معرفی کتاب

نام کتاب راهنمای مبحث نوزدهم صرفه جویی در مصرف انرژی


-نویسنده :دفتر مقررات ملی ساختمان
-تاریخ چاپ: 1396
-نوبت چاپ :چاپ هفتم
-شابک :9786003010048
-تعداد صفحات: 356
-نوع جلد :شومیز
-وع چاپ رنگی
-قطع وزیری
-انتشارات توسعه ایران

-نوع کمک درسی

 

 آمار سایت

تعداد کاربران آنلاین :  34


حمایت از ما | مشهدهاست
ایران نقطه اتصال کلیدی در مسیر جاده ابریشم به اروپاست

 به گزارش پیاک ساختمان، در حالی که خاورمیانه به یکی از محورهای ژئوپلتیک فعالیت های پکن بدل شده، موقعیت ژئواستراتژیک ایران این کشور را به یک نقطه مهم و کلیدی در مسیر جاده ابریشم جدید به اروپا تبدیل کرده است.

به دنبال امضای توافق هسته ای، پکن روابط اقتصادی و سیاسی خود را با تهران تقویت کرده و دلیل خوبی هم برای اتخاذ این رویکرد داشته است: ایران نه تنها یک تامین کننده مهم نفت و گاز به شمار می رود بلکه در موقعیت ژئواستراتژیک مهمی برای پروژه جاده ابریشم جدید قرار گرفته است. سرکیس تساتوریان، تاریخدان و تحلیلگر مسائل بین المللی در این باره گفت: «ایران یک نقطه اتصال کلیدی در مسیر اتصال جاده ابریشم به اروپاست، زیرا این کشور از طریق راه آهن و از خاک ترکمنستان و قزاقستان به چین مرتبط است.» این تحلیلگر روسی خاطر نشان ساخت که از زمان انعقاد توافق هسته ای، پکن خود را به عنوان یکی از منتفعان اصلی این توافق مطرح ساخته است.

هرچند غرب همچنان به دلیل نگرانی از نقض تحریم های همچنان پابرجای دولت آمریکا از معاملات مالی با ایران خودداری می کند، اما چین برای پیشی گرفتن از رقبای غربی خود، از این فرصت استفاده کرده است.

چند دلیل وجود دارد که منطقه خاورمیانه و به خصوص ایران برای چین از اهمیت بالایی برخوردار است. به گفته این محقق، بازارهای خاورمیانه برای ابتکار جاده ابریشم جدید جهت ایجاد شبکه ای از مراکز تولیدی و لجستیکی در آسیای میانه و اروپا ضروری است.

«انتظار می رود تقاضای چین برای واردات نفت تا سال 2035 از 6 میلیون به 13 میلیون بشکه در روز برسد و ایران که چهارمین ذخایر بزرگ اثبات شده نفتی و دومین ذخایر بزرگ گازی جهان را در خود جای داده، می تواند یک تامین کننده انرژی قابل اعتماد باشد.»

«چین به موقعیت ژئواستراتژیک ایران که در مرز دریای خزر و خلیج فارس قرار گرفته علاقمند است. این موقعیت چین را قادر می سازد تا طرح یک کمربند یک جاده را محقق سازد.»


منبع : اسپوتنیک نیوز


لازم به ذکر است اطلاعات سایت برپایه افزایش دانش فنی در پیشبرد دانش مهندسی است و این به منزله فروش محصولات نمی باشد
تمامی حقوق این پورتال , متعلق به شرکت آبراهه سازه می باشد
هرگونه کپی برداری از اطلاعات این پورتال فقط با ذکر منبع مجاز می باشد