معرفی کتاب

مرکز عایق ایران

عایق های رطوبتی و صوتی و حرارتی و گود های ساختمانی و سرما

   مشاور، طراح و مجری کلیه پروژه های عایق کاری در سطح ایران

 گروه عایق کاری صدا و حرارت و مجری در سطح ایران

   گروه آببندی و ایزولاسیون رطوبتی و مجری در سطح ایران

 
جهت راهنمایی و مشاوره با این شماره تماس بگیرید

 09155241800

لینک های مفید آمار سایت

تعداد کاربران آنلاین :  47

بتن سبک متخلخل هبلکس

بتن سبک متخلخل یا AAC

بتن سبک متخلخل یا AAC


بتن سبک متخلخل یا AAC برای اولین بار در سال 1924 میلادی و در راستای دستیابی به مصالح ساختمانی خاص با قابلیت هایی نظیر سبکی ، عایق حرارتی خوب ، ساختار صلب و موثر ، حمل و نقل آسان ، کارکرد سریع و باکیفیت و صرفه جویی در هزینه ها در سوئد تولید و پس از آن با توسعه تکنولوژی تولید آن در بسیاری از کشورهای دنیا آغاز گردید.
با گسترش استفاده از بتن سبک در سراسر دنیا به ویژه در کشورهای پیشرفته و شکل گیری آیین نامه های اجرایی آنها متأسفانه این نوع بتن که دارای قابلیت های منحصر به فردی می باشد ، در کشور ما هنوز ناشناخته باقیمانده است .
به عنوان مثال تنها در انگلستان تولید از 31 میلیون متر مکعب در سال 1995 به بیش از 2 برابر ، یعنی 71 میلیون متر مکعب در سال 2005 افزایش یافته است.
محصول AAC با توجه به روش های مختلف تولید با نام های تجاری متفاوت همانند AERCON , YTONG , SYPOREX ,HEBELEX و ... عرضه می گردد.
 

مزیت های بتن هوادار اتوکلاو شده

سبک ولی بسیار مقاوم و با دوام
با بهره گیری از روش ویژه ساخت بتن هوادار اتوکلاوشده، بتنی بسیار سبک (تقریبا ۱/۵ وزن بتن معمولی و نصف وزن آب)، با ساختار منحصر به فرد متخلخل (سلولی) بدست می آید. این ساختار برای مدت طولانی به تعمیر و نوسازی نیاز ندارد وعمر بسیار طولانی خواهد داشت. بتن هوادار اتوکلاوشده علیرغم وزن سبک آن بسیار بادوام می باشد. دوام و استحکام آن به دلیل پوشش سیلیکات کلسیم در اطراف میلیون ها حفره هوا و همچنین پخت توسط بخاردر اتوکلاو تحت فشار ۱۲ اتمسفر می باشد. خواص مکانیکی عالی آن را محصولی برتر و مطمئن جهت ساخت و ساز درمناطق زلزله خیز نموده است. بیش از ۶۰ سال است که سازه های ساخته شده از بتن های هوادار اتوکلاو شده در مناطق آب و هوایی گوناگون در سراسر دنیا استفاده می شود.
بتن هوادار اتوکلاوشده هبلکس نمی پوسد، جمع نمی شود، زنگ نمی زند و به عبارت دیگر از هم نمی پاشد.
 

مقاوم در برابر صدا
سر و صدا یکی از مهمترین معضلات زندگی مدرن برای ساکنین منازل، آپارتمان ها، مجتمع های بزرگ مسکونی و مجتمع های تجاری است. یک دیوار ساخته شده از محصولات بتن هوادار اتوکلاوشده هبلکس ، بهترین عایق بندی را جهت جلوگیری از انتقال صدا بوجود می آورد. ساختار متخلخل و سطح تماس بالای محصولات بتن هوادار اتوکلاوشده هبلکس ، جنبش های مکانیکی را خنثی کرده، به میزان قابل ملاحظه ای آلودگی های صدای بیرون را دفع می کند، انعکاس صدا را در محیط داخل از بین برده، شرایط مناسب و آرامی را برای ساکنین فراهم می سازد.
با استفاده از سیستم های بتن هوادار اتوکلاوشده هبلکس ، ساکنین دیگر نگران ایجاد مزاحمت برای اعضای خانواده یا همسایگان نخواهند بود وهمچنین سرو صدای دیگران مزاحمتی برای آن ها ایجاد نخواهد کرد.
 

