معرفی کتاب

مرکز عایق ایران

عایق های رطوبتی و صوتی و حرارتی و گود های ساختمانی و سرما

   مشاور، طراح و مجری کلیه پروژه های عایق کاری در سطح ایران

 گروه عایق کاری صدا و حرارت و مجری در سطح ایران

   گروه آببندی و ایزولاسیون رطوبتی و مجری در سطح ایران

 
جهت راهنمایی و مشاوره با این شماره تماس بگیرید

 09155241800

لینک های مفید آمار سایت

تعداد کاربران آنلاین :  43

ایده های برای طراحی لنداسکیپ

  ایده های برای طراحی لنداسکیپ
 

landscape design

اگر حیاط خانه‌تان نیاز به طراحی جدیدی دارد و یا اگر تنها می‌خواهید گیاهان و نحوه‌ی چیدنشان را عوض نمایید، ما از قلم کِلی‌رابرسون 7 ایده‌ی اساسی و ضروری را برای باز طراحی لنداسکیپ با شما در میان خواهیم گذاشت. 7 ایده که شما حتما و حتما می‌بایست بدانید و به آن‌ها عمل نمایید.

وقتی برای اولین‌ بار دست به هر کاری بزنیم، ایده‌های مختلف و گوناگون پیرامون آن، ما را در خود غرق می‌کنند. لنداسکیپ نیز از این قاعده مستثنی نیست. اما با آگاهی بر اصول اولیه‌ی آن می‌توانیم به راحتی از بین ایده‌های موجود بهترین‌ها را برای خود انتخاب کنیم.

1. ایده‌ی اول؛ یک لیست و طراحی ساده

لیستی از نیازها و چیزهایی که می‌خواهید، تهیه نمایید. کودکان شما نیاز به فضایی برای بازی دارند؟ دوست دارید سبزی بکارید؟ معمولا با خانواده‌تان در پاسیو دور هم جمع می‌شوید؟ طرحی ابتدایی از هر قسمتی که می‌خواهید در حیاطتان داشته باشید را بر روی کاغذ بیاورید. این امر یکی از مهم‌ترین مسائل برای کسانی است که تازه شروع به طراحی لنداسکیپ کرده‌اند. مارینا لیپانوویچ نویسنده‌ی کتاب شگرف طراحی باغ‌ها معتقد است " این طرح‌ها، طرح اصلی نیستند، تنها ایده‌های مصور شما هستند". او اضافه می‌کند:"طرحی که من برای حیاط جلوی خانه‌ی خودمان کشیدم تنها از چند خط ساده و چند دایره تشکیل می‌شد. اما همسر من متوجه همه‌ی آن چیزی که در ذهن من بود، شد و ما بعد از آن بر اساس طرح رسمی به پیش رفتیم". شما به راحتی می‌توانید با ایده‌ها بازی کنید بدون اینکه نیازی به صرف وقت زیاد و تعهد بالایی داشته باشید.

2. ایده‌ی دوم؛ ابر، باد، خورشید

در مورد الگوهای وزش باد و همچنین چگونگی تابش نور خورشید در محیط جغرافیایی که در آن قرار دارید مطالعه کنید. شاید دلتان بخواهد پاسیوی خانه را در قسمت غربی خانه قرار دهید اما ممکن است این قسمت بیشترین نور را در عصرها بگیرد و این یعنی، آفتاب زیاد در اواسط تابستان که صرف وعده‌ی عصرانه‌ی شما در پاسیو را ناخوشایند می‌کند. 

وزش باد نیز می‌تواند دردسر ساز شود. مثلا فکر کنید که در کنار جای آتشی که در گوشه حیاط درست کرده‌اید، نشسته‌اید و از یک بعد از ظهر پاییزی لذت می‌برید، در همین حین یک وزش باد به راحتی می‌تواند آتش شما را خاموش کند.این موارد جزو اشتباهات معمولی است که افراد مبتدی مرتکب آن می‌شوند. حتما باید نسبت به وزش باد و نوع تابش آفتاب در کل سال اطلاعات کافی داشته باشید. لیپانوویچ می‌گوید:"شما به راه حل‌هایی برای مقابله با مشکلات نیاز دارید".

3. ایده‌ی سوم؛ چندی زندگی

رسیدن سریع به یک نتیجه و اجرای آن خیلی وقت‌ها حیاطی را برای ما فراهم می‌کند که در دراز مدت کارایی بالایی را نخواهد داشت و ما را دل‌زده خواهد کرد. لیپانوویچ یک مثال شخصی جالب در این زمینه مطرح می‌کند:"در حیاط خانه‌ی ما جاهایی هست که خیلی وقت‌ها دلتان می‌خواهد که بروید آنجا بنشینید، جاهایی که وقتی خانه را در ابتدا خریده بودیم اصلا به چشم نمی‌آمدند".

