معرفی کتاب

مرکز عایق ایران

عایق های رطوبتی و صوتی و حرارتی و گود های ساختمانی و سرما

   مشاور، طراح و مجری کلیه پروژه های عایق کاری در سطح ایران

 گروه عایق کاری صدا و حرارت و مجری در سطح ایران

   گروه آببندی و ایزولاسیون رطوبتی و مجری در سطح ایران

 
جهت راهنمایی و مشاوره با این شماره تماس بگیرید

 09155241800

لینک های مفید آمار سایت

تعداد کاربران آنلاین :  35

گریس های مربوط به شیرآلات

گریس های مربوط به شیرآلات

گریس های مربوط به شیرآلات


برخی از شیرآلات بواسطه ساختار اختصاصی خود نیاز به سرویس نگهداری های دوره ای دارند قسمت عمده عملیات سرویس شیرآلات خصوصا" شیرهای سماوری  و دروازه ای با عضو مسدود کننده تخت ، تزریق کلینر و یا مواد روانکاری و آب بندی  می باشد.


در برخی دیگر از شیرآلات باید درهنگام بروز نشتی تزریق مواد آب بندی انجام گردد شیرهای توپی از این گروه می باشد.اصلی ترین موضوع در انتخاب گریس ، روغن پایه آنها می باشد. تزریق گریس های پایه نفتی در شیرآلات صنعت نفت و گاز بیهوده و در پاره ای از موارد مضر می باشد.

تزریق گریس های پایه گیاهی بواسطه تاثیر پذیری بیش از حد در مقابل تعییرات دمایی ، گزینه مناسبی برای سرویس نگهداری نمی باشد. معمولا این نوع گریس ها موجب بالا رفتن گشتاور شیر شده حتی موجب جام شدن شیر می گردند.


بهترین گزینه برای تزریق در شیرآلات ، محصولاتی هستند که دارای پایه سنتتیک می باشند. این محصولات در مقابل تغییرات دمایی ، خاصیت ثابتی داشته و در تمامی حالات مناسبترین فیلم گریس را بر روی عضو مسدود کننده جریان ایجاد می کنند. استفاده از این گزینه ها موجب افزایش طول عمر شیرآلات خواهند گردید..

روغن پایه این محصولات SYNTHETICبوده و در سرمای زیر صفر سفت نشده چسبندگی خود را ازدست نمی دهند. به همین دلیل برخلاف برخی از محصولات که در ایران عرضه می شوند ،موجب بالا رفتن گشتاور شیرها نخواهند گردید.
این مواد آب بندی و روانکاری مطابق ASTM D 566 ، ASTM D 217 ، ASTM D 4048 ،ASTM D 1264 ، ASTM D 445 ، ASTM D 2270 ، DEF STAN 91-6/4 ANNEX A ، DEF STAN 91-6/4 ANNEX B  ،DEF STAN ANNEX 91-6/4 ANNEX Cدر پژوهشگاه صنعت نفت موردآزمایش قرار گرفته است .
گریس های آتلانتیک جهت سرویس های گاز طبیعی- بوتان – پروپان - LPG - اسیدها- آروماتیک ها - حلالهای پایه نفتی و نفت کوره (سیاه ) هیدورکربنها- محلول های آبدار وبخار- مواد ترکیب شونده قابل اشتعال- همچنین سرویس های عمومی  و انواع آلاینده هائی احتمالی درون خط لوله با درجه حرارت بالا طراحی گردیده است .
 

گریس های پر مصرف


PTFE SEALANT & LUBRICANT ATLANTIC
گریس آب بندی نشتی های شدید کانال جریان و اطراف ساقه (آب بند سنگین


این گریس آب بندی دارای ذرات بسیار نرم تفلون (PTFE) و روغن پایه سنتتیک  بوده و بطور انحصاری برای رفع نشتی در شیرهای توپی و سماوری و آب بندی  کانال جریان و یا محل پکینگ ها ی اطراف ساقه ، طراحی گردیده است . آتلانتیک شماره 2 خمیری شکل بوده و فقط بصورت استیک عرضه می گردد.


Color Reddish Brown
Texture Viscous and Granular
Base Oil and Thickener Synthetic
Bridging Agent PTFE Fluorocarbon Resin
Service Range 0 F to 500 F
Service Pressure 15,000 PSI

ATLANTIC VALVE CHEAT-HER ATLANTIC
گریس چند منظوره روانکار – آب بند برای شیرهای تعمیر شده و سالم


این مواد روانکار آببند سنتتیک ، در شیرهای جدید و قدیمی کاربرد داشته و ضمن  روانکاری، آب بندی بسیار مناسبی را ایجاد خواهد نمود . کاربری های گوناگون این گریس و رفع نیازمندیهای مختلف با یک محصول، رضایت تیم های متخصص سرویس نگهداری شیرآلات را در پی داشته است .
استفاده از این محصول در شیرهائی که دچار نشتی شده اند ویا بواسطه گشتاور بالا و یا جام شدگی ، تعمیر شده اند، جزو بهترین گزینه ها خواهد بود . خاصیت روانکاری در کنار آب بندی ، تشکیل فیلم گریس بسیار عالی ، ویسکوزیته مناسب و سهولت در نفوذ و پر کردن شیارها ،  موجب طول عمر شیرآلات گردیده، دامنه واستفاده از این محصول را گسترش داده است . این گریس در مواجهه با سیال عبوری به مرور کلوخه نشده و در دماهای پایین دچاریخ زدگی و در نتیجه بالا رفتن گشتاورنخواهد گردید.
Color – Black
Temperature Range: 0°F to 700°F

