تراس سبز یا تراس گاردن

تراس سبز یا تراس گاردن

-تعریف تراس سبز یا تراس گاردن

عبارت از قطعه یا فضایی است که با دیگر قطعات و فضای اطراف، اختلاف ارتفاع داشته و شاید به گونه ای باشد که از آن قطعه، قطعات دیگر را بتوان به خوبی نظاره کرد.به عنوان مثال باغ های معلق بابل، خود یکی از پدیده های واقعی احداث تراس بوده است.

 

-هدف از احداث تراس سبز یا تراس گاردن

معمولا به منظور ایجاد فضایی در جلوی ساختمان و محل استراحت است، یا محلی که بتوان از آنجا مناظر محیط را مشاهده نمود.

در زندگی امروز از کمیت و کیفیت فضاهای خارجی خانه همچون تراس سبز، حیاط و پاسیو سبز هر روز بیش از پیش کاسته می‌شود.

در روند رشد زندگی شهرنشینی، شاهدیم که فضاهای زندگی هر روز بسته‌تر شده و از سبزی آن پیوسته کم می‌شود.

در چنین فضایی احیا و استفادهٔ درست از تراس بسیار مهم است؛ چرا که با توجه به زندگی آپارتمان نشینی امروز، تراس از تنها فضاهایی است که می‌توان در آن نفسی تازه کرد و از آسمان و نور مستقیم بهره برد.

بسیاری از ما، علیرغم علاقه ی زیاد به طبیعت و زندگی سبزو سالم به خاطر محدودیت‌های کاری، اقتصادی، اجتماعی و… ناگزیر به زندگی کلانشهری تن در داده‌ایم وانگهی همیشه رؤیای زندگی در باغی سبز و پر گل را در سر می‌پروریم.

با وجود اینکه چنین امکانی برای همه فراهم نیست، لیکن با طراحی درست و رسیدگی به تراس که منجر به استفاده ی درست و مستمر از آن می‌شود.

می‌توان این رؤیا را تا حدودی محقق کرد. حتی کوچک‌ترین تراس‌ها پتانسیل تبدیل شدن به باغچه‌ای باصفا و زیبا را دارند.

-نکات طلایی تراس سبز یا تراس گاردن

در تراس سبز برای حفظ زیبایی و ارتباط بیشتر با محیط، قطعات یا قسمت هایی را برای گل کاری، کاشت گیاهان فصلی و دائمی، تخصیص می دهند و آمیختگی های خاصی از سنگ فرش و گیاه پدید می آورند.

گاهی تراس ها را با انواع مصالح ساختمانی بصورت سرپوشیده توسط گیاهان رونده احداث می کنند، و تحت عنوان باغ های تراسی سرپوشیده می نامند.

عمدتا بایستی گفته شود، هدف از تراس سر پوشیده، نزدیکی بیشتر به طبیعت و محیط می باشد.

اگر تراس به نحو مناسب و مطلوب طراحی و هم چنین گیاهان مناسبی برای آن انتخاب شود می توان در طول تابستان یک فستیوال دراز مدت از رنگ های مختلف پدید آورد.

در مناطقی که شرایط بیرونی برای حفظ گیاهان وجود ندارد، از دیواره های شیشه ای و یا چوب های خیزران و … در اطراف تراس استفاده می کنند. ضمنا گیاهانی از قبیل پاپیتال (همیشه سبز) برای آراستن آن مناسب می باشد.

در فضای این گونه تراس ها می توان انواع گیاهان زینتی را در گلدان و یا جعبه های بزرگ نگهداری کردو هم چنین توسط شبدر سه برگ، می توان پرچین زیبایی را پدید آورد.

شما نیز می‌توانید با طراحی درست تراس خود،انتخاب درست گل و گیاه، افزودن مبلمان درست، رنگ آمیزی مناسب، افزودن وسایل جانبی مقتضی و… آن را متحول کنید.

از آن در طراوت و خنکای دل‌انگیز روزهای بهاری، گرمای دل چسب تابستان، خیال‌انگیزی پاییز و شکوه و رخوت زمستان ‌‌نهایت استفاده را ببرید.

تراس سبز یا تراس گاردن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا