معرفی کتاب

معرفی کوتاه:

در این کتاب، اصول و مبانی طراحی شبکه آبیاری قطره‌ای، همراه با طراحی یک پروژه نمونه و مشخصات فنی 49قطره چکان برای دانشجویان رشته کشاورزی تشریح شده است .در فصل اول، سیستم آبیاری قطره‌ای به اجمال معرفی شده، سپس در فصل دوم عوامل اصلی انتخاب سیستم‌های آبیاری قطره‌ای بیان گردیده است .فصل سوم به مواد مورد استفاده در طراحی آبیاری و فصل چهارم به طراحی سیستم آبیاری قطره‌ای اختصاص یافته است .

 آمار سایت

تعداد کاربران آنلاین :  64


حمایت از ما | مشهدهاست
شرایط فوق بحران آب در کشور

حمید رضا تشیعی در مراسم تودیع و معارفه مدیر سابق و جدید شرکت آب و فاضلاب استان قم که در تالار آب این شرکت برگزار شد آب را از موضوعات مهم و زیربنایی در کشور دانست و گفت: آب به عنوان محور مهم در توسعه کشور است که تأثیر بسیار زیادی بر روی سلامت و محیط زیست دارد.

وی با اشاره به شرایط اقلیمی کشور و جهان در زمینه خشکسالی، آب را مسئله مهم دنیای امروز برشمرد و بیان کرد: کشور ما در شرایط فوق بحران و با تنش آبی مواجه است و مسئله آب مطلبی است که در بسیاری از نشست های بین المللی نیز از آن سخن به میان می آید.

کاهش متوسط بارندگی در کشور معاون نظارت و بهره برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با بیان اینکه متوسط بارندگی در ایران از ۲۵۰ میلی متر طی سال های اخیر به ۲۰۵ میلی متر کاهش یافته است، ادامه داد: این اعداد و ارقام نشان دهنده ارزشمند بحث آب در کشور و تأثیر آن در آینده ایران است.

وی در ادامه به قم و جایگاه آن در سطح بین الملل اشاره کرد و افزود: قم به عنوان شهری توریستی و مذهبی مطرح است که سالانه نزدیک به ۳۰ میلیون جمعیت سیار در حال عبور و مرور از این استان هستند. تشیعی به فعالیت های هفت ساله توکلی بینا در سمت مدیریت آبفای قم اشاره کرد و گفت: ایشان منشأ خدمات فراوانی در زمینه آبفای قم بودند و اقدامات خوبی همچون افتتاح بزرگترین تصفیه خانه کشور و راه اندازی پیشرفته ترین آزمایشگاه آب از دست آوردهای مهم دوران مدیریت وی است.

جداسازی آب شرب از فضای سبز وی در ادامه ضمن تأکید دوباره بر بحران آب در کشور بر ساماندهی دو شبکه ای شدن آبرسانی اشاره کرد و گفت: باید این طرح در کل کشور با جدیت دنبال شود تا با جداسازی آب شرب از آب بهداشتی بتوان بهترین مدیریت را در این عرصه داشت.


لازم به ذکر است اطلاعات سایت برپایه افزایش دانش فنی در پیشبرد دانش مهندسی است و این به منزله فروش محصولات نمی باشد
تمامی حقوق این پورتال , متعلق به شرکت آبراهه سازه می باشد
هرگونه کپی برداری از اطلاعات این پورتال فقط با ذکر منبع مجاز می باشد