معرفی کتاب

مرکز عایق ایران

عایق های رطوبتی و صوتی و حرارتی و گود های ساختمانی و سرما

   مشاور، طراح و مجری کلیه پروژه های عایق کاری در سطح ایران

 گروه عایق کاری صدا و حرارت و مجری در سطح ایران

   گروه آببندی و ایزولاسیون رطوبتی و مجری در سطح ایران

 
جهت راهنمایی و مشاوره با این شماره تماس بگیرید

 09155241800

لینک های مفید آمار سایت

تعداد کاربران آنلاین :  33

تفاوت سنگ آنتیک مصنوعی و سنگ طبیعی

تفاوت سنگ آنتیک مصنوعی و سنگ طبیعی

تفاوت سنگ آنتیک مصنوعی و سنگ طبیعی

 


سنگ طبیعی و سنگ مصنوعی چه تفاوتی دارند؟ کدامیک را انتخاب کنیم؟

حالا که  سنگ‌های دکوراتیو مصنوعی حسابی جای خود را طراحی و تزئین بناها باز کرده‌اند، بازار سنگ  در کل حسابی داغ شده است. این تقاضاها باعث شده که محصولات باریک‌تری ساخته شوند که امکان استفاده از آنها هم در داخل بنا وجود داشته باشد و هم بتوان از آنها در فضاهای خارجی استفاده کرد و ظاهری مشابه با سنگ طبیعی اما با قیمتی بسیار پایین‌تر به دست آورد.

در گذشته، قبل از اینکه چنین رشد و تحولی در بازار سنگ اتفاق بیفتد، معمولا سنگی که در منزل یا فضاهای باز مورد استفاده قرار می‌گرفت یک قطعه سنگ کامل بود. به همین خاطر هم با چنین موجود سنگینی که انتقال آن کار آسانی نبود، مسلما ساخت و ساز هم چندان آسان نبود و البته هزینه زیادی را هم شامل می‌شد. از این گذشته، چنین وزن زیادی زیرساخت بزرگ‌تر و دیوارهای قطورتری هم می‌طلبید که باعث می‌شد فضاهای باارزشی به هدر بروند.

سنگ‌های مصنوعی از اواسط قرن بیستم به عنوان یک محصول ساخته شده در کارخانه جایگزین سنگ‌های طبیعی با آن عظمت شدند. این ترکیبات مصنوعی به طرز قابل توجهی سبک‌تر از سنگ‌های طبیعی هستند و در نتیجه نیاز به هزینه‌های گزاف برای زیرسازی‌های خاص را حذف می‌کنند. با ساختن واحدهای سنگ دکوراتیو با پشتی صاف،‌ مشکلات دیگری هم حل شدند. اما در ابتدا این محصولات جایگزین قدرتمندی برای سنگ دکوراتیو طبیعی نبودن چراکه وقتی با دقت به آنها نگاه می‌کردی رنگ و طرح سطحی آنها و تکرار شدگی این طرح و رنگ‌ها قابل تشخیص بودند و به نوعی مصنوعی بودن آنها قابل تشخیص بود.

با گذشت سال‌ها سنگ‌های مصنوعی هم راه درازی را طی کردند،‌ کمپانی‌های ساخت سنگ پیشرفت کردند و راه‌های خیلی بهتری هم برای موضوع طرح و رنگ سنگ‌ها کشف کردند، از جمله رنگ آمیزی دستی هر قطعه سنگ و ریخته‌گری آنها از روی قطعات سنگ طبیعی. این کار باعث شد که برای داشتن محصول بهتر، قیمت هم کمی بالاتر رود، در همین حین بازار سنگ واقعی میزان دسترسی به سنگ‌های دکوراتیو طبیعی و قطعه قطعه شده را از منابع محلی افزایش داده بود.

