معرفی کتاب

مرکز عایق ایران

عایق های رطوبتی و صوتی و حرارتی و گود های ساختمانی و سرما

   مشاور، طراح و مجری کلیه پروژه های عایق کاری در سطح ایران

 گروه عایق کاری صدا و حرارت و مجری در سطح ایران

   گروه آببندی و ایزولاسیون رطوبتی و مجری در سطح ایران

 
جهت راهنمایی و مشاوره با این شماره تماس بگیرید

 09155241800

لینک های مفید آمار سایت

تعداد کاربران آنلاین :  32

روش اجرا رنگ آميزي چوب

روش اجرا رنگ آميزي چوب

 

لوازم مورد نياز براي انجام رنگ آميزي:

رنگ نيم پلي استر مات يا براق
خشک کن نيم پلي استر
شاپان قهوه اي
سنباده 120 و پوستاب
بنزين
سيلر
کيلر
قلم نقاشي يا پيستوله


در ابتدا بايد سطح چوب را به خوبي سنباده کاري کنيد تا پرز ها و پستي و بلندي هاي چوب کاملا برطرف گردد و سطح چوب کاملا يکدست و صاف گردد.البته بسته به نوع چوب و نوع کار، دقت در سنباده کار متفاوت مي باشد و انتخاب شماره (درجه زبری) سنباده بايد بر حسب احتياج و نوع چوب در نظر گرفته شود تا هيچ خط و خشي از عمليات سنباده کاري باقي نماند.هر قدر در این مرحله دقت بیشتری داشته باشید و کار رو در اصطلاح شیشه ای سنباده کنید ، در مراحل بعدی راحت تر هستید و کار زیباتری خواهید داشت

سنباده و نکاتی در مورد آن

سنباده کاری چوب
سنباده کاری
سنباده کاری
سنباده کاری
آموزش نقاشی
سنباده کاری

مرحله ي بعدي رنگ آستر چوب مي باشد (شاپان).اگر تمايل داشتيد ، از رنگ خود چوب (خودرنگ)به عنوان رنگ نهايي بهره بگيريد ، نيازي به استفاده از آستر يا شاپان نمي باشد اما ما فرض را بر اين مي گيريم که شما دوست داريد رنگ چوب را بر اساس سليقه خودتان تغيير دهيد.براي اين کار شاپان را با بنزين مخلوط کنيد( به عنوان مثال 100 گرم شاپان را با يک ليتر بنزين)


شما بايد آنقدر تناسب بين بنزين و شاپان را تغيير دهيد تا رنگ مورد علاقه تان را به دست آوريد.هرچه شاپان بيشتري را با بنزين مخلوط کنيد رنگ تيره تري به دست مي آيد.رنگ شاپان بر دو نوع است (قوه اي و سياه)از ترکيب اين دو رنگ مي توانيد رنگ قهوه ای تيره تري  ايجاد کنيد.


نکته اي که براي ترکيب رنگ ها وجود دارد و به عنوان ترفندي بين نقاش ها کاربرد دارد اين است که با ترکيب رنگ هاي روغني با شاپان ، رنگ هاي متنوع تري را پديد آوريد.به عنوان مثال با ترکيب رنگ روغني قرمز با شاپان قهوه اي رنگ فندقي به دست مي آيد و با کم و زياد نمودن رنگ قرمز ، درجه قرمزي آن را تغيير مي دهيد.


در نظر داشته باشيد که هميشه از مقدار رنگ کم شروع کنيد تا رنگ مورد نظرتان را به دست آوريد.شاپان به دست آمده و نهايي را مي توانيد با قلم نقاشي ، یا پارچه تنظیف استفاده کنید که معمولا پارچه تنظیف از استفاده بیشتری برخوردار است. با برش پارچه در اندازه 20 *20 مي توانيد سطح چوبتان را شاپان بزنيد.
نکته:
رنگي که در ثانيه هاي ابتدايي بر روي چوب نقش مي بندد همان رنگ نهايي است که پس از پاشيدن نيم پلي استر  خواهيد داشت.


مرحله ي بعدي براي رنگ آميزي سيلر کاري است که پس از خشک شدن آستري صورت انجام مي شود.
تناسب بين تينر و سيلر معمولا بر روي قوطي سيلر درج شده است و با رعايت آن مي توانيد نسبت دقيق را به دست آوريد و از محلولي استاندارد استفاده کنيد.

براي پاشيدن سيلر هم ميتوانيد از قلم رنگ آميزي يا پيستوله استفاده کنيد.اگر در پاشيدن سيلر دقت نکنيد و مايع سيلر در يک نقطه بيش از حد جمع شود موجب ايجاد بخار بر روي سطح چوب مي گردد که با سنباده کاري اين بخار و مايع پاک مي شود.اما بهتر است اين وضعيت صورت نپذيرد.
پس از اتمام سيلر کاري صبر کنيد تا سيلر به خوبي خشک شود که سرعت خشک شدن بستگي به شرايط جوي و دماي هوا دارد.

