معرفی کتاب

مرکز عایق ایران- عایق های رطوبتی و صوتی و حرارتی و گود های ساختمانی

   مشاور، طراح و مجری کلیه پروژه های عایق کاری در سطح ایران

 گروه عایق کاری صدا و حرارت و مجری در سطح ایران

   گروه آببندی و ایزولاسیون رطوبتی و مجری در سطح ایران

جهت راهنمایی و مشاوره با این شماره تماس بگیرید

 09155241800

لینک های مفید آمار سایت

تعداد کاربران آنلاین :  68

ژیکامین

ژیکامین

 
 افتادن سنگ های نمای ساختمان یا سرامیک نصب شده بر روی دیوارها پدیده ای شایع است که علیرغم انجام تمهیدات مشکل,وقت گیر و پرهزینه ای چون نصب سیم در پشت سنگ,نصب لقمه با چسب سنگ و یا اسکوپ های متنوع و در نهایت پیچ و رولپلاک کردن سنگ همچنان اتفاق می افتد و جدا از خطرات جانی و مالی جایگزینی قطعات افتاده کاری مشکل و پرهزینه می باشد.

این اتفاق به صورت کم خطرتر ولی همچنان مشکل ساز در مورد سنگ,سرامیک و موزائیک نصب شده بر روی کف نیز روی می دهد که لقی ,نفوذ آب و آلودگی به زیرکار و اجبار به تعمیرات پی در پی و اغلب بی نتیجه را در پی دارد.این مشکل در اماکن عمومی مانند صحن های رو باز حرم ها,مساجد,پیاده رو ها و پارک ها به وفور مشاهده می گردد.

ژیکامین یک افزودنی تقویتی شامل چندین نوع مواد شیمیایی و چسب های ساختمانی برای بالا بردن چسبندگی و کار پذیری ملات کاشیکاری و دوغاب نصب سنگ نما می باشد.با اضافه کردن ژیکامین به ملات علاوه بر چسبندگی مقاومت کششی و خمشی ,مقاومت در مقابل سیکل های  گرما و یخزدگی و دوام ملات چندین برابر افزایش می یابد.

موارد مصرف :

بالا بردن چسبندگی ملات به سرامیک های پرسلانی و گرانیتی
نصب سنگ و سرامیک ,سنگ آنتیک و مصنوعی و موزائیک به روش سنتی در نما وکف

 
روش و ميزان مصرف :

1-نصب سنگ در نما:دوغاب پشت سنگ به طریق ذیل تهیه شده و بقیه کارها به روش های مرسوم انجام می گیرد:

ماسه 200 کیلوگرم+سیمان 50 کیلوگرم+ژیکامین 5کیلوگرم+آب به میزان لازم

توجه داشته باشید که درزسنگ ها به روشی مناسب پرشود تا شیره سیمان فرار نکند.

2-نصب سنگ و سرامیک در کف:ابتدا دو غابی به روش ذیل تهیه نمایید:

سیمان 50کیلوگرم+ژیکامین 1 کیلوگرم +آب تا بدست آوردن دوغابی غلیظ و چسبنده

سنگ یا سرامیک را به روش معمولی روی بستری از ماسه و سیمان فرش نمائید تا به تراز و محل دلخواه برسد,حال سنگ را برداشته و زیر آن مقداری دوغاب ریخته و سنگ را مجددا در محل خود قرار داده و با فشار بچسبانید.

در هر دو روش ملات حاوی ژیکامین را به مقداری درست کنید که ظرف حداکثر نیم الی یک ساعت مصرف شود. از ژیکامین به جای چسب بتن که معمولا به چسب های کاشی  معمولی بازار اضافه می شود از لحاظ اقتصادی به صرفه تر و از نظر چسبندگی و کار پذیری نیز بسیار بهتر عمل می کند.

ژیکامین را می توان در تمام ملات های پایه سیمانی برای افزایش چسبندگی و کارپذیری استفاده نمود.

3-چسب و ملات های معمولی : برای افزایش چسبندگی و کارپذیری چسب های کاشی و سایر ملات های پایه سیمانی به جای چسب بتن های مایع , می توان از ژیکامین به مقدار 1 الی 3 درصد وزن سیمان استفاده نمائید.

 
مشخصات فنی:
حالت فیزیکی     پودر
وزن مخصوص      1/2 gr/cm3
بسته بندی     کیسه پلاستیکی 5 و 25 کیلویی


کلمات کلیدی: ژیکامین,ژیکافام مشهد,رنگ آمیزي جداول خیابان ها, رنگ آمیزي سقف هاي ایرانیتی, رنگ آمیزي و آب بندي گنبد مساجد, رنگ آمیزي نماهاي بتنی,آجري و گچی, ژیکافام مشهد , رنگ آمیزي و ضد آب کردن دیوارهاي باران گیر, ژیکاوا مشهد,ژیکافام مشهد, ژیکافام مشهد, ژیکابام, ژیکاتکس مشهد, عایق کاری پشت بام, رنگ آببند سرویس های بهداشتی, رنگ آببند حمام و آشپزخانه, رنگ آببند هر نوع استخر و منبع آب, رنگ آببند بندکشی و آب بندی لای درز کاشی ها, رنگ آببند, ژیکاتکس مشهد, رنگ آببند کلیه ورق های گالوانیزه و فلزی, رنگ آببند سقف های شیروانی و ایرانیتی, رنگ آببند, رنگ آببند یونولیت ملات سیمانی و گچی, رنگ آببند سنگ ,کاشی,گچ,قطعات شکسته چینی و سرامیک, رنگ آببند چسباندن کاشی و سنگ های پله لق شده, رنگ آببند ضدرنگ کردن کف و بدنه کولر, رنگ آببند محافظت پاشنه درب های چوبی, رنگ آببند, رنگ آببند چسب سازگار با سیمان, رنگ آببند تزیین قطعات سفالی و گلدان ها, رنگ آببند گچ برای افزایش چسبندگی ملات, ژیکاتکس, رنگ آمیزي نما,بندکشی دور وان و دستشویی, بندکشی کاشی کاشی ,سرامیک,سنگ و آجرهای نما, بندکشی استخر, بندکشی حمام و بندکشی سونا


 پیشنهادات و انتقادات

نام و نام خانوادگی :  
ایمیل :  
تلفن :
پیشنهاد:  
 

لازم به ذکر است اطلاعات سایت برپایه افزایش دانش فنی در پیشبرد دانش مهندسی است و این به منزله فروش محصولات نمی باشد
تمامی حقوق این پورتال , متعلق به شرکت آبراهه سازه می باشد
هرگونه کپی برداری از اطلاعات این پورتال فقط با ذکر منبع مجاز می باشد