4. ایده‌ی چهارم؛ قدم‌های کوچک بردارید   

مجلات طراحی لنداسکیپ و برنامه‌های تلویزیونی که در زمینه‌ی طراحی منظر در معرض دید ما قرار می‌گیرند، معمولا از خانه‌هایی صحبت می‌کنند که در عرض 3 روز کل کار طراحی و اجرای لنداسکیپ آن‌ها توسط فلان شرکت انجام شده است. آن‌ها معمولا به ما نمی‌گویند که 60 نفر از کارمندانشان برای طراحی و اجرای این لنداسکیپ شبانه روز کار می‌کرده‌اند. خب! تکلیف رسانه‌ها که مشخص است، ما از خودمان حرف می‌زنیم. خود واقعی‌مان که نهایتا 2 یا 3 نفر هستیم! نه 60 نفر. یکی از قسمت‌های زیبای طراحی و اجرای لنداسکیپ، گام به گام و آهسته پیش رفتن است تا ما بتوانیم میزان پیشرفت کار را ببینیم، از آن لذت ببریم و چندین بار درباره‌ی آن تامل کنیم. می‌توانید از کل نقشه‌تان از ساختن یک باغچه‌ی کوچک شروع کنید و یکی دو ساعتی برای آن وقت بگذارید و خیلی نگران بقیه‌ی مسائل نباشید. مارینا در کتاب خود می‌گوید:"به خودتان زمان بدهید تا بتوانید پیشرفت کار را نظاره کنید. در نهایت همه چیز درست می‌شود و گیاهانتان سبز می‌شود و همه چیز را فراموش خواهید کرد. مهم این است که به خودتان زمان بدهید و کارها را در کمال آرامش انجام دهید تا نتیجه‌ی نهایی برایتان خوشحال‌ کننده‌تر باشد". او می‌گوید:" اگر خیلی به هر مرحله‌ای گیر بدهید و بخواهید که حتما تمام و کمال انجام شود، قطعا خیلی زود خسته می‌شوید".

5. ایده‌ی پنجم؛ نقطه‌ی تاکید

هر طراحی منظر زیبایی، متکی به یک یا چند نقطه است که بر آن‌ها تاکید بیشتری شده است و در واقع محور اصلی طراحی هستند. این اصل یکی از ساده‌ترین اصولی است که طراحان مبتدی باید به آن توجه کنند. این نقطه‌ی اتکا می‌تواند یک مجسمه، باغچه، یک درخت و یا پرچینی از شمشادها باشد. این مسئله باعث می‌شود که فضای شما برای کسانی که در حیاطتان قدم می‌زنند یا استراحت می‌کنند، گیج کننده نباشد.


6. ایده‌ی ششم؛تناسب و موزون بودن

به متناسب و موزون بودن اجزای لنداسکیپ دقت کنید. این شاید مهم‌ترین و سخت‌ترین اصلی باشد که طراحان مبتدی باید به آن دقت کنند. اما همین اصل است که اجزای لنداسکیپ شما را به عنوان یک مجموعه معرفی می‌کند. تنوع زیادی در اندازه، شکل و رنگ اجزای موجود برای لنداسکیپ وجود دارد. گیاهان بلند برای کنار دیوارها و یا پشت باغچه‌ها و همچنین راه‌هایی که هر کدام به قسمتی از حیاط می‌روند؛ اما همه‌ی این‌ها باید در نظمی موزون در کنار یکدیگر قرار بگیرند. مارینا می‌گوید:"شما باید از المان‌هایی تکرار شونده استفاده کنید، خواه یک گیاه مشخص، یک رنگ فراگیر و یا یک شکل باشد، تا بتوانید نظم و پیوستگی را القا نمایید. اما همچنین دلتان نمی‌خواهد که فضا یکنواخت و خسته‌کننده باشد. پس برای این منظور باید از بعضی المان‌های تک و جدا از تم اصلی طراحیتان در لنداسکیپ استفاده نمایید".


7. ایده‌ی هفتم؛ درهای تغییر را باز بگذارید

با آغوشی باز به استقبال تغییر بروید. اگرچه وقت زیادی را وقف ساختن یک چیز کرده‌اید اما با خودتان صادق باشید که چه چیزی را واقعا دوست دارید و چه چیزی از چشمتان خواهد افتاد. مارینا می‌نویسد:"برای من بارها پیش آمده که چیزی را سال‌ها دوست داشته باشم و در یک لحظه‌ی مشخص دیگر از آن خوشم نیاید، همان جا از آن چیز دل کنده‌ام و تغییرش داده‌ام".


کلمات کلیدی: ایده های برای طراحی لنداسکیپ,لنداسکیپ ,طراحی لنداسکیپ یا فضای سبز پیرامون ساختمان,محوطه سازی,طراحی لنداسکیپدمات فضای سبز, محوطه سازی , معماری محوطه, طراحی فضای سبز و محوطه ویلا, ارائه طرح های سه و دو بعدی , ارائه نقشه های فازبندی, ارائه نقشه های معماری و کد,طراحی لنداسکیپ,طراحی فضای سبز,طراحی لنداسکیپ،معماری طراحی,طراحی منظر ,لنداسکیپ, طراحی پارک یا فضای سبز, مجموعه ای از طرح ها, بلوک ها , دیتیل ها برای اتوکد,ﻋﮑس ﻟﻧداﺳﮑﯾپ ﭼیست,لنداسکیپ چیستواصول طراحی لنداسکیپ,معنی لنداسکیپ,پلان لنداسکیپ,لنداسکیپ در معماری چیست,لنداسکیپ در ورد,عکاسی لنداسکیپ,طراحی لنداسکیپ ویلا


 پیشنهادات و انتقادات

نام و نام خانوادگی :  
ایمیل :  
تلفن :
پیشنهاد:  
 

لازم به ذکر است اطلاعات سایت برپایه افزایش دانش فنی در پیشبرد دانش مهندسی است و این به منزله فروش محصولات نمی باشد
تمامی حقوق این پورتال , متعلق به شرکت آبراهه سازه می باشد
هرگونه کپی برداری از اطلاعات این پورتال فقط با ذکر منبع مجاز می باشد