معرفی کتاب

مرکز عایق ایران- عایق های رطوبتی و صوتی و حرارتی و گود های ساختمانی

   مشاور، طراح و مجری کلیه پروژه های عایق کاری در سطح ایران

 گروه عایق کاری صدا و حرارت و مجری در سطح ایران

   گروه آببندی و ایزولاسیون رطوبتی و مجری در سطح ایران

جهت راهنمایی و مشاوره با این شماره تماس بگیرید

 09155241800

لینک های مفید آمار سایت

تعداد کاربران آنلاین :  33

خصوصیات چمن مصنوعی

خصوصیات چمن مصنوعی

ArtificialGrass2
 


مقاومت در برابر اشعه فرابنفش
در بعضی از کشورها مانند کشورهای اروپای شمالی، کمبود نور خورشید مانع از رشد چمن های طبیعی می شود، حال آن که در برخی مناطق مانند نواحی جنوب استوا، نور و گرمای شدید و آب و هوای خشک، رشد آنها را با مشکل مواجه می نماید. در هر کدام از این مناطق، چمن های مصنوعی می توانند جایگزین مناسبی برای چمن های طبیعی باشند. اما دوام این کفپوش ها به مقاومت نخ های موجود در ساختمان آنها در برابر اشعه ماوراء بنفش وابسته است. همچنین به دلیل این که نخ ها در معرض هوای آزاد قرار دارند، خواص فیزیکی شان ممکن است دچار تنزل شود. با استفاده از رنگدانه های با ثبات و مواد شیمیایی مقاوم کننده در تولید نخ های مورد مصرف در چمن های مصنوعی می توان بر این مشکلات غلبه نمود. امروزه با تولید چمن های مصنوعی ساخته شده از این نخ ها، حتی مناطقی مانند کشورهای عربی و استرالیا که دارای آفتاب شدید هستند، توانسته اند از این چمن ها استفاده نمایند.

تابش سطحی یعنی آفتابی که به زمین می رسد، نه تنها به عرض جغرافیایی بستگی دارد، بلکه به میزان ابر آلودگی متوسط در آن منطقه و مقدار رطوبت هوا نیز وابسته است. تولید کنندگان چمن مصنوعی برای سنجش مقاومت نخ های مورد مصرف خود، از دستگاه Weather-O-Meter استفاده می کنند که توسط آن، درصد تغییرات استحکام کششی نخ ها پس از 13000 ساعت قرار گیری در این دستگاه، اندازه گیری می شود . نخ هایی که استحکام کششی آنها به بیش از 50% مقدار اولیه می رسد، از نظر استاندارد N ISO 4892-2 / former DIN-53387-1B مورد تایید هستند. این درصد، میزان مقاومت نخ ها در برابر اشعه فرابنفش به مدت 10 سال، در صورتی که به طور میانگین در معرض Klangley/year100 قرار گیرند، را نشان می دهد. لازم به ذکر است که Klangleyواحد تشعشع خورشید مساوی یک گرم کالری است.


با توجه به روند رو به تزاید جمعیت و توسعه مناطق شهری ایجاد فضاهای تفریحی و ورزشی بسیار بیشتری مورد نیاز است .
مهمترین ویژگی هایی که باعث گردیده است تا چمن مصنوعی بتواند به عنوان یک جایگزین جدی در برابر چمن طبیعی عرض اندام نماید را همراه با تاریخچه پیدایش چمن مصنوعی در ادامه مطلب قرار داده ایمالف) حذف و کاهش بسیاری از هزینه های مربوط به آماده سازی ، کاشت و نگهداری زمین از جمله هزینه های بذر و کاشت ، کود ، آبیاری و سیستم آب رسانی ، وجین و چمن زنی، سم و دفع آفات ، ترمیم و اصلاح و تجدید کاشت.طبق بررسی های آماری به عمل آمده هزینه های نگهداری چمن مصنوعی با احتساب دوره عمر مفید 10 ساله در حدود 10% هزینه های چمن طبیعی می باشد

