معرفی کتاب

Home Gardener's Small Gardens

Home Gardener's Small Gardens is the essential guide to improving a small garden and turning the most modest-sized space into a stunning outdoor area. It offers lushly illustrated strategies for making the most of a confined space whether backyard, terrace or courtyard. Get started with an informative discussion of small garden types, appropriate plants, problems and opportunities, design, and planning. The excitement truly begins with a look at the wide variety of stylistic options.
 آمار سایت

تعداد کاربران آنلاین :  15


حمایت از ما | مشهدهاست
گاز دی‌اکسید‌کربن در تولید کیسه‌های پلاستیکی، قابلیت اقتصادی کردن دریافت و ذخیره کربن را دارد

برای کاهش گاز دی‌اکسید‌کربن نمی‌توان میلیون‌ها بطری نوشیدنی گازدار تولید کرد تا گاز‌ دی‌اکسید‌کربن را مصرف کنیم.

 
اما محققین دنبال راه جدیدی برای کاهش گاز‌ دی‌اکسید کربن و گاهش گرمایش زمین هستند و راه‌های بسیار متفاوتی ابداع نموده‌اند. دریافت کربن و ذخیره‌سازی آن که (CCUS) نامیده می‌شود یک استراتژی دیگر کنار انرژی خورشید و سوخت‌زیستی است که ی‌تواند روشی برای کاهش گاز‌های گلخانه‌ای باشد.
 
اگر این روش به صورت گسترده در سراسر بخش تولدی ایالات متحده اجرا شود، می‌توان صد‌ها میلیون تن گاز‌های گلخانه‌ای صنعتی را می‌توان دریافت نمود و از آزادسازی آن‌ها در اتمسفر جلوگیری کرد. اما چالش اصلی بهینه‌سازی و اقتصادی کردن این روش است.
 
آزمایشگاه ملی آمریکا بر روی روشی کار می‌کند تا این دریافت و ذخیره انرژی به صورت اقتصادی قابل اجرا شود. آن‌ها به روشی جالب رسیده‌اند و آن اینکه گاز دی‌اکسید‌کربن در تولید کیسه‌های پلاستیکی و بسته‌بندی از اتالن قابل دریافت و استفاده اقتصادی است.
 
این گاز دریافت شده در سوال خلیج مکزیک قابل دریافت و با ارسال آن به زمینه‌های نفت و گاز نزدیک می‌توان تا ۱۵ درصد استخراج نفت را افزایش داد. همچنین این تیم دریافتند که این دی‌اکسید‌کربن را می‌توان در طول لوله‌های مرتبط از خلیج تا می‌سی‌سی‌پی قابل استفاده برای افزایش کیفیت استخراج نفت است. این مقیاس بزرگ استفاده از گاز دی‌اکسید‌کربن می تواند این پروسه را اقتصادی کند.
 
باید قیول کرد برای خیلی از کشور‌ها از جمله چین و هند استفاده از انرژی فسیلی و زغال‌سنگ برای تولید الکتریسیته بسیار ارزانتر است. اما مقیاس‌ بزرگ دریافت و ذخیره‌سازی دی‌اکسید‌کربن در این نیروگاه‌ها می‌تواند برای کاهش اثرات تخریبی محیط‌زیست استفاده کرد.
 
محققین دریافته‌اند که برای کاهش اثرات زیست محیطی و کاهش گرمایش زمین به چند استراتژی همزمان نیاز است در غیر اینصورت مبارزه با گرمایش زمین غیر ممکن است.

لازم به ذکر است اطلاعات سایت برپایه افزایش دانش فنی در پیشبرد دانش مهندسی است و این به منزله فروش محصولات نمی باشد
تمامی حقوق این پورتال , متعلق به شرکت آبراهه سازه می باشد
هرگونه کپی برداری از اطلاعات این پورتال فقط با ذکر منبع مجاز می باشد