معرفی کتاب

مرکز عایق ایران

عایق های رطوبتی و صوتی و حرارتی و گود های ساختمانی و سرما

   مشاور، طراح و مجری کلیه پروژه های عایق کاری در سطح ایران

 گروه عایق کاری صدا و حرارت و مجری در سطح ایران

   گروه آببندی و ایزولاسیون رطوبتی و مجری در سطح ایران

 
جهت راهنمایی و مشاوره با این شماره تماس بگیرید

 09155241800

لینک های مفید آمار سایت

تعداد کاربران آنلاین :  23

ساخت استخر با آرماتور و بتن ریزی

ساخت استخر با آرماتور و بتن ریزی
 


برای ساخت دیواره استخر بعد از خشک شدن بتن کف قالب بندی را برای دور تا دور استخر اجرا نموده به صورتی که آرماتور هایی که در کف اجرا شده و خم خورده اند در وسط قالب قرار گیرد. سپس بتن ریزی را اجرا کرده و ویبره را هم در داخل قالب ها اجرا می کنیم که سطحی صاف را داشته باشیم. بعد از خشک شدن و باز کردن قالب ها زمان به اجرای آب بند و کاشی کاری می رسد.
توجه داشته باشید هنگام قالب بندی و بتن ریزی حتما لوله های تاسیساتی جهت تصفیه آب، پمپ ها و نیز کابل های برق جهت نورپردازی داخل استخر را باید عبور داد تا بعد از بتن ریزی مجدد دیوار سوراخ نشود. لازم به ذکار است در زمان بتن ریزی کف حتما از واتراستاپ حفره دار در کف جهت تلاقی دیواره و کف استفاده شود.


آب بندی

آب بندی هم می تواند توسط مواد آب بند بتن و چسب بتن باشد و هم می تواند ورق های عایق مثل ژئوکامپوزیت، ژئوتکستایل و باشد.اهمیت آب بندی بدان جهت است که اگر قسمتی از استخر آب دهد باید قسمتی را مجدد آب بندی نمود و این موضوع هزینه بالاتری را در بر خواهد داشت. برای جلوگیری از این مشکل، بعد از آب بندی تست آب باید گرفته شود بدین صورت که استخر را یکبار کامل آب می کنیم و بعد از 5 روز سطح آب را اندازه گیری می نماییم. چنانچه سطح آب پایین نرفته باشد و دیواره های استخر از بیرون مرطوب نشده باشند مشخص می شود که آب بندی موفقیت آمیز بوده است.


اجرای کاشی کاری
بعد از اجرای آب بندی نوبت به کاشی کاری می رسد. کاشی کاری بر اساس طراحی و رنگ بندی مورد نظر انجام میگیرد. قبل از کاشی کاری مدنظر خواهیم داشت اگر برای سر ریز آب از اسکیمر استفاده میکنیم کاشی کاری را تا لبه استخر انجام می دهیم اما اگر طرح سر ریز بصورت گریل باشد لبه های استخر گریل کار می شود و نمی توان آن را کاشی کاری نمود.

آب کردن استخر و روشن کردن تاسیسات:
در کنار استخر موتورخانه ای کوچک باید ساخته شود تا تاسیسات مربوط به تصفیه آب، دمای مورد نظر آب، تزریق کلر، نورپردازی و ... در آن تعبیه و اجراء شود. معمولا سطح کف موتورخانه 70 سانتیمتر الی 1 متر پایین تر از سطح کف استخر اجراء می شود. بعد از کاشی کاری و شستشوی کامل استخر، استخر را آب کرده و پمپ های آب و سیستم تصفیه را روشن می کنیم. استخر برای استفاده آماده است.


 


کلمات کلیدی: ساخت استخر با آرماتور و بتن ریزی,طراحی وساخت استخر ,ساخت استخر ارزان,طراحی دیوار بتنی استخر,ساخت استخر با سنگ لاشه,ساخت استخر روی سطح زمین,پیمانکار ساخت استخر,فونداسیون استخر,آرماتوربندی استخر,نحوه ساخت استخر شیشه ای, ساخت استخر تزئینی, ساخت استخر در سریعترین زمان, ساخت استخر در مشهد, طراحی وساخت استخر, ساخت استخر ویلا, ساخت استخر باغ, ساخت استخر مجموعه آبی, لوازم و تجهیزات استخر, ساخت موتورخانه استخر, عایق کاری استخر بتنی, توزیع مواد آببند استخر, ساخت استخر با بلوک سیمانی,روش آب بندی استخر,آموزش نحوه ساخت استخر,ساخت اصولی استخر,ساخت استخر بتنی,روش ساخت استخر با آجر معمولی,ساخت استخر,فرایند ساخت یک استخر,نحوه طراحی و ساخت استخر پرورش ماهی , نحوه پرورش ساخت اصولی استخر همراه با پله با قالب بندی و بتن ریزی,عایق رطوبتی استخر, ساخت استخر بتنی , ساخت استخر کشاورزی, ساخت استخر, استخرآببندی انواع استخر ,ساخت استخر آببندی ,مخازن ذخیره آب بتنی کشاورزی , انواع استخر با چسب, ,ساخت استخر, مراحل سیمانکاری و آببندی استخر, مراحل ساخت استخر,


 پیشنهادات و انتقادات

نام و نام خانوادگی :  
ایمیل :  
تلفن :
پیشنهاد:  
 

لازم به ذکر است اطلاعات سایت برپایه افزایش دانش فنی در پیشبرد دانش مهندسی است و این به منزله فروش محصولات نمی باشد
تمامی حقوق این پورتال , متعلق به شرکت آبراهه سازه می باشد
هرگونه کپی برداری از اطلاعات این پورتال فقط با ذکر منبع مجاز می باشد