معرفی کتاب

مرکز عایق ایران

عایق های رطوبتی و صوتی و حرارتی و گود های ساختمانی و سرما

   مشاور، طراح و مجری کلیه پروژه های عایق کاری در سطح ایران

 گروه عایق کاری صدا و حرارت و مجری در سطح ایران

   گروه آببندی و ایزولاسیون رطوبتی و مجری در سطح ایران

 
جهت راهنمایی و مشاوره با این شماره تماس بگیرید

 09155241800

لینک های مفید آمار سایت

تعداد کاربران آنلاین :  40

كفپوش ورزشي پي وي سي

كفپوش ورزشي  پي وي سي

كفپوش ورزشي پي وي سي   


پلي ونيل كلرايد ( Polyvinyl Chloride ) با نام اختصاري پي وي سي يك نوع پليمر ترمو پلاستيك است كه در صنايع متعددي كاربرد دارد . پي وي سي يكي از با ارزش ترين محصولات در صنايع شيميايي محسوب مي گردد . بيش از 50 درصد پي وي سي توليد شده در صنعت ساختمان كاربرد دارد . بعنوان يك مادة ساختماني مقرون به صرفه و داراي مزاياي متعددي مي باشد . بطوريكه در سالهاي اخير جايگزين مواد ساختماني سنتي از قبيل خاك رس ، چوب و بتن در بسياري از مناطق شده است .


کفپوش در ساختمان، از بخش های بسیار مهم بوده و به امن بودن محیط کمک می کند. لازم است در کف سازی محیط های مختلف به این امر دقت کرد که کاربری این محیط چیست و سپس متناسب با آن، کف پوش را انتخاب کرد. در کف سازی ها از کف پوش های چوبی، پی وی سی، سنگ، سرامیک، بتن و انواع کف پوش های دیگر، به تناسب محیط، استفاده می گردد.


>به هنگام طراحی و تجهیز فضاهای عمومی مثل تالار پذیرایی، انتخاب كفپوش از اهمیت ویژه ای برخوردار است، زیرا علاوه بر پوشش کف، جنبه زینتی را نیز دارا می باشد و درحفظ ظاهر و زیبایی قسمت های مختلف، تأثیر بسزایی دارد و در روحیه میهمانان اثرگذار است. همچنین تشدید یا تخفیف صوت توسط کف پوش، یکی دیگر از عوامل انتخاب کف پوش هاست .


از طرفی، چون تهیه و تامین آن، هزینه بر است، باید مواردی چون دوام، رنگ و نظافت آن مد نظر قرار گیرد.
پوشش کف در طراحی داخلی از چنان اهمیت بالایی برخوردار است که کف اتاق را پایه اصلی اتاق می‌نامند .
>بسیاری از طراحان،طراحی داخلی فضا را بر مبنای پوشش کف، انجام می‌دهند. هنگام انتخاب پوشش کف باید الگوهای رفت و آمد را نیز در نظر داشت. به‌طور معمول در مکان‌های پر رفت و آمد از کف‌پوش‌های سخت و بادوام و در جاهای کم ‌رفت و آمد از کف‌پوش‌های تزیینی استفاده‌ می‌شود.
 در سال‌های اخیر كفپوش‌های جدیدی با نام كفپوش‌های وینیلی یا پي وي سي وارد بازار شده كه مورد توجه بسیاری از مردم قرار گرفته است.

امروزه وینیل‌ها در طرح‌ها و رنگ‌های متنوع و بافت‌های مختلفی وجود دارند. به‌طور مثال بعضی از وینیل‌ها دارای طرحی شبیه چوب یا سرامیك هستند و می‌توان به جای دو گزینه قبلی از وینیل‌ها استفاده كرد. به هر حال كفپوش‌های وینیلی نه تنها متنوعند، بلكه بادوام هم هستند و به سادگی تعویض می‌شوند. به‌علاوه در اتاق‌هایی كه مرطوب یا نمناكند، انتخاب وینیل‌ها بهترین گزینه به شمار می‌رود. وینیل‌ها در برابر آب مقاومند و حتی برای كف آشپزخانه هم قابل استفاده هستند.


