معرفی کتاب

مرکز عایق ایران- عایق های رطوبتی و صوتی و حرارتی و گود های ساختمانی

   مشاور، طراح و مجری کلیه پروژه های عایق کاری در سطح ایران

 گروه عایق کاری صدا و حرارت و مجری در سطح ایران

   گروه آببندی و ایزولاسیون رطوبتی و مجری در سطح ایران

جهت راهنمایی و مشاوره با این شماره تماس بگیرید

 09155241800

لینک های مفید آمار سایت

تعداد کاربران آنلاین :  36

طریقه نصب نردبان در استخر ژئوممبران شیب دار

طریقه نصب نردبان در استخر ژئوممبران شیب دار


در استخرهای خاکی پوشش داده شده با ورق ژئوممبران، برای نصب نردبان باید نکاتی را رعایت نمود. شیب دیواره این استخرهای خاکی ذخیره آب باعث می شود تا نتوان از نردبان عمودی استفاده کرد. همچنین پوشش ورق زئوممبران به خاطر جنس پلیمری آن اجازه استفاده از هر نوع نردبانی را نمی دهد. بنابر این برای حفظ سلامت ورق پلیمری استخر می بایست نردبانی مخصوص تعبیه نمود.


مراحل ساخت و نصب نردبان در استخرهای خاکی با پوشش ورق ژئوممبران


۱- احداث لایه سیمانی بر روی لبه استخر خاکی جهت نصب نگهدارنده های نردبان در داخل آن
لایه سیمانی می بایست تا یک متر پشت ترانشه (ترانشه ای که برای دفن ورق ژئوممبران استفاده می شود) ادامه پیدا کند. عرض آن می بایست ۱٫۵ متر و ضخامت آن حداقل ۳۰ سانتیمتر باشد.

۲- قرار دادن نگهدارنده طناب در فاصله طولی ۵۰ سانتیمتری از لبه سطح سیمانی کار شده کنار استخر ژئوممبران
 
۳- برای ساخت نردبان استخر ژئوممبران می بایست از طناب های نخی و مقاوم در برابر اشعه خورشید استفاده نمود. استفاده از طناب های پلاستیکی معمولی برای ساخت نردبان استخر اصلاً صحیح نمی باشد. همچنین می بایست از چوب هایی با سایز ۵۰ میلیمتر و عرض ۵۰ سانتیمتر استفاده کرد. نحوه ساخت نردبان استخر ژئوممبران در شکل زیر مشخص است:

طریقه نصب نردبان در استخر ژئوممبران شیب دار
 

۴- اتصال نردبان به قطعه های نگهدارنده جایگذاری شده در سیمان و انداخت آن در داخل استخر

نکته مهم: دقت کنید که پیش از آبگیری و بهره برداری از استخر ژئوممبران، حتماً می بایست اطراف استخر فنس کشی شده، علائم هشدار دهنده نصب گردیده و نردبان نیز بر روی استخر سوار شده باشد.


پس از انجام فنس کشی و موارد ذکر شده، حتماً استخر ذخیره آب خود را به رویت مسئولین رسانده (نیروی انتظامی و شورای شهر/روستا) و صورتجلسه بنمایید. در صورت عدم رعایت موارد ذکر شده و وقوع هرگونه حادثه در داخل استخر، تمام مسئولیت آن بر عهده شما می باشد.

 


کلمات کلیدی: اتصال نردبان استخر ژئوممبران, فنس کشی استخر ژئوممبران, طناب های پلاستیکی استخر ژئوممبران, ساخت نردبان استخر ژئوممبران, مراحل ساخت و نصب نردبان در استخرهای خاکی با پوشش ورق ژئوممبران,ژئوممبران, ورق ژئوممبران ایرانی, ورق ژئوممبران خارجی, ورق ژئوممبران عرض 7متر, ورق ژئوممبران آبی, ورق ژئوممبران مشکی, ورق ژئوممبران, ورق ژئوممبران, ,لایه استخر,ورق ژئوممبران عرض 2متر, ورق ژئوممبران, ورق ژئوممبران, ورق ژئوممبران, ورق ژئوممبران عرض 5.5متر, ژئوممبران ایرانی فرنام بسپار, ژئوممبران ایرانی فرآب بسپار,لایه استخر,استخر پرورش ماهی,لاگون, لندفیل,کشاورزی ورق ژئوممبران,پسماند, ورق ژئوممبران معادن مس,دریاچه مصنوعی,عایق استخرgeomembrane,geotextile,geosynthetic,pool,landfill,lagonتاریخچه ژئوممبرین، کاربرد ها و انواع آن


 پیشنهادات و انتقادات

نام و نام خانوادگی :  
ایمیل :  
تلفن :
پیشنهاد:  
 

لازم به ذکر است اطلاعات سایت برپایه افزایش دانش فنی در پیشبرد دانش مهندسی است و این به منزله فروش محصولات نمی باشد
تمامی حقوق این پورتال , متعلق به شرکت آبراهه سازه می باشد
هرگونه کپی برداری از اطلاعات این پورتال فقط با ذکر منبع مجاز می باشد