گریل استخر به شبکه (گریتینگ) پلاستیکی که به عنوان پوشش آبرو کنار استخر به کار می رود ، اصطلاحا گریل استخر می گویند.گریل هایی که جهت دور استخر،محوطه ها، دور جکوزی زیر دوش ها و … استفاده می شوند، از جنس پلی پروپیلن ،ای بی اس ، یو پی وی سی می باشند .نسل جدید گریل های استخر ی از پلی پروپیلن با روکش الاستومر ترموپلاستیک ساخته شده اند.

-کاربرد و انواع گریل استخر
بمنظور جمع آوری آب های سرریز استخر از کانال های پیش ساخته از جنس پروپیلن یا پی وی سی استفاده می شود . هم چنین در استخر های روباز یا محوطه هایی که در معرض اشعه ماورای بنفش خورشید قرار دارند ( روف گاردن یا تراس ) از گریل های upvc یا گریل های با روکش TPE استفاده می گردد .

جهت جلوگیری از لیز خوردگی در لبه استخر از گریل پلی پروپیلن با روکش TPF استفاده می گردد که این دسته از گریل ها آنتی باکتریال می باشند .هم چنین در دور جکوزی های گرد از گریلی با قابلیت انعطاف پذیری استفاده می شود

گریل ها را می توان به انواع زیر تقسیم بندی نمود :

-گریل تک پیم (تک ستون) با قابلیت انعطاف بیشتر
-گریل دو پیم ( دو ستون )
-گریل سه پیم ( سه ستون )

عرض استاندارد گریل های ساخت کشور اروپا : عرض استاندارد معمولا 15،20،25،30 سانتی متر می باشد .همچنین ضخامت لبه گریل ها در همه مدل ها حدودا 2 سانتی متر می باشد .

در محل هایی مانند رمپ پارکینگ سوله کارخانجات موتور خانه ها و فضاهای تاسیساتی ، آشپزخانه های صنعتی و خیابان های شهری از کانال های پیش ساخته با درپوش های متنوع (پی وی سی ، چدن ، گالوانیزه ، استیل)بر حسب مقاومت شیمیایی و فشار و مقاومت وزنی مورد نیاز استفاده می شود .

گوشه گریل
گوشه گریل ساخته شده از جنس فایبرگلاس بوده و به عنوان پوشش آب رو دور محوطه استخر، دور جکوزی، زیر دوش ها و … به کار می رود.