معرفی کتاب

مرکز عایق ایران

عایق های رطوبتی و صوتی و حرارتی و گود های ساختمانی و سرما

   مشاور، طراح و مجری کلیه پروژه های عایق کاری در سطح ایران

 گروه عایق کاری صدا و حرارت و مجری در سطح ایران

   گروه آببندی و ایزولاسیون رطوبتی و مجری در سطح ایران

 
جهت راهنمایی و مشاوره با این شماره تماس بگیرید

 09155241800

لینک های مفید آمار سایت

تعداد کاربران آنلاین :  38

باغ شیشه ای یا تراریومTerrarium

باغ شیشه ای یا تراریومTerrarium

باغ شیشه ای یا تراریومTerrarium


برای ایجاد تراریوم می توانیم از ظروفی به اشکال و ابعاد مختلف استفاده کنیم ولی یک نکته مهم در این بین به چشم می خورد.
آیا ظرف نوع گیاه را در تراریوم مشخص می کند یا نوع گیاه است که ظرف را تعیین می کند.
بسته به مورد ایجاد تراریوم می توان یکی از دوحالت فوق رخ دهد ولی آنچه بیشتر در نزد ما معمول است و ساده تر بوده این است که با ظرف شروع کنیم .
انتخاب ظرف به سلیقه شخصی ما و نیز جایی که در اختیار داریم بستگی دارد ولی انتخاب گیاه تحت تاثیر عوامل مختلفی است که می تواند انتخاب ما را محدود کند.
ظرف مناسب ظرفی است که به راحتی بتوانیم دربش را باز و بسته کرده و از جنس شیشه شفاف باشد ( یا ماده شفاف دیگر )تا بتواند نور را به خوبی از خود عبور دهد.
البته ظروف زیباتر نظیر ظروف کریستالی بسیار زیباتر از شیشه های معمولی یا ظرف ترشی و مربا خواهند بود. این بسته به امکانات و سلیقه ماست که از چه ظرفی استفاده کنیم .
انتخاب نوع شیشه ظرف مهم است از این جهت که شیشه شفاف تمام پرتوهای نوری را از خود عبور داده و رشد متناسبی را برای گیاه فراهم می کند و شیشه رنگی هر قدر هم کم رنگ باشد در عبور پرتوهای نوری دخل و تصرف می کند و نور همرنگ شیشه را بیشتر به داخل ظرف انتقال می دهد و از طیف های نوری دیگر ممانعت می کند.
مثلا شیشه قرمز تنها به طیف قرمز اجازه عبور می دهد که نتیجه اش رشد افقی گیاه بوده و نمی تواند شکل واقعی و دلخواه خود را بدست آورد.
اگر مصر به استفاده از شیشه رنگی باشیم باید تا حد امکان شیشه کم رنگی را انتخاب کرده و تنها از گیاهان سایه دوست استفاده کنیم ولی در نهایت نسبت به شیشه شفاف نمی توانیم انتظار گیاه جالبی را داشته باشیم.
بطری خالی هر دوستدار تراریومی را وسوسه به ایجاد یک تراریوم می کند. باید به این نکته توجه کنیم که تمام گیاهان به نور قرمز و آبی نیازمندند و بطری های سبز که بیشتر دیده می شوند برای این کار مناسب نیستند.
علاوه بر ظروف شیشه ای می توانیم از ظروف شفاف دیگر نیز استفاده کنیم . موادی نظیر پلاستیک یا طلق که نور را بخوبی از خود عبور می دهند.
تنها به این نکته باید توجه کنیم که به هنگام کار با این موارد سبب آسیب و خط برداشتن آنها نشویم. برای تمیز کردنشان می توانیم از پارچه های نرم استفاده کنیم.
اگر قبلا گیاهی را در اختیار دارید یا مایلید گیاه خاصی را در تراریوم نگهدارید باید به این نکته توجه داشته باشیم که شکل و اندازه ظرف متناسب با نیاز فعلی و آینده گیاه باشد، چراکه گیاه رشد کرده و خیلی زود ممکن است ظرف انتخابی را غیر متناسب سازد.
ظروف با عمق و طول مناسب برای کاشت گیاهان متنوع مناسب است از جمله این ظروف می توان آکواریوم را نام برد که که طول و عرض و عمق مناسبی دارد. در این ظروف می توانیم آنتوریم و سرخس های بزرگ و کالادیم های رنگی را در جوار همدیگر بکاریم و از سرخس های کوچک برای پوشاندن سطح خاک استفاده کنیم.
در ظروف کوچک می توانیم انواع بگونیای مینیاتوری را همراه سرخس های کوچک بکاریم و نیز پاره ای گیاهان جنگلی کوچک برای کاشت در ظروف کوچک در بسته مناسب است .


کلمات کلیدی: باغ شیشه ای , تراریوم, Terrarium,ساخت باغ شیشه ای, ساخت تراریوم, ظرف تراریوم, ظروف شیشه ای تراریوم, ایجاد تراریوم, انواع بگونیای مینیاتوری تراریوم را , سرخس های کوچک تراریوم


 پیشنهادات و انتقادات

نام و نام خانوادگی :  
ایمیل :  
تلفن :
پیشنهاد:  
 

لازم به ذکر است اطلاعات سایت برپایه افزایش دانش فنی در پیشبرد دانش مهندسی است و این به منزله فروش محصولات نمی باشد
تمامی حقوق این پورتال , متعلق به شرکت آبراهه سازه می باشد
هرگونه کپی برداری از اطلاعات این پورتال فقط با ذکر منبع مجاز می باشد