معرفی کتاب

مرکز عایق ایران- عایق های رطوبتی و صوتی و حرارتی و گود های ساختمانی

   مشاور، طراح و مجری کلیه پروژه های عایق کاری در سطح ایران

 گروه عایق کاری صدا و حرارت و مجری در سطح ایران

   گروه آببندی و ایزولاسیون رطوبتی و مجری در سطح ایران

جهت راهنمایی و مشاوره با این شماره تماس بگیرید

 09155241800

لینک های مفید آمار سایت

تعداد کاربران آنلاین :  36

کود ورمی کمپوست

کود ورمی کمپوست

کود ورمی کمپوست


ورمی کمپوست از عبور دادن مواد آلی از سیستم گوارشی گونه ای از کرم خاکی و دفع این مواد از بدن کرم حاصل می شود. ورمی کمپوست به عنوان بی رقیب ترین , مطلوب ترین ,جدیدترین و غنی ترین کود طبیعی شناخته شده در دنیا برای مصارف کشاورزی ,فضای سبز ,گل کاری,نشاکاری, سبزی کاری , نهالستان و تولید انواع محصولات گلخانه ای و گلهای آپارتمانی مطرح است.

عناصر موجود در ورمي كمپوست ازت، فسفر، پتاسيم، كلسيم، آهن، روي، مس، منگنزخواص ورمی کمپوست
عاری از تخم و بذر علف های هرزسبک و فاقد هر گونه بوعاری از باکتری های غیر هوازی,قارچ ها و میکروارگانیسم های پاتوژن حاوی میکروارگانیسم های هوازی سفید مانند ازتو باکترها تشدید ریشه زایی و رشد قلمه هاافزایش مقدار محصولات کشاورزی به میزان 20 تا 50 درصد دارا بودن عناصر میکرو مانند آهن . مس. روی. منگنز قابلیت بالای نگهداری آب و مواد غذایی افزایش مقاومت به تنش های محیطی و خاک با دارا بودن مواد هورمونی رشد و نمو گیاه را سرعت می بخشد.

قابل مصرف در کلیه محصولات کشاورزی بهبود جوانه زنی بذرها چای کمپوست چای کمپوست در حقیقت کمپوست به شکل محلول است و علاوه بر تمامی خواص و مزایای کود ورمی کمپوست برای هر دو کاربرد برگی و خاکی مورد استفاده قرار می گیرد. چای کمپوست علاوه بر کمک به رشد بهتر گیاه به جای کودهای شیمیایی و آفت کش ها و قارچ کش ها در باغ استفاده می شود.چای کمپوست بعنوان کنترلر بیولوژیکی در مقابل باکتری ها و قارچ ها و عوامل بیماری زای خاک استفاده می شود.

خواص چای کمپوست افزایش رشد گیاه فراهم آوردن مواد مغذی برای گیاهان و خاک کمک به سرکوب بیماری
جایگزین مواد سمی و شیمیایی باغ افزایش مقاومت گیاهان در برابر بیماری ها پس از مصرف مواد موثر مختلفی از چای کمپوست استخراج شده که از برخی باکتری ها و مخمرهای مفید تا مواد فنلی و اسید آمینه ها را شامل می شود.

چای کمپوست محتویاتی دارد که با عمل روی فیلوسفر برگ گیاهان و میکروب های سطح آنها با مکانیسم های مختلف از جمله ایجاد مقاومت در تقسیم میکروب ها و پاتوژن ها اثر ضد بیماری زایی را بر گیاهان اعمال می کند.

مقدار و نحوه مصرف ورمی کمپوست
کود ورمی کمپوست را به صورت مخلوط با خاک سطحی و یا هنگام تعویض گلدان با کل خاک و یا هنگام کاشت نهال بصورت چاله ای در اطراف ریشه (چالکود) مصرف نمایید:
گلدان های آپارتمانی:
به عمق 2 الی 5 سانتیمتر خاک گلدان را برداشته کود را جایگزین کرده و با خاک سطحی مخلوط کنید.در صورت جابجایی گلدان معادل 20 الی 40 درصد از حجم گلدان جدید را کود و الباقی را با خاک معمولی مخلوط نمایید.ترکیب خاک اره و ورمی کمپوست هم از نظر کیفیت و هم از نظر هزینه بهتر از سایر بسترهاست.

باغچه های خانگی:
3 تا 4 کیلوگرم کود ورمی کمپوست در هر متر مربع بصورت مخلوط با خاک سطحی.گلهایی که به صورت زهکش آبیاری میشوند مانند بنفشه آفریقایی 2 تا 3 قاشق کود ورمی کمپوست را در یک لیوان آب 50 درجه دما مخلوط و بعد از 24 ساعت مایع بدست آمده را که چای کمپوست نام دارد را در ظرف زیر گلدان ریخته و گلدان را درون آن قرار دهید.
گیاهان با ریشه غرق آبی مثل بامبو:
2 تا 3 قاشق کود ورمی کمپوست را در پارچه تنظیف پیچیده و به صورت تی بگ داخل گلدان آب قرار دهید

صیفی جات:
2 تا 5 کیلو کود ورمی کمپوست در هر متر مربع بصورت مخلوط با خاک سطحی به عمق 10 الی 15 سانت

سبزی کاری:
مخلوط 10 تا 15 درصد کود ورمی کمپوست با خاک گلدان یا خاک سطح باغچه حداقل به عمق 2 تا 5 سانت

درختان مثمر:
3 تا 5 کیلو کود ورمی کمپوست برای هر درخت بصورت چالکود

درختان غیر مثمر:
2 تا 3 کیلو کود ورمی کمپوست برای هر درخت بصورت چالکود
 

نشاکاری و تکثیر:
25 تا 75 گرم برای هر نشا
 

نهال کاری:
500 گرم برای هر نهال بصورت چالکود
 

زمین های زراعی:
6 تا 9 تن در هکتار بسته به نوع کشت و کیفیت خاک

 


کلمات کلیدی: ورمی کمپوست, کمپوست زمین های زراعی, کمپوست نهال کاری مشهد, ورمی کمپوست, نشاکاری و تکثیر ورمی کمپوست مشهد, کمپوست سبزی کاری, ورمی کمپوست مشهد, ورمی کمپوست باغچه های خانگی مشهد, مقدار و نحوه مصرف ورمی کمپوست, ورمی کمپوست مصارف کشاورزی , ورمی کمپوست فضای سبز ورمی کمپوست,گل کاری,نشاکاری, ورمی کمپوست سبزی کاری, ورمی کمپوست نهالستان مشهد


 پیشنهادات و انتقادات

نام و نام خانوادگی :  
ایمیل :  
تلفن :
پیشنهاد:  
 

لازم به ذکر است اطلاعات سایت برپایه افزایش دانش فنی در پیشبرد دانش مهندسی است و این به منزله فروش محصولات نمی باشد
تمامی حقوق این پورتال , متعلق به شرکت آبراهه سازه می باشد
هرگونه کپی برداری از اطلاعات این پورتال فقط با ذکر منبع مجاز می باشد