معرفی کتاب

مرکز عایق ایران

عایق های رطوبتی و صوتی و حرارتی و گود های ساختمانی و سرما

   مشاور، طراح و مجری کلیه پروژه های عایق کاری در سطح ایران

 گروه عایق کاری صدا و حرارت و مجری در سطح ایران

   گروه آببندی و ایزولاسیون رطوبتی و مجری در سطح ایران

 
جهت راهنمایی و مشاوره با این شماره تماس بگیرید

 09155241800

لینک های مفید آمار سایت

تعداد کاربران آنلاین :  50

پنترون ماده آببند نفوذگر

پنترون

پنترون ماده آببند نفوذگر


ماده ای است نفوذگر با خاصیت کریستال سازی در داخل لوله های موئینه بتن که با این روش بتن را در مقابل نفوذ آب و طیف وسیعی از مواد وسیعی از مواد شیمیایی مقاوم می سازد این ماده جهت جلوگیری از نشست آب به بیرون از سازه و یا نفوذ آب از بیرون سازه به داخل آن به کار می رود و جهت حفاظت و آببندی دائم سازه های که در مورد هجوم و تخریب توسط آب یا مواد شیمیایی خورنده قرارداد استفاده می شود


پنکریت


ملاتی است آماده ی مصرف با پایه سیمانی و خاصیت چسبندگی به زیر کار و مقاومت بسیار بالا که از آن جهت ، تعمیر ، آببندی ، پر کردن ترک های عمیق یا سطحی ، ایجاد ماهیچه در محل اتصالات و محافظت سازه های بتنی استفاده می شود


مراحل اجرایی


1-    پنترون را به میزان 2/1 وزن سیمان به بتن اضافه کرده و در آن مخلوط می گردد و همزمان با بتن ریزی اجرا می شود.
2-    در محل قطع بتن و محل های اتصال دیوار برشی با ستون از پنکریت و پنترون ثبت آب بندی پس از اتمام بتن ریزی استفاده می شود.

لازم به ذکر می باشد در این روش بتن دیوار برشی به طور کامل آب بندی شده و با توجه به خواص مواد میلگرد بتن در مقابل خوردگی محفظت می گردد و در هر زمان پس از بتن ریزی ، بتن دچار ترک های مویی گردد ، نیترون موجود در بتن شروع به کریستال سازی کرده و ترک مربوطه ترمیم میگردد.


مزایا
 با توجه به عملكرد نفوذي پنترون بدليل پرشدن خلل و فرج سازه بتني با انجام پروسه كريستاليزاسيون پنترون، سازه بتني ماهيتاً نفوذ ناپذير مي شود.
- از آنجائيكه پنترون در محدوده 11-3 = PH مقاوم مي باشد، استفـاده از آن بـراي حفاظت سطـوح بتني كه درمعرض خوردگي شيميائي مانند لوله هاي آب و فاضلاب، سازه هاي مجاور سواحل درياها و غيره بسياركارسازاست.
- بدليل قابليت تشكيل دوباره كريستال ها با نفوذ احتمالي جديد آب بدرون سازه اين نفوذ نيز خشك شده و بهمين خاطر در سازه هاي بتني ريسك خوردگي آرماتور بدليل خشك بودن درون بتن به حداقل مي رسد.
 

میزان مصرف ونسبت اختلاط: 2حجم آب + 5 حجم پنترون

جهت اختلاط بهتر توصيه مي شود با كمك دريل هاي مكانيكي كه داراي پروانه هستند عمل اختلاط انجام شود.روش مصرف به دو صورت استفاده از فرچه نقاشي و يا استفاده از اسپري با نازل مناسب (400 ميكروني) توصيه مي شود.
مقدار مصرف پنترون در حدود 800 الي 1200 گرم در متر مربع مي باشد كه بستگي به ميزان زبری و صافي سطح دارد.
 


کلمات کلیدی: ایزولاسیون بتن مشهد، ملات آببند پنترون، آببندی دیوار حائل مشهد، آببندی دیوار برشی مشهد، آببندی بتن، آببندی بتن دیوار برشی، پنترون آب بندی بتن ریزی، ملات آببند پنترون، ماده آببند نفوذگر پنترون، مقاوم سازی بتن با پنترون مشهد،


 پیشنهادات و انتقادات

نام و نام خانوادگی :  
ایمیل :  
تلفن :
پیشنهاد:  
 

لازم به ذکر است اطلاعات سایت برپایه افزایش دانش فنی در پیشبرد دانش مهندسی است و این به منزله فروش محصولات نمی باشد
تمامی حقوق این پورتال , متعلق به شرکت آبراهه سازه می باشد
هرگونه کپی برداری از اطلاعات این پورتال فقط با ذکر منبع مجاز می باشد