معرفی کتاب

مرکز عایق ایران

عایق های رطوبتی و صوتی و حرارتی و گود های ساختمانی و سرما

   مشاور، طراح و مجری کلیه پروژه های عایق کاری در سطح ایران

 گروه عایق کاری صدا و حرارت و مجری در سطح ایران

   گروه آببندی و ایزولاسیون رطوبتی و مجری در سطح ایران

 
جهت راهنمایی و مشاوره با این شماره تماس بگیرید

 09155241800

لینک های مفید آمار سایت

تعداد کاربران آنلاین :  25

الزام شهرداری تهران به ارائه لایحه احداث تراس سبز بر بام طبقات همکف

اعضای شورای اسلامی شهر تهران با اکثریت آرا یک فوریت لایحه احداث تراس سبز بر بام طبقات همکف در کلیه زیر پهنه های S و M که سطح اشغال طبقات همکف در آن ها بیشتر از سایر طبقات می باشد را به تصویب رساندند.

در سیصد و پانزدهیمن جلسه شورا بررسی یک فوریت طرح “الزام شهرداری تهران به ارائه لایحه احداث تراس سبز بر بام طبقات همکف در کلیه زیر پهنه های S و M که سطح اشغال طبقات همکف در آن ها بیشتر از سایر طبقات می باشد” در دستور قرار گرفت و برهمین اساس محمد مهدی تندگویان نایب رییس کمیسیون شهر سازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران در تشریح این طرح گفت: معمولا در پهنه های M و S طبقات همکف و در برخی زیر پهنه ها تا طبقه سوم سطح اشغال تا 80 درصد هم می رسد این امر سبب می شود اختلاف 35 تا 50 درصدی فضای خالی در ساختمان پشتی به وجود آید.

وی با بیان اینکه در چنین شرایطی از این فضای خالی یا به صورت تجاری استفاده می شود و یا با ایجاد سقف کاذب به ایجاد محل هایی نظیر کافی شاپ ها مبادرت می شود. افزود: متاسفانه در ضوابط شهر سازی تعریفی برای این فضا ها نشده و لذا این فضاها نه مشمول عوارض، نه جریمه و نه تخریب می گردند. از این رو ارایه این لایحه می‌تواند در راستای تعیین تکلیف این فضا ها و ضوابط منجر شود.

تندگویان تاکید کرد: تبدیل این تراس ها به تراس سبز در راستای پیوند با فضای سبز شهری می تواند یک اتفاق خوب باشد.
وی در ادامه با اشاره به دلایل یک فوریت این طرح گفت: تحقق منویات رهبری، جبران کمبود فضای سبز، لزوم کاهش بار گرمایی ساختمان و اتلاف انرژی از بام طبقات همکف، ساماندهی منظر بصری، جلوگیری از تخلفات ساختمانی از جمله دلایل یک فوریت این طرح بوده است.
نایب رییس کمیسیون شهر سازی و معماری شورا همچنین متن پیشنهادی یک فوریت این طرح را قرائت کرد و گفت: شهرداری تهران موظف است، ظرف مدت سه ماه از تاریخ ابلاغ این مصوبه، نسبت به ارائه لایحه “احداث تراس سبز بر بام طبقات همکف در کلیه زیر پهنه‌های M و S که سطح اشغال طبقات همکف در آنها بیشتر از سایر طبقات می باشد” جهت تصویب اقدام کنند.

در ادامه جلسه موافقان و مخالفان طرح سخنان خود را ایراد کردند که عباس جدیدی گفت: اصولا چنین طرح هایی بدون انجام مطالعات کارشناسی به سرانجام مطلوب نخواهد رسید و می بایست مطالعات کارشناسی بر روی آن انجام شود و یکی از دلایل این طرح کمبود فضای سبز شهر بوده ولی چنین طرح هایی تأثیر چندانی در این خصوص ندارند.
اقبال شاکری نیز گفت: در ماده 21 برنامه پنج ساله دوم شهرداری ملزم به ارائه چنین طرحی حتی در سال اول شده بود. همچنین در بند “پ” همین ماده شهرداری ملزم به توزیع متوازن فضای سبز و ارائه برنامه حمایتی توسعه فضای سبز خصوصی در اقدامات تکمیلی خود شده بود که کار خیلی خوبی است.

مهدی چمران در پایان خاطر نشان ساخت: این تراس‌ها، تراس سبز تزیینی است و نباید فکر شود که این تراس ها همان تامین 20 درصدی فضای سبز ساختمان ها است آنها سر جای خود محفوظ هستند.
بر اساس اعلام سایت شورای شهر، در نهایت یک فوریت این طرح با اکثریت آرا به تصویب رسید.

لازم به ذکر است اطلاعات سایت برپایه افزایش دانش فنی در پیشبرد دانش مهندسی است و این به منزله فروش محصولات نمی باشد
تمامی حقوق این پورتال , متعلق به شرکت آبراهه سازه می باشد
هرگونه کپی برداری از اطلاعات این پورتال فقط با ذکر منبع مجاز می باشد