معرفی کتاب

مرکز عایق ایران- عایق های رطوبتی و صوتی و حرارتی و گود های ساختمانی

   مشاور، طراح و مجری کلیه پروژه های عایق کاری در سطح ایران

 گروه عایق کاری صدا و حرارت و مجری در سطح ایران

   گروه آببندی و ایزولاسیون رطوبتی و مجری در سطح ایران

جهت راهنمایی و مشاوره با این شماره تماس بگیرید

 09155241800

لینک های مفید آمار سایت

تعداد کاربران آنلاین :  54

کاربرد عایق های پلیمری

کاربرد عایق های  پلیمری

کاربرد عایق های پلیمری مشهد


امروزه یکی از مشکلات ساختمان های مسکونی و مجتمع ها نم دادن پشت بام ها ، دیوارهای سرویس های بهداشتی و دیوارهای باران گیر است. در اکثر ساختمان ها از عایق کاری ایزوگام و یا قیرگونی استفاده شده است که این مشکلات را به وجود آورده است.

معایب این نوع عایق ها عبارتنداز:
1-خوب نچسبیدن این نوع عایق ها به سطح کار که بعد از مدتی با بلند شدن و تبله کردن از سطح کار جدا شده و باعث نم و رطوبت می شود.
2- هنگام اجرای لایه محافظ ، کوچکترین سنگ دانه در سطح کار به مرور زمان باعث سوراخ شدن و پارگی شده و ایجاد مشکل میکند.
3- سطح بام عایق شده غیر قابل استفاده می باشد.
4- در تابستان به دلیل گرمای هوا شل شده و به داخل آبروها شره میکند.


عایق رطوبتی پایه سیمانی است که به صورت پودر در رنگهای مختلف تولید شده و فقط با اضافه کردن آب قابل استفاده می شود.
موارد استفاده: آببندی پشت بام ، عایق کاری و ضد زنگ کردن کف و بدنه کولر ، آببندی بندهای کاشی سرویس های بهداشتی ، آببندی پشت درب حمام ، آببندی سرویس های بهداشتی ، آببندی استخر و مخازن آب ، آببندی دیوارهای کناری ساختمان.
عایق کاری پشت بام بدون کندن موزاییک ( لازم به ذکر است به دلیل انبساط و انقباض بین عایق رطوبتی و "ایزوگام و قیرگونی" ، اجرا مستقیم بر روی این نوع عایق ها انجام نمی شود ) فقط در صورت نیاز به لکه گیری و آببندی قسمتی از سطح ایزوگام یا آسفالت و یا قیرگونی می توان استفاده کرد.
 

عایق کاری استخر ، آبنما ، مخازن آب :
مقدار مصرف عایق رطوبتی در مخازن آب ، استخر و آبنما در هر متر مربع 2 کیلوگرم می باشد. ( بدلیل فشار بالای آب )
استخر یا مخازن آب : در ابتدا اگر بر روی سطح سطح کار رنگ وجود دارد باید رنگ را از روی سطح کار برداشته و یا با تیشه کل سطح مورد نظر جهت ترمیم را تیشه ای کنید ( به دلیل ایجاد گیرش بین عایق رطوبتی و سطح کار ) . سپس پودر عایق رطوبتی را به صورت بتونه ای درست کرده و با ماله بر روی سطح اجرا کنید. لازم به ذکر است سطح کار حتما باید مرطوب باشد. بعد از خشک شدن زیر کار در مرحله بعدی عایق رطوبتی را با 35 درصد آب ترکیب کرده طوری که مانند خامه کش بیاید سپس با قلم موی رنگ بر روی سطح اعمال شود.
آبنما : در رنگ های مختلف در بسته بندی 4 و 20 کیلویی تولید می شود و جهت آب بندی استخرهای آب  و آبنما در انواع رنگ ها قابل عرضه می باشد.
 

عایق کاری کف کولر های آبی
بعلت چسبندگی زیاد عایق رطوبتی یک لایه نازک می تواند از زنگ زدگی کف کولر جلوگیری کرده و در صورتی که کف آن دچار پوسیدگی و یا سوراخ های ریز باشد با کمک یک لایه کارتن سوراخ ها را گرفت. برای این کار ابتدا می بایست کف کولر را با برس سیمی یا سمباده زنگ زدایی نمود و سپس عایق رطوبتی را با آب مخلوط کرده و یک لایه تقریبی به ضخامت یک میلی متر بر روی آن اجرا نمود.
 

یونولیت
از عایق رطوبتی برای چسباندن قطعات یونولیت به یکدیگر و یا چسباندن یونولیت برر روی دیوار و یا هر سطح دیگری می توان استفاده کرد. با اجرای یک لایه نازک عایق رطوبتی بر روی یونولیت ( حدود 300 گرم در متر مربع ) ملات گچی و سیمانی به راحتی بر روی آن می چسبد و دیگر احتیاجی به رابیتس و سایر تمهیدات برای گچ کاری بر روی یونولیت نمی باشد.
 