سهولت در اجرا
 وزن بسیار کم بتن هوادار اتوکلاوشده هبلکس، هزینه های حمل و نقل و جابجایی آن را تا محل استفاده در پروژه ها و محل اجرا کاهش می دهد. بتن هوادار اتوکلاوشده هبلکس به صورت بلوک یا پانل در ابعاد مختلف و بسیار دقیق و بر اساس بالاترین استانداردهای موجود و با استفاده از پیشرفته ترین تکنولوژی روز تولید می گردند. به همین دلیل زمانی که محصولات هبلکس به صورت بسته بندی شده به محل مصرف می رسند، با کمترین هزینه آماده نصب می گردند. دقت بالای تولید و بسته بندی مناسب محصولات هبلکس، تمیز کاری پس از نصب را نیز بطور چشمگیری کاهش می دهد. سازندگان از سهولت استفاده از محصولات هبلکس لذت می برند. برای نصب محصولات هبلکس می توان از وسایل نجاری همانند اره، چکش، میخ و غیره استفاده نمود.بسیاری از اتصالات مانند بست، گیره و غیره را می توان با محصولات هبلکس استفاده کرد. در نتیجه بدلیل آسانی و سرعت نصب هزینه های اجرایی به مقدار قابل توجهی کاهش می یابد.
مقاومت در برابر یخ زدگی
به دلیل ساختار متخلخلِ دارای درصد بالای حفره های بسته، مقاومت خوبی در برابر یخزدگی دارد، که امتحان خود را در کشورهای سرد سیری مانند سوئد پس داده است.
 

عمر طولانی
عمر ساختمان های ساخته شده با این محصول در سوئد، بالغ بر ۸۵ سال شده است.

کاهش هزینه حمل به دلیل سبکی و ابعاد مناسب
به دلیل وزن مخصوص کم و ابعاد مناسب پالت، امکان حمل و بارگیری حجم بیشتری از محصول وجود دارد.

مقاومت حرارتی بالا
بلوک دیواری هبلکس ، عایق یکپارچه ای را بدون پل حرارتی (نقاط سرد) در ارتباط با ساختمان از طریق دیوار فراهم
می کند. بتن هوادار اتوکلاوشده هبلکس به دلیل خصوصیات حرارتی یکپارچه، علاوه بر مقاومت بالا و نیز به دلیل استفاده از ملات (چسب) که اتصال آنها را از طریق یک لایه بسیار نازک ایجاد می کند، نسبت به سایر محصولات مشابه متمایز می باشد.
همچنین خصوصیات عایق حرارتی بتن هوادار اتوکلاوشده باعث کاهش قابل توجه استفاده مداوم از سیستم های سرمایشی و گرمایشی می شود که تأثیر چشمگیری بر کاهش هزینه مصرف انرژی و نیز اثرات آن بر محیط زیست دارد. استفاده از بتن هوادار اتوکلاوشده هبلکس دمای سطح دیوارها را برای مدت طولانی تری ثابت نگه می دارد. علاوه بر کاهش مصرف انرژی، این سیستم امکان مدیریت استفاده بهینه مصرف انرژی را از طریق انتقال مصرف به زمان های غیراز اوج، فراهم می سازد که این ویژگی به مصرف کننده، تولید کننده انرژی و همچنین محیط زیست کمک می کند.
خصوصیات جذب رطوبت بتن هوادار اتوکلاوشده هبلکس کمک بسزایی در فراهم کردن آسایش ساکنین واحدهای مسکونی می نماید.