امروزه تفاوت قیمت زیادی بین این دو ماده وجود ندارد،‌ اما پیمانکاران می‌دانند برای هر پروژه‌ی خاص کدام سنگ بهتر است و مزیت‌های بیشتری دارد. پیمانکاری که با سنگ‌های طبیعی خوب کار کرده است،‌ یا در جایی دیگر از سنگ مصنوعی با همان کیفیت استفاده کرده است، دلایل خودش را برای انتخاب هر کدام از این مواد دارد. در نهایت تجربه‌ای که از کارکردن با هر سنگ خاص دارند به آنها کمک می‌کند بهترین مصالح را برای ساختن بنایی جذاب انتخاب کنند.
سنگ مصنوعی چیست

سنگ مصنوعی به خاطر قابلیت‌هایی که برای حل مشکلات دارد هنوز هم فروش قابل توجهی دارد. همچنین در مناطقی که منابع کافی برای استخراج سنگ‌های طبیعی وجود ندارد از ارزش بیشتری برخوردار است.

صنایع سنگ کورونادو در فوناتای کالیفرنیا، 50 سال است که پیوسته محصولاتش را بهبود می‌دهد و محصولات جدید ابداع می‌کند. آنها ادعا می‌کنند در 10 سال اخیر کسب‌و‌کارشان به طور قابل ملاحظه‌ای رشد کرده است که نشان دهنده درخواست رو به افزایش برای سنگ‌های دکوراتیو است. انتظار می‌رود این رشد همچنان ادامه داشته باشد چون در حال حاضر هیچ چیز  دیگری وجود ندارد که تنوع و در دسترس بودن سنگ‌های مصنوعی را داشته باشد.

صنایع سنگ الدورادو در سان مارکوس نیز سنگ‌های مصنوعی تولید می‌کند. سارا آنجلو در این مورد توضیح می‌دهد: «سنگ‌های دکوراتیو مصنوعی قیمتی حدود نصف قیمت سنگ طبیعی و یک-سوم وزن آن را دارد. البته هزینه‌ی نیروی انسانی مورد نیاز برای مراحل تولید کمی این هزینه را بالا می‌برد. از سوی دیگر،  به زیرسازی و محصولاتی دیگر برای ساپورت آن وجود ندارد. اینجا هم در قیمت و فضا تا حد زیادی صرفه‌جویی می‌شود.»
نصب سنگ مصنوعی

نصب سنگ مصنوعی

آنجلو درمورد مزیت‌های سبک‌وزن بودن سنگ‌های مصنوعی می‌گوید: «سبک‌وزن بودن به ویژه وقتی چارچوبی چوبی داریم مفید است. به علاوه این امکان وجود دارد که این سنگ‌ها را بدون هیچ نیازی به زیرسازی در ارتفاع ۹ متری نصب کرد. در حالی که برای سنگ‌های طبیعی لازم است یک پشتیبانی اضافی داشته باشیم که بتواند وزن دیوار را به اضافه وزن سنگ دکوراتیو تحمل کند.»
سنگ طبیعی

دیوید کروتیو، مالک شرکت سنگ ماساچوست که نمایی مشابه با دیوارهای خشکه‌چین را با محصولات ابداعیش وارد بازار سنگ‌های دکوراتیو کرد می‌گوید: «پدر و پدربزرگ من دیوارهای خشکه‌چین درست می‌کردند و من دانشگاه رفتم تا همه چیز را درمورد آن یاد بگیرم.»
استفاده از سنگ طبیعی در ساختن دیوار خشکه چین