چسب
عایق رطوبتی یک چسب بسیار قوی است و با آن می توان قطعات شکسته از جنس چینی ، سرامیک ، گچ و سیمان را به هم چسباند و یا کاشی و سرامیک های لق شده را دوباره در جای خود نصب نمود. .این عایق را می توان بجای چسب بتن به ملات های سیمانی و گچی اضافه نمود. بسته به چسبندگی مورد نیاز از 10% تا 100% وزن ملات.این عایق توانا به آن اضافه نمود که علاوه بر بالا بردن چسبندگی حالت ضد آبی نیز به آن می بخشد.
 

کاربرد عایق های پلیمری مشهد

رنگ آمیزی و آببندی سقف های شیروانی
عایق رطوبتی در رنگ های متنوع و زیبا تولید می شود و از آن می توان برای رنگ آمیزی و محافظت انواع ورق های ایرانت ، آردواز و گالوانیزه استفاده نمود. در صورتی که این ورق ها دچار شکستگی و یا سوراخ شدگی باشد می توان با استفاده از توری های فایبرگلاس و.این عایق آنها را تعمیر و بازسازی نمود.
 

کناف و دیوارهای گچی
با اجرای یک لایه عایق رطوبتی بر روی هر نوع دیوار گچی می توان آن را 100% ضدآب نمود و به راحتی بر روی آن کاشی کاری کرد.
 
 

دیوارهای باران گیر
در نواحی شمال ایران و مناطقی که دارای باران های شدید است برای عایق کاری دیوارها می توان از عایق رطوبتی استفاده نمود و آن را جایگزین ایزوگام که نما را زشت می کند کرد.
 

حفاظت در مقابل خوردگی
هر سازه بتونی ، آجری ، فلزی را می توان با عایق رطوبتی رنگ آمیزی کرد و به این وسیله آن را در مقابل آب و املاح شیمیایی محافظت نمود. فوندانسیون ساختمان ، دیوارهای حائل ، کرسی چینی ، پی ساختمان ، پایه تیرهای سیمانی برق ، جداول کنار خیابان ، قطعات نیوجرسی و موارد مشابه را می توان با عایق رطوبتی پوشانده و عمر آن را چند برابر کرد.
 

کاربرد عایق های پلیمری مشهد

بند کشی و آببندی سرویس های بهداشتی
اگر کف حمام یا آشپزخانه یا دور وان و دستشویی نشتی دارد و این نشتی به خاطر نفوذ رطوبت از لای بند کاشی ها می باشد نیازی نیست که کاشی ها را تخریب کنید. کافی است که لای بندها را با یک وسیله نوک تیز خالی کرده و سپس آن را با عایق رطوبتی بندکشی کنید. دور وان و دستشویی را هم می توانیدعایق   که کمی سفت تر درست شده بندکشی کنید. دقت کنید که عایق را قبل از خشک شدن از روی کاشی و وان پاک کنید چون اگر سفت شود جدا کردن آن بسیار سخت خواهد شد.
 

مخازن آب ( منبع انبساط )
در منابع فلزی که دچار پوسیدگی شده و سوراخ های ریز نمایان شده است ابتدا توسط یک ورقه کاغذ و یا روزنامه عایق رطوبتی را با قلم مو رنگ بر روی و پشت برگه اجرا کنید سپس ورق را در نقاطی که سوراخ های ریز دارد گذاشته و بگذارید خشک شود. مرحله بعد عایق رطوبتی را در 2 دست در کل مخزن اجرا کنید.

این روش فقط در مخزن های فلزی کوچک انجام شود. دلیل اینکه ورق کاغذ را می گذاریم ، جلوگیری از بیرون ریختن عایق رطوبتی از مخزن است. عایق رطوبتی وقتی که آماده اجرا می شود سیال است ، به همین دلیل ورق کاغذ را می گذاریم تا از سوراخ های ایجاد شده در مخزن بیرون نریزد. بعد از خشک شدن عایق رطوبتی یک لایه از جنس سیمان به ضخامت 1 میلی متر تشکیل می شود. حتما بعد از خشک شدن 3 مرحله کیورینگ انجام شود (سطح عایق رطوبتی را آب دهید تا مقاومت آن بالا برود).دمای بالای آب آسیبی به عایق رطوبتی نمی رساند.
آببندی پشت بام هایی که موزاییک شده اند


قبل از اجرا از مقاوم بودن موزاییک ها اطمینان حاصل نمایید و در صورتی که موزاییکی لق باشد آن را محکم در جای خود بچسبانید. برای این کار می توانید از عایق رطوبتی استفاده کنید. سپس کنج های پشت بام را توسط ملات تعمیراتی (پلی تکس) ماهیچه کشی کنید. حداقل ضخامت لازم 5 سانتی متر می باشد.
 

