معرفی کتاب

Home Gardener's Small Gardens

Home Gardener's Small Gardens is the essential guide to improving a small garden and turning the most modest-sized space into a stunning outdoor area. It offers lushly illustrated strategies for making the most of a confined space whether backyard, terrace or courtyard. Get started with an informative discussion of small garden types, appropriate plants, problems and opportunities, design, and planning. The excitement truly begins with a look at the wide variety of stylistic options.
 آمار سایت

تعداد کاربران آنلاین :  21


حمایت از ما | مشهدهاست
آبگرمکن های خورشیدی موجود در بازار بسته به کشور تولیدکننده بین 1.5میلیون تا چهار میلیون تومان

با جدی شدن بحران آلودگی همه کشورها به دنبال انرژی پاک برای تأمین انرژی موردنیاز است، در این میان انرژی خورشیدی به لحاظ دسترسی و قیمت بیشتر از سایر انرژی ها مورد توجه کاربران قرار بگیرد.
 
استفاده از آبگرمکن خورشیدی می تواند راهکار اساسی برای مشکل گشای ایرانی ها جهت تأمین بخشی ازانرژی موردنیاز خانه ایرانی ها باشد است چرا که ایران با داشتن حدود 300روز آفتابی در سال جزو بهترین کشورهای دنیا در زمینه بهره برداری از انرژی خورشیدی است.

کارکرد آبگرمکن خورشیدی
بخش اصلی تشکیل دهنده آبگرمکن خورشیدی مجموعه استوانه هایی شیشه ای با روکشی خاص تیره رنگ به نام کلکتور(جذب کننده های انرژی خورشید) است که تابش خورشید آن را داغ می کند. در جوار این استوانه ها لوله هایی قرار گرفته که آب داخل آنها جریان دارد که با جذب گرمای استوانه گرم می شود. برای جلوگیری از هدر رفت گرمای استوانه تیره رنگ ، با در نظر گرفتن یک لایه خلأ، استوانه را داخل استوانه ای شیشه ای و بزرگتر قرار می دهند.

یک نوع آبگرمکن با کاربرد خانگی وجود دارد که ظرفیت آن بین 100 تا350لیتر است و در پرمصرف ترین حالت  تابستان روزانه برای استحمام و شستشو برای هفت نفر و در زمستان برای چهار نفر پاسخگو است. نوع دیگر آن با عنوان تحت فشار است که با توجه به گنجایش 500 تا 1000لیتری برای شرکت ها مناسب است.

قیمت آبگرمکن خورشیدی
در حال حاضر در بازار کشور مدل های خارجی وجود دارد که گرانتر از محصولات ایرانی است. نمونه های آلمانی آن در بازار حدود چهار میلیون تومان خرید و فروش است. در بازار می توان محصولات چینی ارزانتری پیدا کرد. قیمت محصولات داخلی در کشور 1.5میلیون تا دو میلیون تومان است.

به گفته فروشندگان آبگرمکن های خورشیدی، با وجود قیمت بالای آبگرمکن های خورشیدی در بازار،‌ ماهانه حدود پنج تا 6دستگاه به فروش می رسد که به نظر راضی کننده است و با فرهنگ سازی استفاده از انرژی پاک خورشیدی در آینده روند رو به رشدی داشته باشد.

به لحاظ کارکردی این نوع آبگرمکن با نمونه های برقی تقاوتی ندارد،‌ اما درمقایسه با آبگرمکن گازی،‌ نمونه گازی زودتر آب را گرم می کند به این ترتیب،‌ فراگیری استفاده از آن در جامعه نیاز به فرهنگ سازی دارد زیرا به لحاظ مصرف انرژی و هزینه آن اقتصادی و مقرون به صرفه تر است.


لازم به ذکر است اطلاعات سایت برپایه افزایش دانش فنی در پیشبرد دانش مهندسی است و این به منزله فروش محصولات نمی باشد
تمامی حقوق این پورتال , متعلق به شرکت آبراهه سازه می باشد
هرگونه کپی برداری از اطلاعات این پورتال فقط با ذکر منبع مجاز می باشد