معرفی کتاب

مرکز عایق ایران- عایق های رطوبتی و صوتی و حرارتی و گود های ساختمانی

   مشاور، طراح و مجری کلیه پروژه های عایق کاری در سطح ایران

 گروه عایق کاری صدا و حرارت و مجری در سطح ایران

   گروه آببندی و ایزولاسیون رطوبتی و مجری در سطح ایران

جهت راهنمایی و مشاوره با این شماره تماس بگیرید

 09155241800

لینک های مفید آمار سایت

تعداد کاربران آنلاین :  40

بتن سخت ضد سایش رنگی

 بتن سخت ضد سایش رنگی

بتن سخت ضد سایش رنگی

بتن سخت صنعتی که به لحاظ فیزیکی و مکانیکی از مقاومت بالایی برخوردار می باشد و اغلب در مراکز صنعتی که در معرض سایش و ترافیک و بارهای سنگین قرار دارد ، بکار می رود .


این کفپوش بصورت یکپارچه و زیبا و با استفاده از پیگمنت های رنگی و دانه بندی های متنوع اجرا می گردد که از گرانول های سخت طبیعی و صنعتی طی مراحل کنترل شده و دقیق طبق استانداردهای بین المللی تهیه می شود .

بتن سخت رنگی از ترکیب سیمان، آب ومواد افزودنی مجاز مخلوطی بدست می آید که بصورت یکپارچه و همزمان با بتن ریزی ، به عنوان کفپوش های نهایی سطح در ضخامت های متفاوت اجرا می شود .
میتوان با بهبود خصوصیات مکانیکی ،بتن را با طول عمر بیشتر و با کیفیت مطلوب تر اجرا نمود این کار با استفاده از افزودنی های مناسب، می توان بتنی با مقاومتهای فشاری ، خمشی ،کششی و سایشی بالاتر از بتن معمولی بدست آورد.

بعضی از این افزودنی های به شرح ذیل می باشد:

1- ساخت بتن پر مقاومت با نسبت، آب به سیمان پائین:

برای کاهش آب به سیمان و در ضمن افزایش کارائی بتن توصیه میگردد یکی از مواد فوق روان کننده (بسته به فصل کاری ) به میزان یک درصد وزن سیمان بکار رود ، با این کار مقاومت فشاری بتن افزایش می یابد.


2- استفاده از الیاف پلی پروپیلن :
برای افزایش مقاومت کششی وخمشی بتن ، این الیاف به میزان 1kg/m3 به بتن ساخته شده ردیف بالا اضافه می گردد. استفاده از این الیاف باعث جلوگیری از ترک خوردگی تحت بار گذاریهای متعدد می گردد.


3- استفاده از پودر سخت کننده پاششی بر روی بتن تازه :
این کار همزمان با بتن ریزی انجام میشود و در هر متر مربع حدود 7 کیلو پودر مطابق روش استاندارد های بین المللی اجرا می گردد . این روش مقاومت سایشی بتن را بیش از 2 برابر میکند ضمن اینکه این مواد سخت کننده در رنگ طوسی ،قرمز آجری و سبز موجود است .

4- استفاده از ماده عمل آوری:
در نهایت برای عمل آوری بتن میتوان از این ماده بر روی بتن استفاده کرد . با این کار ضمن عدم نیاز به استفاده از روش های قدیمی عمل آوری ،ترکهای ناشی از Plastic shrinkage وDrying shrinkage به حداقل می رسد.

5- حدود سه تا چهار هفته بعد از بتن ریزی در صورت نیاز می توان پوشش پلی یورتان مناسب را بر روی این بتن اجرا نمود و یا تنها برای از بین  را بر روی آن اعمال کرد تا بدون تغییر در ظاهر آن مسئله غبار زائی کاهش داده شود.


کلمات کلیدی: بتن سخت, کفپوش های صنعتی, کفپوش های بتن, مزایای کفپوش های صنعتی, کفپوش انبارهای صنعتی, کفپوش صنایع سنگین, کفپوش صنایع نفت و گاز, کفپوش سوله, کفپوش کارخانجات, کفپوش سالن های تولید, کفپوش تعمیرگاه ها, کفپوش جایگاه های سوخت, کاربرد بتن سخت, بتن سخت مشهد, بتن سخت رنگی , بتن سخت , کفپوش بتن رنگی , بتن الیافی , کفپوش , کفپوش صنعتی , اپوکسی, پلی اورتان , مش فلزی , مش پلیمری , سیمان رنگی, اسپیسر, ماستیک, بتن آماده , قالب بتن, پمپ بتن , افزودنی بتن ,رنگ پگمنت, شبکه فلزی, شبکه پلیمری


 پیشنهادات و انتقادات

نام و نام خانوادگی :  
ایمیل :  
تلفن :
پیشنهاد:  
 

لازم به ذکر است اطلاعات سایت برپایه افزایش دانش فنی در پیشبرد دانش مهندسی است و این به منزله فروش محصولات نمی باشد
تمامی حقوق این پورتال , متعلق به شرکت آبراهه سازه می باشد
هرگونه کپی برداری از اطلاعات این پورتال فقط با ذکر منبع مجاز می باشد