مقاوم در برابر آتش
مصالح امن تر مصالح بهتری هستند. از آنجاکه اجزای تشکیل دهنده بتن هوادار اتوکلاوشده هبلکس را مواد طبیعی معدنی تشکیل می دهند، بتن هبلکس نه تنها آتش زا نیست، بلکه نسبت به دیگرمصالح ساختمانی مقاومت بیشتری در برابر آتش دارد. بتن هوادار اتوکلاوشده هبلکس قادر است در برابر دمای شدید، تا ۱۲۰۰ درجه سانتیگراد مقاومت کند. یک دیوار ۱۰ سانتیمتری غیر باربر هبلکس دارای ارزش UL (درجه آتشپادی) برابر با ۴ ساعت می باشد که این عدد بیش از الزامات سخت ترین استانداردهای موجود ساختمانی است. سیستم بتن هوادار اتوکلاوشده هبلکس بهترین شرایط را جهت ایمنی ساکنین و جلوگیری از تلفات جانی و مالی فراهم می سازد.

بنای سبز
بتن های هوادار اتوکلاوشده به عنوان مصالح سبز شناخته شده اند. با استفاده از بتن هوادار اتوکلاوشده هبلکس ازاینکه مصالحی سازگار با محیط زیست را انتخاب کرده اید اطمینان کامل خواهید داشت.
بتن هوادار اتوکلاوشده هبلکس از سیلیس، آهک و گچ که به مقدار زیادی به صورت مواد معدنی در طبیعت یافت می شوند، تشکیل شده است. انرژی مصرف شده برای تولید محصولات هبلکس در مقایسه با سایر محصولات ناچیز می باشد. تولید محصولات هبلکس نیز هیچ گونه آلایندگی برای طبیعت ندارد.
 

 فضایی هنری و زیبا
دیوارهای ساخته شده با بتن های هوادار اتوکلاوشده هبلکس از دیوارهای ساخته شده با مصالح سنتی ِدیگر نازکترند و به همین علت، فضای داخلی بیشتری را نسبت به فضای مشابه ساخته شده با مصالح سنتی ایجاد و نیز انعطاف پذیری بیشتری را برای طراحان فراهم می سازند. سازه های ساخته شده با بتن های هوادار اتوکلاوشده هبلکس ، امکان اجرای انواع پوشش ها و رنگ های گوناگون را جهت زیبایی بیشترفضا و بهبود ویژگی های بصری محیط فراهم می سازند. سازه های ساخته شده از بتن هوادار اتوکلاوشده هبلکس قابلیت پوشش با گچ ِ اندود های سیمانی هبلکس (رویه و آستر) و هرگونه پوشش معمول و رایج دیگر را دارا می باشند.

مقاومت در برابر ضربه
بتن هوادار اتوکلاو شده به دلیل ساختار متخلخل توانایی خوبی در مستهلک کردن انرژی ضربه دارد.


کلمات کلیدی: هبلکس,بتن سبک متخلخل, , AAC هبلکس سبک, هبلکس عایق حرارتی خوب , ساختار صلب و موثر هبلکس, حمل و نقل آسان هبلکس , کارکرد سریع و باکیفیت و صرفه جویی در هزینه ها هبلکس , بتن هوادار اتوکلاو شده ,AERCON , YTONG , SYPOREX ,HEBELEX مزیت های هبلکس,بتن سبک متخلخل, بتن های هوادار اتوکلاوشده به عنوان مصالح سبز, هبلکس مصالح سازگار با محیط زیست,


 پیشنهادات و انتقادات

نام و نام خانوادگی :  
ایمیل :  
تلفن :
پیشنهاد:  
 

لازم به ذکر است اطلاعات سایت برپایه افزایش دانش فنی در پیشبرد دانش مهندسی است و این به منزله فروش محصولات نمی باشد
تمامی حقوق این پورتال , متعلق به شرکت آبراهه سازه می باشد
هرگونه کپی برداری از اطلاعات این پورتال فقط با ذکر منبع مجاز می باشد