معرفی کتاب

مرکز عایق ایران- عایق های رطوبتی و صوتی و حرارتی و گود های ساختمانی

   مشاور، طراح و مجری کلیه پروژه های عایق کاری در سطح ایران

  جهت راهنمایی و مشاوره با این شماره تماس بگیرید

 09155241800

لینک های مفید آمار سایت

تعداد کاربران آنلاین :  70

کاربرد عایق سفید رطوبتی پودری پایه سیمانی

کاربرد عایق سفید رطوبتی پودری پایه سیمانی

کاربرد عایق سفید رطوبتی پودری پایه سیمانی


امروزه یکی از مشکلات ساختمان های مسکونی و مجتمع ها نم دادن پشت بام ها ، دیوارهای سرویس های بهداشتی و دیوارهای باران گیر است. در اکثر ساختمان ها از عایق کاری ایزوگام و یا قیرگونی استفاده شده است که این مشکلات را به وجود آورده است.

معایب این نوع عایق ها عبارتنداز:
1-خوب نچسبیدن این نوع عایق ها به سطح کار که بعد از مدتی با بلند شدن و تبله کردن از سطح کار جدا شده و باعث نم و رطوبت می شود.
2- هنگام اجرای لایه محافظ ، کوچکترین سنگ دانه در سطح کار به مرور زمان باعث سوراخ شدن و پارگی شده و ایجاد مشکل میکند.
3- سطح بام عایق شده غیر قابل استفاده می باشد.
4- در تابستان به دلیل گرمای هوا شل شده و به داخل آبروها شره میکند.


عایق سفید: عایق رطوبتی پایه سیمانی است که به صورت پودر در رنگ های مختلف تولید شده و فقط با اضافه کردن آب قابل استفاده می شود.
موارد استفاده: آببندی پشت بام ، عایقکاری و ضد زنگ کردن کف و بدنه کولر ، آببندی بندهای کاشی سرویس های بهداشتی ، آببندی پشت درب حمام ، آببندی سرویس های بهداشتی ، آببندی استخر و مخازن آب ، آببندی دیوارهای کناری ساختمان.
عایقکاری پشت بام بدون کندن موزاییک ( لازم به ذکر است به دلیل انبساط و انقباض بین ژیکا بام و "ایزوگام و قیرگونی" ، اجرا مستقیم بر روی این نوع عایق ها انجام نمی شود ) فقط در صورت نیاز به لکه گیری و آببندی قسمتی از سطح ایزوگام یا آسفالت و یا قیرگونی می توان استفاده کرد.


عایق کاری استخر ، آبنما ، مخازن آب :
مقدار مصرف عایق سفید در مخازن آب ، استخر و آبنما در هر متر مربع 2 کیلوگرم می باشد. ( بدلیل فشار بالای آب )
استخر یا مخازن آب : در ابتدا اگر بر روی سطح سطح کار رنگ وجود دارد باید رنگ را از روی سطح کار برداشته و یا با تیشه کل سطح مورد نظر جهت ترمیم را تیشه ای کنید ( به دلیل ایجاد گیرش بین عایق سفید  و سطح کار ) . سپس پودر عایق سفید  را به صورت بتونه ای درست کرده و با ماله بر روی سطح اجرا کنید. لازم به ذکر است سطح کار حتما باید مرطوب باشد. بعد از خشک شدن زیر کار در مرحله بعدی عایق سفید  را با 35 درصد آب ترکیب کرده طوری که مانند خامه کش بیاید سپس با قلم موی رنگ بر روی سطح اعمال شود.
آبنما : عایق سفید در رنگ های مختلف در بسته بندی 4 و 20 کیلویی تولید می شود و جهت آب بندی استخرهای آب  و آبنما در انواع رنگ ها قابل عرضه می باشد.
 

عایق کاری کف کولر های آبی
بعلت چسبندگی زیاد عایق سفید یک لایه نازک عایق سفید  می تواند از زنگ زدگی کف کولر جلوگیری کرده و در صورتی که کف آن دچار پوسیدگی و یا سوراخ های ریز باشد با کمک یک لایه کارتن سوراخ ها را گرفت. برای این کار ابتدا می بایست کف کولر را با برس سیمی یا سمباده زنگ زدایی نمود و سپس عایق سفید  را با آب مخلوط کرده و یک لایه تقریبی به ضخامت یک میلی متر بر روی آن اجرا نمود.
 