ب) اساسی ترین مزیت استفاده از چمن مصنوعی در مقایسه با چمن طبیعی قابلیت استفاده دائمی و همیشگی از آن است. یک زمین ورزشی با چمن طبیعی در اکثر مناطق آب و هوائی تنها برای 350 ساعت در سال قابلیت بازی دارد زیرا برای حفظ کیفیت چمن طبیعی احتیاج به نگهداری مداوم و استراحت و تنفس کامل پس از یک بازی دارد ، چنانچه به ازای هر دو ساعت بازی چمن طبیعی نیازمند 24 ساعت تنفس است. درحالی که از یک زمین چمن مصنوعی می توان در سال تا 4000 ساعت به طور مفید استفاده کرد. در این ارتباط لازم به ذکر است که زمین های چمن طبیعی در مواقع آبیاری و مدتی پس از آن و نیز در مواقع بارندگی های شدید قابل بازی نمی باشند در حالی که این محدودیت روی زمین های چمن مصنوعی وجود ندارد

ج) یکنواختی سطح زمین در تمامی ابعاد و سطوح زمین از جنبه های ظاهری و فیزیکی که این امر باعث میگردد تا خطاهای ناشی از عیوب زمین در حین بازی به صفر برسد. بر روی زمین های چمن مصنوعی بهترین کنترل بر توپ اعمال شده و حرکت متقابل بازیکن و توپ عالی و روان است. در چمن طبیعی رشد غده ای و متراکم و ایجاد توده ریشه باعث ناهمواری زمین و ایجاد اشکال در بازی و انحراف توپ میشود.
د) مقاومت زیاد در مقابل عوامل جوی و تنش های ناشی از حرکات فیزیکی بازیکنان که این امر باعث می گردد تا عمر مفید چمن مصنوعی نسبت به زمین های مشابه چمن طبیعی بسیار بیشتر باشد .

ه)ویژگی دیگری که برای چمن مصنوعی حائز توجه می باشد که البته این ویژگی صرفاً برای کشورهای نظیر ایران که در نقاط خشک جغرافیائی قرار گرفته اند، به عنوان یک ویژگی تلقی می گردد، بحث کم آبی و عدم نیاز جدی این محصول به آب می باشدکه این امردر یک نگاه کلان نگر در کشوری مثل ایران که واقعاً از نقطه نظر منابع آبی در محدودیت جدی واقع می باشد ، می تواند صرفه جوئی وسیع و هنگفتی را به وجود آورد.
خانگی


بهتر است برای دور استخر از چمن های مصنوعی مناسب آب و هوای باز و مقاوم در برابر اشعه آفتاب استفاده شود و استفاده از چمن های پایل کوتاه 15 تا 50 میلی متر مناسب ترین نوع چمن مصنوعی تزیینی دور استخر می باشد.


کلمات کلیدی: چمن مصنوعی خواب کوتاه زمین فوتبال, چمن مصنوعی با تراکم عالی , چمن مصنوعی جهت فضای دور استخر خانگی , نصب چمن مصنوعی زمین فوتبال , چمن مصنوعی , چمن مصنوعی تراکم متوسط , چمن مصنوعی zebra line , کف پوش زمین والیبال , کف پوش زمین تنیس, مراحل اجرای چمن مصنوعی , خرید حمل و نصب چمن مصنوعی زمین فوتبال استادیوم , چمن مصنوعی, چمن مصنوعی, نصب چمن, Artificial Grass,تعمیرات چمن مصنوعی, صفحه چمن, نصب چمن مصنوعی, چمن رول, زمین های تنیس, ساخت چمن مصنوعی, فواید چمن مصنوعی, چمن‌های طبیعی, چمن مصنوعی کفپوش‌ها , چمن مصنوعی استادیوم‌های ورزشی, مزایای چمن مصنوعی, فضاهای تفریحی و ورزشی, مهمترین ویژگی ها, چمن مصنوعی میادین شهرها, چمن مصنوعی حاشیه اتوبان‌ها , چمن مصنوعی بزرگراه‌ها, زمین‌های بازی کودکان, چمن مصنوعی کناره استخرها,چمن مصنوعی محوطه‌های داخلی ساختمان‌ها


 پیشنهادات و انتقادات

نام و نام خانوادگی :  
ایمیل :  
تلفن :
پیشنهاد:  
 

لازم به ذکر است اطلاعات سایت برپایه افزایش دانش فنی در پیشبرد دانش مهندسی است و این به منزله فروش محصولات نمی باشد
تمامی حقوق این پورتال , متعلق به شرکت آبراهه سازه می باشد
هرگونه کپی برداری از اطلاعات این پورتال فقط با ذکر منبع مجاز می باشد