معرفی کتاب

مرکز عایق ایران

عایق های رطوبتی و صوتی و حرارتی و گود های ساختمانی و سرما

   مشاور، طراح و مجری کلیه پروژه های عایق کاری در سطح ایران

 گروه عایق کاری صدا و حرارت و مجری در سطح ایران

   گروه آببندی و ایزولاسیون رطوبتی و مجری در سطح ایران

 
جهت راهنمایی و مشاوره با این شماره تماس بگیرید

 09155241800

لینک های مفید آمار سایت

تعداد کاربران آنلاین :  32

پنل خورشیدی

پنل خورشیدی

جالب است بدانید که تابش خورشید بزرگترین منبع تجدید پذیر انرژی روی کره زمین می باشد و اگر فقط یک درصد از صحراهای جهان با نیروگاه های حرارتی خورشیدی به کار گرفته شوند، همین مقدار برای تولید برق سالانه مورد تقاضای جهان کافی خواهد بود.

برای سود جستن از انرژی خورشیدی دو راه وجود دارد :

استفاده مستقیم از نور خورشیدو تبدیل آن به الکتریسیته از طریق سلول های فتوولتائیک

استفاده مستقیم از انرژی خورشیدی و تبدیل آن به انواع انرژی های دیگر و یا استفاده مستقیم از آن (کاربردهای نیروگاهی و غیر نیروگاهی خورشیدی

 

کاربردهای نیروگاهی خورشیدی

یک نیروگاه خورشیدی شامل تاسیساتی است که انرژی تابشی خورشید را جمع کرده و با متمرکز کردن آن، درجه حرارت های بالا ایجاد می کند. انرژی جمع آوری شده از طریق مبدل های حرارتی، توربین ژنراتورها و یا موتورهای بخار به انرژی الکتریکی تبدیل خواهد شد. نیروگاه های خورشیدی بر اساس نوع متمرکز کننده ها به سه دسته تقسیم می شوند:

نیروگاه سهموی خطی (Parabolic Trough Collectors)

نیروگاه دریافت کننده مرکزی(C.R.S)

نیروگاه دیش استرلینگ( این تکنولوژی در نیروگاه های خورشیدی مورد استفاده کمتری دارد و در کاربردهای غیر

نیروگاهی بیشتر استفاده می شوند.

از انرژی حرارتی خورشید علاوه بر استفاده نیروگاهی، می توان در زمینه های زیر به صورت صنعتی، تجاری و خانگی استفاده کرد:

1.گرمایش آب مصرفی( آب گرمکن های خورشیدی برای منازل، ساختمان ها، کارخانجات و استخرها وگرمایش فضای داخلی ساختمان ها

2.سرمایش فضای داخلی ساختمان ها و یخچال های خورشیدی

3.آب شیرین کن های خورشیدی در اندازه های خانگی و صنعتی

4.خشک کن های خورشیدی  برای خشک کردن مواد غذایی و محصولات کشاورزی

5.خوراک پزهای خورشیدی

سلولهای خورشیدی یا باطری های خورشیدی،قطعات نیمه هادی هستند که انرژی نوری خورشید را جذب کرده و به انرژی الکتریکی تبدیل می کنند و بدین ترتیب می توان از این انرژی بصورت رایگان و نا محدود بهره برداری و استفاده نمود.

از ویژگی های باطری های خورشیدی می توان نا محدود بودن عمر آن، قابلیت ترکیب و سری و موازی بستن آن، ولتاژ کاملا صاف و DC خروجی آن و ذکر کرد.

موارد کاربرد این باطری های بسیار زیاد و متنوع است، از آن جمله می توان موارد آموزشی،سرگرمی،شارژرهای باطری،صنایع مخابراتی،ماهواره ها و را نام برد این باطریها را میتوان مستقیما به مصرف کننده های مختلف وصل کرد،اما از آنجایی که نور خورشید فقط در طول روز وجود دارد لذا در عمل در اکثر موارد این باطریها برای شارژ کردن انواع باطری های قابل شارژ بکار برده می شود تا به توان انرژی آنرا ذخیره کرده تا در تمامی شبانه روز به توان از این منبع انرژی مفت و رایگان استفاده نمود.

باطری های خورشیدی ارائه شده در ایران باطری از بهترین نمونه های خارجی با آخرین تکنولوژی ساخت و با بالاترین درصد راندمان و بهره می باشد، در جدول زیر مشخصات کامل برخی نمونه های موجود ذکر شده است.

 

سیستم باطری‌های خورشیدی به طور مستقیم انرژی خورشیدی را به انرژی برق تبدیل می کند بدون این که عملی فیزیکی و یا شیمیایی انجام شود و یا تولید گرمای اضافی نماید. مواد مضر هم از آن ساطع نمی شود مانند co2, آلودگی صوتی هم ندارد. انرژی خورشیدی یک انرژی پایان ناپذیر و در دسترس می باشد. ۱۰۰۰kwh پرتو در متر مربع تولید ۱۰۰kwh انرژی برق می کند.

-قابلیت نصب در سقف

- قابلیت نصب بر روی نما

- قابلیت نصب به عنوان آفتابگیر و یا حفاظ تراس


کلمات کلیدی: پنل خورشیدی,آب شرين كن هاي خورشيدي, آبگرمكن خورشيدي, انرژي هاي رايگان, برق رايگان, سلول هاي خورشيدي, كاهش هزينه هاي برق مصرفي, كاهش چند برابر هزينه هاي برق, گرمايش رايگان منازل,باطری خورشیدی,تجدید پذیر ,سلولهای فتوولتائیک,انرژی خورشیدی,کاربردهای نیروگاهی خورشیدی,مبدل های حرارتی, توربین ژنراتورها, انرژی الکتریکی,آب گرمکن های خورشیدی,یخچال های خورشیدی,ساختمانها,گرمایش فضای داخلی ساختمانها,خوراک پزهای خورشیدی,خشک کن های خورشیدی,قابلیت نصب در سقف , قابلیت نصب بر روی نما , قابلیت نصب به عنوان آفتابگیر , یا حفاظ تراس


 پیشنهادات و انتقادات

نام و نام خانوادگی :  
ایمیل :  
تلفن :
پیشنهاد:  
 

لازم به ذکر است اطلاعات سایت برپایه افزایش دانش فنی در پیشبرد دانش مهندسی است و این به منزله فروش محصولات نمی باشد
تمامی حقوق این پورتال , متعلق به شرکت آبراهه سازه می باشد
هرگونه کپی برداری از اطلاعات این پورتال فقط با ذکر منبع مجاز می باشد