استفاده از سنگ طبیعی در ساختن دیوار خشکه چین

تفاوت سنگ آنتیک مصنوعی و سنگ طبیعی«فرآیندهای ساخت یکی از دلایلی است که امروزه به این روش سنگ تولید می‌کنیم، سی سال پیش چنین امکاناتی وجود نداشت. این روزها با استفاده از اره‌ها و تیغه‌های جدید می‌توان سنگ‌های دکوراتیو را به قطر بسیار باریک برش زد. ما این سنگ‌های دکوراتیو را می‌سازیم تا بتوانیم با سنگ‌های مصنوعی رقابت کنیم چون هنوز هم افرادی هم هستن که سادگی سنگ‌های طبیعی رو دوست دارند. سنگ‌های ما را هم می‌توان بدون زیرساخت روی مواد زیادی پیاده کرد. خانواده‌ی ما سنگ‌های طبیعی را بیشتر دوست دارد چون وقتی که باید یک سنگ مصنوعی را تمیز کنید می‌توانید به خاطر اختلافات داخلی که با سنگ طبیعی دارد جایی را که تمیز‌ کرده‌اید ببینید. با وجود کارهایی که با استفاده از تکنولوژی امروزی با سطح بالاتر و منابع سنگ‌های طبیعی محلی، قیمت‌ سنگ طبیعی و سنگ مصنوعی به سمت برابر شدن می‌رود.»

اما مت ساموک، معمار مناظر بیرونی قضیه را از دیدگاه طراحی می‌بیند: «مطمئنا، تنوع بیشتری در سنگ‌های مصنوعی وجود دارد که راحت‌تر می‌توانید آن را با طراحی‌تان در منازل و طراحی‌های داخلی هماهنگ کنید.»

منظره طبیعی

«هرچند در طراحی مناظر بیرونی تمایل ما بیشتر به استفاده از سنگ طبیعی است چون سعی داریم نمایی طبیعی بسازیم. به عنوان مثال از یک صخره در منظره استفاده می‌کنیم تا طوری به نظر برسد که انگار همیشه آنجا بوده است. اما این به شرطی است که سنگ‌ها یا گرانیت‌های محلی وجود داشته باشند که در طراحی مورد نظر هم مناسب باشند. اما محدودیت‌ها زیادی وجود دارد که نیاز استفاده از سنگ‌های مصنوعی با ظاهری مشابه را به وجود می‌آود.»

در آخر اگر هنوز نمی‌توانید تصمیم بگیرید که در طراحی‌تان از سنگ مصنوعی استفاده کنید یا سنگ طبیعی، احتمالا این جدول به کمک‌تان می‌آید:


موضوع     سنگ دکوراتیو مصنوعی      سنگ دکوراتیو طبیعی
قیمت ماده     برابر     برابر
هزینه نصب     پایین     متوسط
گزینه‌های رنگ     بالا     متوسط
وزن     پایین     متوسط/بالا
در دسترس بودن     بالا     بالا


کلمات کلیدی: تفاوت سنگ آنتیک مصنوعی و سنگ طبیعی,فروش سنگ مصنوعی مشهد, دکوراتیو مصنوعی,تولیدکننده سنگ های مصنوعی دکوراتیو , پنل های دکوراتیو کامپوزیتی, سنگ های مصنوعی دکوراتیو مشهد, تولیدکننده سنگ های مصنوعی نما, سنگ های مصنوعی نما پرچین, سنگ های مصنوعی نما دیوار, سازه کامپوزیت مشهد,دکوراسیون داخلی,توزیع سنگ مصنوعی کابینت در مشهد,توزیع سنگ های مصنوعی کورین در ارومیه,توزیع سنگ مصنوعی بیمارستانی,توزیع سنگ مصنوعی دکوراتیو در کردستان,توزیع سنگ مصنوعی,سنگ های مصنوعی سمنت پلاس در مشهد,سنگ دکوراتیو مصنوعی گالری عکس سنگ‌های مصنوعی,فروش سنگ مصنوعی و دکوراتیو ساختمانی, دکورنما , سنگ ساختمانی , سنگ مصنوعی و دکوراتیو ,


 پیشنهادات و انتقادات

نام و نام خانوادگی :  
ایمیل :  
تلفن :
پیشنهاد:  
 

لازم به ذکر است اطلاعات سایت برپایه افزایش دانش فنی در پیشبرد دانش مهندسی است و این به منزله فروش محصولات نمی باشد
تمامی حقوق این پورتال , متعلق به شرکت آبراهه سازه می باشد
هرگونه کپی برداری از اطلاعات این پورتال فقط با ذکر منبع مجاز می باشد