معرفی کتاب

مرکز عایق ایران

عایق های رطوبتی و صوتی و حرارتی و گود های ساختمانی و سرما

   مشاور، طراح و مجری کلیه پروژه های عایق کاری در سطح ایران

 گروه عایق کاری صدا و حرارت و مجری در سطح ایران

   گروه آببندی و ایزولاسیون رطوبتی و مجری در سطح ایران

 
جهت راهنمایی و مشاوره با این شماره تماس بگیرید

 09155241800

لینک های مفید آمار سایت

تعداد کاربران آنلاین :  49

فرایند تولید چوب پلاست

فرایند تولید چوب پلاست

WoodPlastic1
 


برای تولید کامپوزیت چوب پلاست روش های مختلفی ابداع گردیده است که مهمترین آنها عبارتند از:
•اکستروژن      
•قالبگیری تزریقی      
•قالبگیری فشاری       
•پالتروژن        
•قالبگیری صفحه‌ای

 
روش اکستروژن       
در بین این روش ها، روش اکستروژن به دلیل تولید پیوسته و یکنواخت پروفیل چوب پلاست، محبوبیت بیشتری دارد.
از فرایند اکستروژن برای عمل اختلاط و آمیزه سازی دو یا چند جزء از اجزای فرمولاسیون استفاده می شود. همچنین برای مخلوط کردن مواد ضایعاتی آسیابی و تازه می توان از این روش بهره جست.

پلیمر به دست آمده را به وسیله دستگاه گرانول ساز به دانه هایی با ابعاد مورد نیاز تبدیل و سپس آن را به روش های معمول تزریق, اکستروژن,دمشی و... شکل دهی نمود. ظرفیت اکسترودرها را بر حسب مقدار ماده ای که در ساعت اکسترود می کنند, بیان می کنند. مثلا صد کیلو گرم در ساعت از روی میزان بازده می توان از بزرگ یا کوچک بودن دستگاه آگاه شد.
 
مهمترین بخش اکسترودر پیچ آن است. اکثر اکسترودر های فعال جهان یک پیچ دارند, برخی دیگر دو پیچ و بعضا چهار.از ویژگی های مهم اکسترودرهای چند پیچه, می توان به قابلیت خوب اختلاط مواد و آمیزه سازی آنها اشاره نمود. ضمن اینکه راندمان اکسترود یک دستگاه دو پیچه در مقایسه با یک پیچه, سه برابر می باشد. استفاده از روش اکستروژن به ویژه اکسترودرهای دو ماردون (دو پیچ)، متداول ترین روش در ساخت فراورده های چوب پلاست می باشد.


فرایند اکسترژون چوب پلاست بدین صورت است که مواد پلاستیکی، آرد چوب و سایر افزودنی ها در ترکیب با هم، طی جریان آزاد از محفظه تغذیه اکسترودر که در بالای آن قرار دارد به گلویی میله ای مارپیچ وارد شده و از آنجا مواد به داخل اکسترودر هدایت می شوند. ذوب مواد طی انتقال آنها در امتداد طول پیچ و عمدتا به واسطه نیروهای برشی (اصطکاک) صورت می گیرد.

در انتهای ماردون، مواد مذاب به طور پیوسطه و به شکل جریانی جامد به داخل قالب حرارت داده شده متصل به اکسترودر رانده شده و پس از گذشتن از داخل قالب، پروفیل های چوب پلاست شکل می گیرد. به همین خاطر، شکل محصول اکسترود شده در راستای طول آن ثابت است.
 


کلمات کلیدی: فرایند تولید چوب پلاست, انواع کاربرد چوب پلاست,تولید چوب پلاست,چوب پلاست مشهد,تولیدکننده چوب پلاست,چوب پلاست نیمکت، چوب پلاست گلدان،چوب پلاست آلاچیق,چوب پلاست محوطه سازی استخر,چوب پلاست, چوب پلاست مشهد ,محوطه سازی, فضای سبز , چوب پلاست ,نمای ساختمان, چوب پلاست مشهد ,پوشش دیوار, دیوارپوش, چوب پلاست مشهد,چوب پلاست,پارکت چوبی,لمینت چوبی, چوب پلاست ایرانی و خارجی,چوب پلاست روف گاردن,چوب پلاست تراس سبز,چوب پلاست بام سبز,چوب پلاستمهدکودک,چوب پلاست سونا,چوب پلاست جکوزی,چوب پلاست استخر, فرآيند ترمووود,تولید چوب پلاست, ویژگی های ترمووود, قیمت چوب پلاست, چوب پلاست در آلاچیق و پرگولا, چوب پلاست مناسب,


 پیشنهادات و انتقادات

نام و نام خانوادگی :  
ایمیل :  
تلفن :
پیشنهاد:  
 

لازم به ذکر است اطلاعات سایت برپایه افزایش دانش فنی در پیشبرد دانش مهندسی است و این به منزله فروش محصولات نمی باشد
تمامی حقوق این پورتال , متعلق به شرکت آبراهه سازه می باشد
هرگونه کپی برداری از اطلاعات این پورتال فقط با ذکر منبع مجاز می باشد