در مرحله بعدی مش فایبرگلاس 75 گرمی (توری) را با ملات سمنتکس F خاکستری ، توسط ماله بر روی سطح کار اجرا کنید. مقدار مصرف سمنتکس 5-4 کیلوگرم در هر متر مربع می باشد. شاید برای شما این سوال پیش بیاید که چرا لازم است سمنتکس را اجرا کنیم؟ در جواب باید گفت ، بدلیل اینکه در اکثر ساختمان ها هنگام اجرای سقف زیرسازی درست اجرا نمی شود لذا می بایست جهت اجرا عایق رطوبتی حتما زیر سازی لازم انجام شود پس از اجرای سمنتکس بگذارید لایه سمنتکس کاملا خشک شود و سپس 2 مرحله کیورینگ (آبدهی) انجام شود. در مرحله بعدی عایق رطوبتی به مقدار 45 درصد وزن مواد (عایق رطوبتی) با آب مخلوط و خوب هم زده شود. (ترجیحا توسط میکسر) عایق رطوبتی را توسط قلموی رنگ یا جاروی لاستیکی روی سطح کار به صورت یکنواخت اعمال کنید بعد از خشک شدن سطح عایق رطوبتی بهتر است کیورینگ دوباره انجام شود. در مرحله آخر به مقدار 35 درصد وزن مواد (عایق رطوبتی ) به آن آب اضافه و بر روی سطح کار اجرا کنید.


نکته : به دلیل پایه سیمانی بودن کلیه مواد استفاده شده ، حتما نیاز است هم قبل از اجرا و هم بعد از اجرا پس از خشک شدن سطح کار آب داده شود تا به مقاومت بالا برسد.


کلمات کلیدی: کاربرد عایق های رطوبتی و پلیمری مشهد , پشت بام ها مشهد , دیوارهای سرویس های بهداشتی مشهد , دیوارهای باران گیر , عایق کاری ایزوگام و یا قیرگونی مشهد, گونی یا چتایی با دو لایه قیر مشهد , آببندی پشت بام , عایق کاری ,ضد زنگ کردن کف و بدنه کولر مشهد ,آببندی بندهای کاشی سرویس های بهداشتی مشهد , آببندی پشت درب حمام مشهد , آببندی سرویس های بهداشتی , آببندی استخر و مخازن آب مشهد, آببندی دیوارهای کناری ساختمان مشهد,عایق سفید چیست و چه کاربردی دارد, پوشش روی بام,نسل جدید عایق رطوبتی, ایزولاسیون جهت آب بندی,جایگزین مناسب ایزوگام ,عایق سفید, نسل جدید ایزولاسیون, عایق رطوبتیعایق سفید رطوبتی ,عایق بام,. کفپوش اپوکسی کفپوش پلی یورتان ,رنگ رزین عایق رطوبتی, محافظ نما ,چسب گروت, کاهگل مصنوعی سنگ انعطاف نسل جدیدعایقهای رطوبتی , ساخت استخر,قیمت خدمات و فروش و خرید Insulation nano - عایق کاشی, ایزولاسیون رطوبتی,لاستیک مایع نانو ایزولاسیون و عایق سرویس بهداشتی, عایق حمام , ایزولاسیون استخر,عایق سفید ,قیمت عایق سفید بام,قیمت عایق سفید پشت بام,عایق سفید نانو,عایق رطوبتی سفید,فروش عایق سفید,عایق پشت بام نانو,عایق سفید ,عایق بام,عایق پلیمری دو جزئی, عایق کاری استخر و منابع آب و مخازن هیدرولیکیسیمان پلیمری,انواع عایقهای رطوبتی پلیمری و نانو با بهترین فورمولاسیون, عایقهای رطوبتی , پلیمری, روش اجرای عایق سفید بام , عایق پلیمری, عايق نانو پليم,رعایق رطوبتی پلیمری,عایق پلیمری چیست,تعمیر سوراخ کف کولر آبی,گرفتن سوراخ کف کولر,سوراخ شدن کف کولر,قیمت ژیکابام,عایق کف کولر,ژیکا بام,عایق رطوبتی جدید,عایق های نانویی ضد آب سازی با مایعات نوین ساختمانی ,عایق نانو پلیمر , ضد آب ساز چند منظوره,عایق پوششی بی رنگ نانوبا عایق های کریستالی, نانو عایق رطوبتی ,حرارتی سفید, نانورنگ, نانو عایق,عایق رطوبتی نانو,عایق رطوبتی جدید,قیمت عایق نانو,عایق رطوبتی دیوار,انواع عایق های رطوبتی در ساختمان,قیمت عایق رطوبتی نانو,عایق رطوبتی چیست,انواع عایق رطوبتی


 پیشنهادات و انتقادات

نام و نام خانوادگی :  
ایمیل :  
تلفن :
پیشنهاد:  
 

لازم به ذکر است اطلاعات سایت برپایه افزایش دانش فنی در پیشبرد دانش مهندسی است و این به منزله فروش محصولات نمی باشد
تمامی حقوق این پورتال , متعلق به شرکت آبراهه سازه می باشد
هرگونه کپی برداری از اطلاعات این پورتال فقط با ذکر منبع مجاز می باشد