درمیان اجزاء وبخش های مختلف اماکن وسالن های سرپوشیده ورزشی کفپوش ها از اهمیت ویژه ای برخوردارند.این اهمیت به جائی رسیده است که طراحی ،احداث،اجرا ونگهداری کفپوش سالن های سرپوشیده ورزشی ،به یک تخصص تبدیل شده است.این زمینه،منجر به ظهور انواع شرکت های تخصصی کفپوش ورزشی در سطح جهان گردیده است.این شرکت ها ،محصولات خود را براساس استانداردهای موجود معرفی می کنند وبرای بازاریابی،تلاش می کنند تا درباره رعایت استانداردها و شاخص های علمی در تولید،مشتریان خود رامتقاعد سازند.این رقابت وتلاش های علمی وتحقیقاتی در این حوزه،زمینهء ظهور محصولات متنوع وبعضاجدیدی را فراهم نموده است که هریک برای جلب نظر مصرف کنندگان ،به ویژگی های خاص تری مجهز می شوند.نظر به اهمیت موضوع و زمینه های اثر گذار این بخش در ورزش های قهرمانی وهمگانی ،در ادامه به بررسی ابعاد فنی وتخصصی کفپوش های ورزشی داخل سالن می پردازیم.
 
چرا کفپوش های ورزشی اهمیت دارند؟


کفپوش هاي ورزشي داخل سالن،متناسب با نوع کاربران واهداف ورزش،دارای درجات مختلفی از اهمیت است، هرچند که در هرشرایط این اهمیت وجود دارد.در ورزش مدارس،کفپوش ها با هدف سلامت وایمنی دانش آموزان،مورد توجه وتاکید است.در کلوب ها و باشگاه های حرفه ای ورزشی نیز،کفپوش ،مبنای مهمی برای عملکرد قهرمانان و ورزشکاران حرفه ای است.بسیاری از سالن های ورزشی،برای رویدادهای مختلف اجتماعی وتجمعات مختلفی چون جشن ها ،مراسم خاص وسمینارها مورد استفاده قرار می گیرند و لذا کفپوش باید،متناسب با انواع کاربری های مورد نظر،دارای دوام و مقاومت مناسبی باشد و به راحتی قابل نظافت و نگهداری باشد
 
دیدگاه اقتصادی در انتخاب کفپوش
 
در کنار نیازهای مربوط به قهرمانان و ورزشکاران،هزینه های تمام شده و مورد نیاز برای نگهداری کفپوش ها نیز،موضوع بسیار مهمی است.از نظر اقتصادی ،مواردی چون،هزینه نصب،طول عمر ،هزینه های نگهداری وتعمیر وهمینطور امکان کاربری های چندگانه،در انتخاب کفپوش ،مورد توجه قرار می گیرند.مشاوره های تخصصی می تواند تصمیم گیری های کم خطا تری را برای انتخاب کفپوش ،در پی داشته باشد.از نظر ملاحظات اقتصادی ،طراحی اکثر سالن های ورزشی ،به صورت چند منظوره وبا کاربردهای مختلف است واین مهم نقش به سزائی در انتخاب کفپوش با مقاومت مناسب در برابر استهلاک دارد.
 


کلمات کلیدی: کفپوش ورزشی ,کفپوش های ورزشی زیر فوم دار , کفپوش رولی ,کفپوش سالن ورزشی ,کفپوش پی وی سی ,کفپوش pvc ,کفپوش تارتان ,کفپوش ورزشی پولی اورتان ,نصب کفپوش ورزشی ,کفپوش ورزشی کورتکس , کفپوش ورزشی ال جی ,کفپوش ورزشی آلوگ ALLOC ,کفپوش ورزشی پارس ,کفپوش ورزشی,


 پیشنهادات و انتقادات

نام و نام خانوادگی :  
ایمیل :  
تلفن :
پیشنهاد:  
 

لازم به ذکر است اطلاعات سایت برپایه افزایش دانش فنی در پیشبرد دانش مهندسی است و این به منزله فروش محصولات نمی باشد
تمامی حقوق این پورتال , متعلق به شرکت آبراهه سازه می باشد
هرگونه کپی برداری از اطلاعات این پورتال فقط با ذکر منبع مجاز می باشد