نکته:هيچگاه سعي نکنيد سيلر را با نور آفتاب و يا به وسيله ي گرماي مستقيم خشک کنيد

برخي از استاد کاران نقاشي براي افزايش کيفيت ، دو یا سه بار عمليات سيلر کاري و سنباده نرم را تکرار مي کنند تا پرز هاي اضافي برداشته شود و تثبيت رنگ به خوبي صورت پذيرد.

اگر سطح کار نياز به بتونه کاري دارد پس از سيلر پاشي و قبل از سنباده کاري اين کار را انجام دهيد و درزها و سوراخ ها را بتونه گيري کنيد.صبر کنيد تا بتونه به خوبي خشک شود و پس از آن شروع به سنباده کاري کنيد.


نکته:معمولا براي سنباده کاري سيلر و بتونه از سنباده بسيار نرم يا پوستاب استفاده مي شود.گاهي اوقات هم مي توان از پشت ورق سنباده براي اين کار بهره برد.

بتونه کاری :
برای بتونه کاری بعد از پاشیدن اولین دست از سیلر انجام می گیرد که بسیار مهم است. بسیاری از ایرادات کار را می توانید با استفاده از بتونه پوشش دهید.

باید در نظر داشته باشید که بتونه  را باید دقیقا همرنگ شاپان درست کنید تا تفاوت رنگ نداشته باشید و کار یکدست باشد.بتونه را با حوصله و دقیق پاک کنید.

مرحله بعدي کيلرپاشي مي باشد که نسبت و تناسب آن هم بر روي قوطي ذکر شده است و نحوه پاشيدن کيلر هم مانند سيلر است.کيلر به کار قوام مي بخشد و رنگي طبيعي تری خواهيد داشت همچنين از جذب رنگ نهايي به چوب جلوگيري مي کند.

مرحله نهايي:
پس از کيلر پاشي و خشک شدن آن بايد عمليات نيم پلي استر پاشي را آغاز نماييد.در هنگام پاشيدن نيم پلي استر و کيلر محيط کارتان را کاملا تميز و عاري از هرگونه گرد و غبار نگه داريد تا بر روسطح کار هيچ گرد و خاکي ننشيند و کارتان ارزش و زيبايي خود را از دست ندهد.


قبل از رنگ کاري محيطي مناسب براي قرار دادن کار رنگ شده در نظر بگيريد که تا دو ساعت کاملا تميز باقي بماند.تناسب بين نيم پلي استر و تينر هم مي توانيد از اطلاعات درج شده بر روي قوطي رنگ به دست بياوريد.

معمولا از تینر 10000 یا 12000 برای نیم پلی استر استفاده میشود .
براي تثبيت نيم پلي استر و خشک شدن سريع آن بايد از خشک کن نيم پلي استر استفاده کنيد.معمولا اين مواد افزودني در داخل ظروف کوچکي از طرف فروشنده رنگ به شماتحويل مي گردد.


تناسب خشک کن هم حدود 5 درصد از کل نيم پلي استر است.مثلا براي يک پيستوله رنگ حدود دو درپوش قوطي خشک کن ، مواد نياز داريد که در زمستان می توانید از سه درپوش هم استفاده کنید.شما مي توانيد بر حسب سليقه تان مات يا براق بودن نيم پلي استر را تعيين کنيد.

اميدوارم اين مطلب مورد توجه شما قرار گرفته باشد.اگر پرسشي در مورد رنگ کاري چوب و مسائل مربوط به آن را داريد ، در قسمت نظرات مطرح نماييد تا پاسخگوي شما باشيم.


کلمات کلیدی: آموزش رنگ آميزي چوب,معرفی رنگ های شفاف ,سیلر ,کیلر , پلی استر ,آموزش رنگ آمیزی چوبی ,نیم پلی استر, آی چوب,دکوراسیون ,رنگ کاری چوب ,کیلر دوجزئی پلی اورتان - صنایع رنگ آرکو,سیلر و کیلر چیست,نقاشی ساختمان آریـــــــــــــا,سیلر کیلر ,سیلر کاری چوب,رنگ سیلر و کیلر ,کیلر براق پلی اورتان كيلر اتومبيل ,سیلر کیلر چیست,کیلر اتومبیل,قیمت سیلر کیلر,آموزش سیلر کیلر,اسپری کیلر,کیلر رنگ ماشین,کیلر اتومبیل چیست,تفاوت سیلر و کیلر


 پیشنهادات و انتقادات

نام و نام خانوادگی :  
ایمیل :  
تلفن :
پیشنهاد:  
 

لازم به ذکر است اطلاعات سایت برپایه افزایش دانش فنی در پیشبرد دانش مهندسی است و این به منزله فروش محصولات نمی باشد
تمامی حقوق این پورتال , متعلق به شرکت آبراهه سازه می باشد
هرگونه کپی برداری از اطلاعات این پورتال فقط با ذکر منبع مجاز می باشد