یونولیت
از عایق سفید  برای چسباندن قطعات یونولیت به یکدیگر و یا چسباندن یونولیت برر روی دیوار و یا هر سطح دیگری می توان استفاده کرد. با اجرای یک لایه نازک عایق سفید  بر روی یونولیت ( حدود 300 گرم در متر مربع ) ملات گچی و سیمانی به راحتی بر روی آن می چسبد و دیگر احتیاجی به رابیتس و سایر تمهیدات برای گچ کاری بر روی یونولیت نمی باشد.
 

چسب
عایق سفید  یک چسب بسیار قوی است و با آن می توان قطعات شکسته از جنس چینی ، سرامیک ، گچ و سیمان را به هم چسباند و یا کاشی و سرامیک های لق شده را دوباره در جای خود نصب نمود. عایق سفید  را می توان بجای چسب بتن به ملات های سیمانی و گچی اضافه نمود. بسته به چسبندگی مورد نیاز از 10% تا 100% وزن ملات می توان عایق سفید  را به آن اضافه نمود که علاوه بر بالا بردن چسبندگی حالت ضد آبی نیز به آن میبخشد.
 

رنگ آمیزی و آببندی سقف های شیروانی
عایق سفید  در رنگ های متنوع و زیبا تولید می شود و از آن می توان برای رنگ آمیزی و محافظت انواع ورق های ایرانت ، آردواز و گالوانیزه استفاده نمود. در صورتی که این ورق ها دچار شکستگی و یا سوراخ شدگی باشد می توان با استفاده از توری های فایبرگلاس و عایق سفید  آنها را تعمیر و بازسازی نمود.


کناف و دیوارهای گچی
با اجرای یک لایه عایق سفید بر روی هر نوع دیوار گچی می توان آن را 100% ضدآب نمود و به راحتی بر روی آن کاشی کاری کرد.
 
دیوارهای باران گیر
در نواحی شمال ایران و مناطقی که دارای باران های شدید است برای عایق کاری دیوارها می توان از عایق سفید  استفاده نمود و آن را جایگزین ایزوگام که نما را زشت میکند کرد.
 

حفاظت در مقابل خوردگی
هر سازه بتونی ، آجری ، فلزی را می توان با عایق سفید  رنگ آمیزی کرد و به این وسیله آن را در مقابل آب و املاح شیمیایی محافظت نمود. فوندانسیون ساختمان ، دیوارهای حائل ، کرسی چینی ، پی ساختمان ، پایه تیرهای سیمانی برق ، جداول کنار خیابان ، قطعات نیوجرسی و موارد مشابه را می توان با عایق سفید  پوشانده و عمر آن را چند برابر کرد.
 

بند کشی و آببندی سرویس های بهداشتی
اگر کف حمام یا آشپزخانه یا دور وان و دستشویی نشتی دارد و این نشتی به خاطر نفوذ رطوبت از لای بند کاشی ها می باشد نیازی نیست که کاشی ها را تخریب کنید. کافی است که لای بندها را با یک وسیله نوک تیز خالی کرده و سپس آن را با عایق سفید  بندکشی کنید. دور وان و دستشویی را هم می توانید با یک لایه عایق سفید  که کمی سفت تر درست شده بندکشی کنید. دقت کنید که عایق سفید  را قبل از خشک شدن از روی کاشی و وان پاک کنید چون اگر سفت شود جدا کردن آن بسیار سخت خواهد شد.


مخازن آب ( منبع انبساط )
در منابع فلزی که دچار پوسیدگی شده و سوراخ های ریز نمایان شده است ابتدا توسط یک ورقه کاغذ و یا روزنامه عایق سفید  را با قلم مو رنگ بر روی و پشت برگه اجرا کنید سپس ورق را در نقاطی که سوراخ های ریز دارد گذاشته و بگذارید خشک شود. مرحله بعد عایق سفید  را در 2 دست در کل مخزن اجرا کنید. این روش فقط در مخزن های فلزی کوچک انجام شود. دلیل اینکه ورق کاغذ را می گذاریم ، جلوگیری از بیرون ریختن عایق سفید  از مخزن است. عایق سفید  وقتی که آماده اجرا می شود سیال است ، به همین دلیل ورق کاغذ را می گذاریم تا از سوراخ های ایجاد شده در مخزن بیرون نریزد. بعد از خشک شدن عایق سفید  یک لایه از جنس سیمان به ضخامت 1 میلی متر تشکیل می شود. حتما بعد از خشک شدن 3 مرحله کیورینگ انجام شود (سطح عایق سفید  را آب دهید تا مقاومت آن بالا برود).دمای بالای آب آسیبی به عایق سفید  نمی رساند.
 