GENERAL PURPOSE VALVE LUBRICANT & SEALANT ATLANTIC
گریس با کاربری عمومی جهت روانکاری و آب بندی


این گریس برای  انواع شیرآلات ، خصوصا شیر سماوری و توپی کاربرد داشته و با خاصیت روانکاری عالی و ویسکوزیته مناسب ، تشکیل فیلم گریس عالی ، موجب افزایش طول عمر شیرهای که در وضعیت مناسبی هستند، می گردد .
این محصول روانکاری 100% سنتتیک بوده فاقد گرافیت ، مولیبدن دی سولفاید ویا انواع فیلر بوده و دچار خشکی و یخ زدگی نخواهد گردید.
Temperature Range: 0°F to 500°F
Color – Reddish Brown

VALVE LUBRICANT / SEALANT   ATLANTIC
گریس روانکار ، آب بند  ( آب بند سبک ، بسیار مناسب برای مناطق سردسیر


این مواد سنتتیک دارای ذرات نرم و بسیار ریز PTFE  بوده و موجب روانکاری و آب بندی نشتی های خفیف خواهد گردید .  خاصیت روانکاری بسیار عالی و تشکیل فیلم گریس در کنار ذرات PTFE  کاربرد این گریس را افزایش داده است.
مقاومت شیمیایی خوب و کاهش خوردگی درون شیرآلات از مشخصات برتر این محصول بوده و با عنایت به عدم تغییرشکل در دماهای بسیار پائین ، بهترین گزینه برای روانکاری شیرآلات نصب شده در مناطق سردسیر کشور می باشد .  گریس شماره 6 خصوصا"جهت استفاده در شیرهائی که دارای محفظه بدنه (CAVITY) هستندپیشنهاد گردیده است .
Service Temperature 0 F to 500 F
Color Amber

VALVE LUBRICAVT & SEALANT ATLANTIC
گریس روانکار، آب بند,آب بند  متوسط


این مواد دارای ذرات ریز PTFE  بوده و موجب روانکاری و آب بندی نشتی های متوسط خواهد گردید .  خاصیت روانکاری عالی و تشکیل فیلم گریس در کنار ذرات PTFE  کاربرد آن را در شیرهائی که در وضعیت نرمالی قراردارند، افزایش داده است . گریس شماره 4 با روغن های پایه سنتتیک تولید شده و کاملا" غیر سمی و سازگار با محیط زیست می باشد.  مقاومت شیمیایی خوب و کاهش خوردگی درون شیرآلات از مشخصات برتر این محصول می باشد. ذرات تفلون به همراه روغن پایه سنتتیک خط و خش های روی عضو مسدود کننده را پر نموده موجب کاهش گشتاور و رفع نشتی خواهد گردید. گریس شماره 4 خصوصا"جهت استفاده در شیرهائی که دارای محفظه بدنه (CAVITY) هستندپیشنهاد گردیده است .
Service Temperature 0 F to 500 F
Color Amber

LUBRICANT & SEALANT Gasoline & Solvent-Proof ATLANTIC
گریس روانکاری و آب بندی مقاوم در مقابل حلال ها


گریس شماره 7 برای  انواع شیرآلات  سماوری و توپی  که به هر دلیل دچار افزایش گشتاور گردیده اند، کاربرد داشته و ضمن روانکاری، بواسطه ویسکوزیته مناسب و تشکیل فیلم گریس عالی ، موجب آببندی و سهولت در عملکرد و افزایش طول عمر شیرها می گردد .این محصول روانکاری 100% سنتتیک بوده فاقد گرافیت ، مولیبدن دی سولفاید ویا انواع فیلر بوده و دچار خشکی و یخ زدگی نخواهد گردید.
Temperature Range: 0°F to 500°F
Color – Reddish Brown
 

ATLANTIC VALVE CLEANER

مواد پاک کننده داخل شیرآلات
این مواد برای از بین بردن کلوخه های گریس قدیمی درون شیر ، رفع جام و کاهش گشتاور طراحی گردیده است. حاوی مولیبدن دی سولفاید ، گرافیت ، حلال و مواد شوینده بوده و در شیرهای سماوری ، دروازه ای و توپی کاربرد دارد. این ژل نفوذگر دارای خاصیت حل کردن رسوب های مضر و ناخواسته باقیمانده در شیر بوده و فضا را برای جایگزین کردن مواد روانکار فراهم می نماید .
Color – Black

 


کلمات کلیدی: گریس های مربوط به شیرآلات, مواد پاک کننده داخل شیرآلات, گریس روانکاری و آب بندی مقاوم در مقابل حلال ها, شیرآلات سماوری و توپی, آببندی شیرها, گریس روانکار, آب بند متوسط, آب بندی نشتی های متوسط, گریس روانکار, آب بند سبک مناسب برای مناطق سردسیر, مواد روانکار آببند سنتتیک, شیر سماوری و توپی, گریس آب بندی نشتی های شدید, آب بندی کانال جریان و اطراف ساقه,آب بند سنگین,گریس های پایه نفتی, گریس های پایه سنتتیک, آب بندی شیر آلات گازهای صنعتی, گریس, گریس آب بندی, گریس تخصصی, گریس صنعتی,


 پیشنهادات و انتقادات

نام و نام خانوادگی :  
ایمیل :  
تلفن :
پیشنهاد:  
 

لازم به ذکر است اطلاعات سایت برپایه افزایش دانش فنی در پیشبرد دانش مهندسی است و این به منزله فروش محصولات نمی باشد
تمامی حقوق این پورتال , متعلق به شرکت آبراهه سازه می باشد
هرگونه کپی برداری از اطلاعات این پورتال فقط با ذکر منبع مجاز می باشد