تعریف عایق سفید و کاربرد

تعریف عایق سفید و کاربرد

عایق سفید پایه سیمانی است که به صورت پودر در رنگ های مختلف تولید شده و فقط با اضافه کردن آب قابل استفاده می شود.

 

کاربرد عایق سفید

عایق سفید کف کولر های آبی

به علت چسبندگی زیاد عایق سفید یک لایه نازک عایق سفید می تواند از زنگ زدگی کف کولر جلوگیری کرده و در صورتی که کف آن دچار پوسیدگی و یا سوراخ های ریز باشد با کمک یک لایه کارتن سوراخ ها را گرفت.

برای این کار ابتدا می بایست کف کولر را با برس سیمی یا سمباده زنگ زدایی نمود و سپس عایق سفید را با آب مخلوط کرده و یک لایه تقریبی به ضخامت یک میلی متر بر روی آن اجرا نمود.

 

-عایق سفید یونولیت

از عایق سفید برای چسباندن قطعات یونولیت به یکدیگر و یا چسباندن یونولیت برر روی دیوار و یا هر سطح دیگری می توان استفاده کرد.

با اجرای یک لایه نازک عایق سفید بر روی یونولیت(حدود 300 گرم در متر مربع) ملات گچی و سیمانی به راحتی بر روی آن می چسبد و دیگر احتیاجی به رابیتس و سایر تمهیدات برای گچ کاری بر روی یونولیت نمی باشد.

 

چسب عایق سفید

عایق سفید یک چسب بسیار قوی است و با آن می توان قطعات شکسته از جنس چینی، سرامیک ، گچ و سیمان را به هم چسباند و یا کاشی و سرامیک های لق شده را دوباره در جای خود نصب نمود.

عایق سفید را می توان بجای چسب بتن به ملات های سیمانی و گچی اضافه نمود.

بسته به چسبندگی مورد نیاز از 10% تا 100% وزن ملات می توان عایق سفید را به آن اضافه نمود که علاوه بر بالا بردن چسبندگی حالت ضد آبی نیز به آن می بخشد.

 

-عایق سفید رنگ آمیزی و آببندی سقف های شیروانی

عایق سفید در رنگ های متنوع و زیبا تولید می شود و از آن می توان برای رنگ آمیزی و محافظت انواع ورق های ایرانت، آردواز و گالوانیزه استفاده نمود.

در صورتی که این ورق ها دچار شکستگی و یا سوراخ شدگی باشد می توان با استفاده از توری های فایبرگلاس و عایق سفید آنها را تعمیر و بازسازی نمود.

 

-عایق سفید کناف و دیوارهای گچی

با اجرای یک لایه عایق سفید بر روی هر نوع دیوار گچی می توان آن را 100% ضدآب نمود و به راحتی بر روی آن کاشی کاری کرد.

 

حفاظت در مقابل خوردگی با عایق سفید

هر سازه بتونی، آجری، فلزی را می توان با عایق سفید رنگ آمیزی کرد و به این وسیله آن را در مقابل آب و املاح شیمیایی محافظت نمود.

فوندانسیون ساختمان، دیوارهای حائل، کرسی چینی، پی ساختمان، پایه تیرهای سیمانی برق، جداول کنار خیابان، قطعات نیوجرسی و موارد مشابه را می توان با عایق سفید پوشانده و عمر آن را چند برابر کرد.

تعریف عایق سفید و کاربرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیمایش به بالا
error: امکان کپی برداری وجود ندارد