معرفی کتاب

مرکز عایق ایران

عایق های رطوبتی و صوتی و حرارتی و گود های ساختمانی و سرما

   مشاور، طراح و مجری کلیه پروژه های عایق کاری در سطح ایران

 گروه عایق کاری صدا و حرارت و مجری در سطح ایران

   گروه آببندی و ایزولاسیون رطوبتی و مجری در سطح ایران

 
جهت راهنمایی و مشاوره با این شماره تماس بگیرید

 09155241800

لینک های مفید آمار سایت

تعداد کاربران آنلاین :  29

آبگرمکن خورشیدی

آبگرمکن خورشیدی

آبگرمکن خورشیدی

گرمایش آب و فضا مجموعاً بیش از 80 درصد انرژی را در ساختمان‌ها مصرف می‌کند. بنابراین بیش از یک سوم کل انرژی مصرفی جهان در جهت گرمایش مصرف می‌شود. از این میان گرمایش آب به طور متوسط 20 تا 30 درصد کل انرژی مصرفی در خانه را مصرف می‌کند که با استفاده از آبگرمکن خورشیدی می‌توان سالیانه 70 درصد انرژی مورد نیاز برای گرمایش آب را تامین کرد.
به دلیل چگالی آب گرم نسبت به آب سرد، در این سیستم آب سرد به سمت پائین حرکت میکند و آب گرم   به سمت بالا در جریان است. آب بصورت مداوم بین تیوپ های وکیوم کالکتورهای خورشیدی و مخزن، تحت حرارت قرار گرفته و گرم میشود. زمانی که آب در کالکتورها گرم می شود، سبکتر شده و بصورت طبیعی بسمت مخزن حرکت میکند.
با توجه به فشار و سختی آب در نواحی مختلف ایران پمپ های مخصوص از جنس استیل و سختگیر منیزیم بصورت انتخابی در اختیار مصرف کننده قرار خواهد گرفت.
 

 سیستم گرمایشی با مخزن مجزا
در این سیستم امکان نصب مخزن و کالکتور به صورت مجزا در هر نقطه از ساختمان وجود دارد و از دیگر ویژگی های آن میتوان به امکان استفاده از مخازن با ظرفیت های بالا در مجتمع ها، هتل ها، برج ها، بیمارستان ها و ...  اشاره نمود.
باتوجه به سهولت نصب این سیستم و استقرار مجزا کالکتور و مخزن و عدم ایجاد هر گونه آلودگی زیست محیطی، استفاده از این سیستم از تمامی جهات مقرون به صرفه خواهد بود. لازم بذکر است که لوله های مذکور کارایی خود را تا دمای 35- درجه حفظ می کند.
 

سیستم دوبار گرمایش خورشیدی
در این سیستم با استفاده از یک لوله مسی گرما از کالکتور خورشیدی به داخل مخزن دوجداره انتقال می یابد. وقتی آب، درون لوله به جریان می افتد، آب گرم شده داخل مخزن باعث گرم شدن آب داخل این لوله می گردد. بنابراین مخزن آب بعنوان یک مخزن ذخیره گرما مورد استفاده قرار می گیرد. در نتیجه روند گرمایش آب سرد در مدت زمان اندکی صورت می پذیرد. بدلیل طراحی منحصر به فرد این سیستم و استفاده از فشار طبیعی آب سرد، آب گرم خروجی نیز تحت فشار خواهد بود. اجزاء این سیستم مشابه سیستم های دیگر می باشد تنها با این تفاوت که استفاده از لوله مسی در مخزن داخلی باعث جذب گرمای بیشتر و تسریع در زمان گرمایش اولیه آب میگردد. بدلیل وجود فشار بیشتر در این سیستم شیر اطمینان نیز در مخزن تعبیه شده است. مدت زمان حفظ گرمای آب در صورت عدم وجود نور خورشید در سیستم 72 الی 80 ساعت می باشد.
 

سیستم بدون فشار گرمایش خورشیدی سیستم گرمایشی با مخزن مجزا سیستم دوبار گرمایش خورشیدی
150 لیتری :آبگرمکن خورشیدی Super Heat
200 لیتری :آبگرمکن خورشیدی با کلکتور لوله خلاء
240 لیتری :آبگرمکن های خورشیدی پمپدار
300 لیتری :آبگرمکن های خورشیدی ترموسیفونی
1000 لیتری :آبگرمکن خورشیدی پمپدار عمومی
400 لیتری :آبگرمکن خورشیدی با جاذب پلیمری
400 لیتری :آبگرمکن خورشیدی تحت فشار
600 لیتری :آبگرمکن خورشیدی ترکیبی
200 لیتری :آبگرمکن خورشیدی مدل تیوپی
2 کلکتوره :آبگرمکن خورشیدی کلکتور سهموی
2 کلکتوره :آبگرمکن خورشیدی با کلکتورهای صفحه تخت


کلمات کلیدی: آبگرمکن های خورشیدی,انواع آبگرمکن های خورشیدی,اجرای نیروگاه های تولید برق خورشیدی بادی، اجرای گرمایش خورشیدی، تولید انواع لامپ های فوق کم مصرف LED، تامین برق خورشیدی جهت روشنایی، انواع پمپ های خورشیدی جهت کشاورزی، انواع صفحات خورشیدی، انواع های پایه چراغ ها خورشیدی، انواع آبگرمکن های خورشیدی، گرمایش خورشیدی آب استخرها و حمام های عمومی، انواع شارژ کنترلر و اینورتر، انواع باتری های مخصوص انرژی خورشیدی، انواع محصولات ترافیکی خورشیدی، سیستم های خورشیدی، محصولات انرژی خورشیدی، انواع کاهنده های برق LS از کره جنوبی، پنل های خورشیدی cecep solar، پنل خورشیدی oasis، کیف و شارژر خورشیدی


 پیشنهادات و انتقادات

نام و نام خانوادگی :  
ایمیل :  
تلفن :
پیشنهاد:  
 

لازم به ذکر است اطلاعات سایت برپایه افزایش دانش فنی در پیشبرد دانش مهندسی است و این به منزله فروش محصولات نمی باشد
تمامی حقوق این پورتال , متعلق به شرکت آبراهه سازه می باشد
هرگونه کپی برداری از اطلاعات این پورتال فقط با ذکر منبع مجاز می باشد