معرفی کتاب

مرکز عایق ایران- عایق های رطوبتی و صوتی و حرارتی و گود های ساختمانی

   مشاور، طراح و مجری کلیه پروژه های عایق کاری در سطح ایران

 گروه عایق کاری صدا و حرارت و مجری در سطح ایران

   گروه آببندی و ایزولاسیون رطوبتی و مجری در سطح ایران

جهت راهنمایی و مشاوره با این شماره تماس بگیرید

 09155241800

لینک های مفید آمار سایت

تعداد کاربران آنلاین :  69

کاربرد ژئوتکستایل در راه سازی و جاده سازی

کاربرد ژئوتکستایل در راه سازی و جاده سازی

Geotextiles used in road


ژئوتکستایل روکش آسفالت در بزرگراه ها , خیابان های شهری , فرودگاه ها , سطح پل ها  و از این قبیل کاربرد عمده ای دارد.
 

روکش جاده
دراین کاربرد , ژئوتکستایل دارای دو مکانیزم برای بهبود عملکرد روکش می باشد:
 اول : به عنوان لایه میانی آغشته به قیر با جذب تنش و فشار , از انتشار ترک خوردگی بازتابی (reflective) ازروکش قدیمی به روکش جدید جلوگیری کرده و یا به تعویق می اندازد.


 دوم: به عنوان لایه ضد رطوبت از ورود نزولات آسمانی و مایعات سطحی از طریق ترک های آسفالت به درون لایه زیرین و مرطوب سازی subgrade  و متعاقب آن , گسیختگی و ضعف subgrade جلوگیری می کند و بااین دو مکانیزم عمده موجب افزایش قابل توجه معادل  100% تا 150% طول عمر آسفالت می گردد.


روشی که اغلب برای بازسازی (مرمت) جاده ترک خورده و گسیخته بکار می رود , روکشAC می باشد . این عمل موقتا" ترک ها را می پوشاند و بعد از اینکه روکش جایگزین شد, هر حرکت جانبی یا طولی جاده موجب انتشار ترک های روکش قبلی به روکش جدید می گردد و ترک های بازتابی رخ  می دهد .


این حرکت موجب ورقه و ریش شدن و بریدگی در طول ترک های بازتابی گشته و راهی برای نفوذ آب های سطحی به لایه های پی و subgrade می گردد . در زیر روکش جدید AC  ژئوتکستایل می تواند برای دفع فشارهای وارده ناشی از حرکت روکش قبلی , استحکام کششی ایجاد کند .
ژئوتکستایل به عنوان لایه میانی در دفع فشار ناشی از ترک های افقی و عمودی عمل می کند . آغشته سازی ژئوتکستایل با قیر و آسفالت , یک لایه غیر قابل نفوذ را نسبت به آب های سطحی بوجود می آورد . بخاطر سنخیت و قرابت الیاف پلیمری با مواد نفتی , جذب قیر و مواد اتصال   tack coat به پارچه ژئوتکستایل بخوبی صورت می گیرد .
 

Geotextiles used in road


 مزیت اقتصادی کاربرد ژئوتکستایل
هزینه نصب ژئوتکستایل روکش آسفالت به همراه tack coat  آسفالت معمولا" کمتر از نصف هزینه آسفالت  AC  به ضخامت 3 سانتیمتر می باشد .
 بنابراین , جهت افزایش عمر آسفالت , کاربرد ژئوتکستایل روکش آسفالت بسیار ارزانتر از آسفالت مازادی است که به منظور افزایش عمر آسفالت استفاده می گردد. استفاده از ژئوتکستایل معمولا" موجب صرفه جویی در مرمت آسفالت می گردد.


کلمات کلیدی: ژئوتکستایل روکش جاده مشهد , ژئوتکستایل زیرسازی جاده , ژئوتکستایل زیرسازی خط آهن (حفاظت از لایه بالاست ، افزایش قدرت باربری بستر راه‌آهن), ژئوتکستایل سد سازی مشهد, ژئوتکستایل روکش آسفالت در بزرگراه ها مشهد , ژئوتکستایل خیابان های شهری مشهد , ژئوتکستایل فرودگاه ها مشهد, ژئوتکستایل سطح پل ها مشهد,ژئوتکستایل, ژئوتکستایل ایرانی, ژئوتکستایل خارجی, لایه ژئوتکستایل,ژئوتکستایل لایه,ژئوتکستایل300 گرمی,ژئوتکستایل,ژئوتکستایل200گرمی,ژئوتکستایل,ژئوتکستایل500گرمی, ژئوتکستایل روف گاردن, ژئوتکستایل استخر ذخیره آب,ژئوتکستایل سفید, ژئوتکستایل سبز, ژئوتکستایل بافته شده, ژئوتکستایل بافته نشده, ژئوتکستایل ویرجین, ژئوتکستایل غیرویرجین, ژئوتکستایل صادراتی, ژئوتکستایل100گرمی, ژئوتکستایل راه سازی, geomembrane,geotextile,geosynthetic,pool,landfill,lagon,تاریخچه ژئوممبرین، کاربرد ها و انواع آن


 پیشنهادات و انتقادات

نام و نام خانوادگی :  
ایمیل :  
تلفن :
پیشنهاد:  
 

لازم به ذکر است اطلاعات سایت برپایه افزایش دانش فنی در پیشبرد دانش مهندسی است و این به منزله فروش محصولات نمی باشد
تمامی حقوق این پورتال , متعلق به شرکت آبراهه سازه می باشد
هرگونه کپی برداری از اطلاعات این پورتال فقط با ذکر منبع مجاز می باشد