آببندی پشت بام هایی که موزاییک شده اند

قبل از اجرا از مقاوم بودن موزاییک ها اطمینان حاصل نمایید و در صورتی که موزاییکی لق باشد آن را محکم در جای خود بچسبانید. برای این کار می توانید از عایق سفید  استفاده کنید. سپس کنج های پشت بام را توسط ملات تعمیراتی (پلی تکس) ماهیچه کشی کنید. حداقل ضخامت لازم 5 سانتی متر می باشد.


در مرحله بعدی مش فایبرگلاس (توری) را با ملات سمنتکس ، توسط ماله بر روی سطح کار اجرا کنید. مقدار مصرف سمنتکس 3-2 کیلوگرم در هر متر مربع می باشد. شاید برای شما این سوال پیش بیاید که چرا لازم است سمنتکس را اجرا کنیم؟ در جواب باید گفت ، بدلیل اینکه در اکثر ساختمان ها هنگام اجرای سقف زیرسازی درست اجرا نمی شود لذا می بایست جهت اجرا عایق سفید حتما زیر سازی لازم انجام شود پس از اجرای سمنتکس بگذارید لایه سمنتکس کاملا خشک شود و سپس 2 مرحله کیورینگ (آبدهی) انجام شود. در مرحله بعدی عایق سفید  به مقدار 45 درصد وزن مواد (عایق سفید ) با آب مخلوط و خوب هم زده شود. (ترجیحا توسط میکسر) عایق سفید  را توسط قلموی رنگ یا جاروی لاستیکی روی سطح کار به صورت یکنواخت اعمال کنید بعد از خشک شدن سطح عایق سفید  بهتر است کیورینگ دوباره انجام شود. در مرحله آخر به مقدار 35 درصد وزن مواد ( عایق سفید  ) به آن آب اضافه و بر روی سطح کار اجرا کنید.


نکته : به دلیل پایه سیمانی بودن کلیه مواد استفاده شده ، حتما نیاز است هم قبل از اجرا و هم بعد از اجرا پس از خشک شدن سطح کار آب داده شود تا به مقاومت بالا برسد.


عایق سفید تهیه شده با فرمولاسیون و مواد اولیه شرکت واکر آلمان می باشد و در بسته بندی های 1 ، 4 ، 20 کیلوگرمی به بازار عرضه می شود.

 


کلمات کلیدی: عایق سفید ,کاربرد عایق های رطوبتی سفید مشهد , عایق پشت بام ها مشهد , عایق دیوارهای سرویس های بهداشتی مشهد , عایق سفید دیوارهای باران گیر , عایق کاری ایزوگام و یا قیرگونی مشهد, گونی یا چتایی با دو لایه قیر مشهد , عایق سفید, آببندی و عایق پشت بام , عایق کاری ,ضد زنگ کردن کف و بدنه کولر مشهد ,آببندی و عایق سفید بندهای کاشی سرویس های بهداشتی مشهد , آببندی پشت درب حمام مشهد , آببندی و عایق سفید سرویس های بهداشتی , آببندی و عایق سفید استخر و مخازن آب مشهد, آببندی و عایق سفید دیوارهای کناری ساختمان مشهد, عایق سفید روف گاردن, واکر آلمان, آببندی پشت بام, مخازن آب , منبع انبساط, مش فایبرگلاس, ملات سمنتکس, حفاظت در مقابل خوردگی, دیوارهای باران گیر, کناف و دیوارهای گچی, رنگ آمیزی و آببندی سقف های شیروانی, عایق کاری کف کولر های آبی


 پیشنهادات و انتقادات

نام و نام خانوادگی :  
ایمیل :  
تلفن :
پیشنهاد:  
 

لازم به ذکر است اطلاعات سایت برپایه افزایش دانش فنی در پیشبرد دانش مهندسی است و این به منزله فروش محصولات نمی باشد
تمامی حقوق این پورتال , متعلق به شرکت آبراهه سازه می باشد
هرگونه کپی برداری از اطلاعات این پورتال فقط با ذکر منبع مجاز می باشد