معرفی کتاب

مرکز عایق ایران

عایق های رطوبتی و صوتی و حرارتی و گود های ساختمانی و سرما

   مشاور، طراح و مجری کلیه پروژه های عایق کاری در سطح ایران

 گروه عایق کاری صدا و حرارت و مجری در سطح ایران

   گروه آببندی و ایزولاسیون رطوبتی و مجری در سطح ایران

 
جهت راهنمایی و مشاوره با این شماره تماس بگیرید

 09155241800

لینک های مفید آمار سایت

تعداد کاربران آنلاین :  34

آموزش نصب آجر هلندی

آموزش نصب آجر هلندیجهت نصب ابتدا باید سطح آجر و یا بلوک دیوار را با استفاده از سیمان کاری مسطح نمود، سپس با استفاده از کاردک آجدار مخصوص چسب را پشت محصول بمالید و عمل نصب را با دقت انجام دهید. همیشه هنگامی که آجر را در جای خود می فشارید تکانهای آرامی به آن بدهید.

توجه: این روش مناسب برای نصب انواع آجر در داخل ساختمان(جهت دکوراسیون داخل با توجه به سبک ماندن ساختمان) و نمای ساختمان مناطق کویری که بارندگی در آنها حداقل است می باشد.

 

توضیح در مورد بند کشی:

نقش بند کشی ، پذیرش انبساط و انقباض سطحی ، موضعی و توضیع آن به طور یکنواخت در سطح انجام شده آجر است ، علاوه بر آن بند کشی باید مانع ورود آب و نفوذ رطوبت به قشرهای داخلی دیوارها و سایر قطعات ساختمان گردد. از این رو ملات بندکشی باید ریزدانه و پرمایه باشد تا مانع ایجاد خاصیت جاذبه مویی شود. بند کشی به عنوان کار نهایی باید جذابیت منظر را کامل به اتمام برساند.

عرض بند آجرها بر اساس طرح انتخابی ۸ تا ۲۰ میلیمتر می باشد که باید قبلا محل اجرای آن با برس تمیز گردد و پیش از شروع کار مرطوب و آبپاشی شود. حداقل عیار سیمان بندکشی شامل ۴۰۰ کیلوگرم سیمان در هر متر مکعب می باشد، قطر سنگدانه نباید از ۱ میلیمتر بیشتر باشد.

 
نکاتـی در مـورد نحـوه ی بند کشـی آجـرها

–قبل از نصب آجرها محل اتصال آجر بر روی دیوار باید مرطوب گردد.

–حداقل و حداکثر ملاتخور پشت آجر بین ۲ تا ۴ سانتیمتر باشد

-جهت نصب آچر در نمای داخل و خارج ساختمان در صورت صاف بودن سطح زیرین می توان از چسب بتن یا کاشی مناسب استفاده نمود . ( جهت نمای خارج ساختمان در صورت کاربرد روش غیر دوغابی می بایست از چسب مخصوص نمای ساختمان استفاده گردد . )

-بهترین دما جهت نصب بین ۵ تا ۳۵ درجه سانتیگراد است و هرگز در زمان یخبندان نباید عملیات نماکاری انجام شود.

-قبل از بندکشی محدوده مورد نظر باید مرطوب گردد.

-به منظور همگن شدن ملات مناسب برای بند کشی حداقل چند دقیقه باید آن را ورز داد.

-هیچ گاه از صفحه ملات برای این منظور استفاده نشود. هنگام بندکشی باید ملات را روی قلم بندکشی قرار داد و سپس آن را بین شیار دو آجر فرو برد.نباید از راه های دیگری این کار انجام شود چون ممکن است ملات به خورد آجر رفته و رنگ آجر را کدر نماید .

-بهترین گزینه برای تمیز کردن آجرها پس از اتمام کار و بندکشی بکار بردن برس مویی نرم پس از گذشت ۲ ساعت می باشد . نباید از دستمال مرطوب یا گونی برای این کار استفاده نمود .

-آجرهای ضد آبند اما چنانچه از رزین یا انواع مواد نانو به منظور ضد آب نمودن بیشتر آجر استفاده شود باید سازه کاملا خشک باشد.

-در صورت نیاز برای برش آجرهای از دستگاه برش سنگ استفاده نمایید.


کلمات کلیدی: آموزش نصب آجر هلندی,آجر هلندی, آجر نما , آجر نسوز , آجر قزاقی , گلدان آپارتمانی,آجر های متنوع طرح هلندی,انواع سنگ های طبیعی, آجر های کهنه نمای استون ایج,آجر طرح هلندی, تولید آجرنما هلندی ,چرا آجر های طرح هلندی, آجر هلندی مشهد ,فروش آجر هلندی , خرید آجر هلندی , آجر هلندی مشهد ,قیمت آجر هلندی,فروش آجر هلندی, آجر دکوراتیو, آجر مصنوعی, طراحی داخلی و خارجی , مزایای آجرنمای طرح هلندی, طریقه نصب آجرنمای طرح هلندی, آجر هلندی مشهد,تولید آجر هلندی, تولید آجرنما هلندی,فروش آجر مصنوعی,فروش آجر هلندی, فروش آجر نما


 پیشنهادات و انتقادات

نام و نام خانوادگی :  
ایمیل :  
تلفن :
پیشنهاد:  
 

لازم به ذکر است اطلاعات سایت برپایه افزایش دانش فنی در پیشبرد دانش مهندسی است و این به منزله فروش محصولات نمی باشد
تمامی حقوق این پورتال , متعلق به شرکت آبراهه سازه می باشد
هرگونه کپی برداری از اطلاعات این پورتال فقط با ذکر منبع مجاز می باشد