معرفی کتاب

مرکز عایق ایران- عایق های رطوبتی و صوتی و حرارتی و گود های ساختمانی

   مشاور، طراح و مجری کلیه پروژه های عایق کاری در سطح ایران

 گروه عایق کاری صدا و حرارت و مجری در سطح ایران

   گروه آببندی و ایزولاسیون رطوبتی و مجری در سطح ایران

جهت راهنمایی و مشاوره با این شماره تماس بگیرید

 09155241800

لینک های مفید آمار سایت

تعداد کاربران آنلاین :  46

کاربرد عایق سفید رطوبتی پودری پایه سیمانی

کاربرد عایق سفید رطوبتی پودری پایه سیمانی

کاربرد عایق سفید رطوبتی پودری پایه سیمانی


امروزه یکی از مشکلات ساختمان های مسکونی و مجتمع ها نم دادن پشت بام ها ، دیوارهای سرویس های بهداشتی و دیوارهای باران گیر است. در اکثر ساختمان ها از عایق کاری ایزوگام و یا قیرگونی استفاده شده است که این مشکلات را به وجود آورده است.

معایب این نوع عایق ها عبارتنداز:
1-خوب نچسبیدن این نوع عایق ها به سطح کار که بعد از مدتی با بلند شدن و تبله کردن از سطح کار جدا شده و باعث نم و رطوبت می شود.
2- هنگام اجرای لایه محافظ ، کوچکترین سنگ دانه در سطح کار به مرور زمان باعث سوراخ شدن و پارگی شده و ایجاد مشکل میکند.
3- سطح بام عایق شده غیر قابل استفاده می باشد.
4- در تابستان به دلیل گرمای هوا شل شده و به داخل آبروها شره میکند.


عایق سفید: عایق رطوبتی پایه سیمانی است که به صورت پودر در رنگ های مختلف تولید شده و فقط با اضافه کردن آب قابل استفاده می شود.
موارد استفاده: آببندی پشت بام ، عایقکاری و ضد زنگ کردن کف و بدنه کولر ، آببندی بندهای کاشی سرویس های بهداشتی ، آببندی پشت درب حمام ، آببندی سرویس های بهداشتی ، آببندی استخر و مخازن آب ، آببندی دیوارهای کناری ساختمان.
عایقکاری پشت بام بدون کندن موزاییک ( لازم به ذکر است به دلیل انبساط و انقباض بین ژیکا بام و "ایزوگام و قیرگونی" ، اجرا مستقیم بر روی این نوع عایق ها انجام نمی شود ) فقط در صورت نیاز به لکه گیری و آببندی قسمتی از سطح ایزوگام یا آسفالت و یا قیرگونی می توان استفاده کرد.

عایق کاری کف کولر های آبی
بعلت چسبندگی زیاد عایق سفید یک لایه نازک عایق سفید  می تواند از زنگ زدگی کف کولر جلوگیری کرده و در صورتی که کف آن دچار پوسیدگی و یا سوراخ های ریز باشد با کمک یک لایه کارتن سوراخ ها را گرفت. برای این کار ابتدا می بایست کف کولر را با برس سیمی یا سمباده زنگ زدایی نمود و سپس عایق سفید  را با آب مخلوط کرده و یک لایه تقریبی به ضخامت یک میلی متر بر روی آن اجرا نمود.
 

یونولیت
از عایق سفید  برای چسباندن قطعات یونولیت به یکدیگر و یا چسباندن یونولیت برر روی دیوار و یا هر سطح دیگری می توان استفاده کرد. با اجرای یک لایه نازک عایق سفید  بر روی یونولیت ( حدود 300 گرم در متر مربع ) ملات گچی و سیمانی به راحتی بر روی آن می چسبد و دیگر احتیاجی به رابیتس و سایر تمهیدات برای گچ کاری بر روی یونولیت نمی باشد.
 

چسب
عایق سفید  یک چسب بسیار قوی است و با آن می توان قطعات شکسته از جنس چینی ، سرامیک ، گچ و سیمان را به هم چسباند و یا کاشی و سرامیک های لق شده را دوباره در جای خود نصب نمود. عایق سفید  را می توان بجای چسب بتن به ملات های سیمانی و گچی اضافه نمود. بسته به چسبندگی مورد نیاز از 10% تا 100% وزن ملات می توان عایق سفید  را به آن اضافه نمود که علاوه بر بالا بردن چسبندگی حالت ضد آبی نیز به آن میبخشد.
 

رنگ آمیزی و آببندی سقف های شیروانی
عایق سفید  در رنگ های متنوع و زیبا تولید می شود و از آن می توان برای رنگ آمیزی و محافظت انواع ورق های ایرانت ، آردواز و گالوانیزه استفاده نمود. در صورتی که این ورق ها دچار شکستگی و یا سوراخ شدگی باشد می توان با استفاده از توری های فایبرگلاس و عایق سفید  آنها را تعمیر و بازسازی نمود.


کناف و دیوارهای گچی
با اجرای یک لایه عایق سفید بر روی هر نوع دیوار گچی می توان آن را 100% ضدآب نمود و به راحتی بر روی آن کاشی کاری کرد.
 

حفاظت در مقابل خوردگی
هر سازه بتونی ، آجری ، فلزی را می توان با عایق سفید  رنگ آمیزی کرد و به این وسیله آن را در مقابل آب و املاح شیمیایی محافظت نمود. فوندانسیون ساختمان ، دیوارهای حائل ، کرسی چینی ، پی ساختمان ، پایه تیرهای سیمانی برق ، جداول کنار خیابان ، قطعات نیوجرسی و موارد مشابه را می توان با عایق سفید  پوشانده و عمر آن را چند برابر کرد.
  

 


کلمات کلیدی: عایق سفید ,کاربرد عایق های رطوبتی سفید مشهد , عایق پشت بام ها مشهد , عایق دیوارهای سرویس های بهداشتی مشهد , عایق سفید دیوارهای باران گیر , عایق کاری ایزوگام و یا قیرگونی مشهد, گونی یا چتایی با دو لایه قیر مشهد , عایق سفید, آببندی و عایق پشت بام , عایق کاری ,ضد زنگ کردن کف و بدنه کولر مشهد ,آببندی و عایق سفید بندهای کاشی سرویس های بهداشتی مشهد , آببندی پشت درب حمام مشهد , آببندی و عایق سفید سرویس های بهداشتی , آببندی و عایق سفید استخر و مخازن آب مشهد, آببندی و عایق سفید دیوارهای کناری ساختمان مشهد, عایق سفید روف گاردن, واکر آلمان, آببندی پشت بام, مخازن آب , منبع انبساط, مش فایبرگلاس, ملات سمنتکس, حفاظت در مقابل خوردگی, دیوارهای باران گیر, کناف و دیوارهای گچی, رنگ آمیزی و آببندی سقف های شیروانی, عایق کاری کف کولر های آبی


 پیشنهادات و انتقادات

نام و نام خانوادگی :  
ایمیل :  
تلفن :
پیشنهاد:  
 

لازم به ذکر است اطلاعات سایت برپایه افزایش دانش فنی در پیشبرد دانش مهندسی است و این به منزله فروش محصولات نمی باشد
تمامی حقوق این پورتال , متعلق به شرکت آبراهه سازه می باشد
هرگونه کپی برداری از اطلاعات این پورتال فقط با ذکر منبع مجاز می باشد