روف گاردن (بام سبز) و منظر شهرسازی

روف گاردن (بام سبز) و منظر شهرسازی

بام سبز علاوه بر فراهم کردن محیطی برای رشد گیاه، فضای مناسبی برای قرار دادن صندلی، موارد دکوارتیو و زینتی و یا المان های تفریحی مانند تاب و سرسره برای کودکان را نیز فراهم می کند.

از این رو می توان با قاطعیت گفت که روف گاردن ها می توانند پارک را به خانه شما بیاورند.

 

بام سبز تصفیه کننده هوا

روف گاردن را می توان از موثرترین روش ها برای ایجاد فضایی با هوای پاک و تصفیه شده، توسط گیاهان طبیعی دانست.

این پوشش گیاهی طبیعی تاثیر زیادی در کاهش آلاینده های موجود در هوای روی بام دارد و می تواند هوایی به مراتب تمیز تر و پاک تر را بر روی بام، برای ساکنین فراهم کند.

می توان با انتخاب هوشمندانه گیاهان مورد کاشت در سقف، نمونه های مناسب برای تصفیه هوا را نیز در نظر داشت و شرایطی مناسب برای تصفیه هوا در بام خانه ها را فراهم کرد.

 

روف گاردن نمای زیبا و متفاوت

زیبایی منحصر به فرد روف گاردن علاوه بر تاثیر مثبتی که بر روی روحیه افراد ساختمان دارد.

از لحاظ زیبا سازی و زیبایی بصری، جلوه متفاوت و متمایزی از ساختمان ها و خانه ها را ارائه می دهد که در نوع خود بی نظیر است.

 

متعادل سازی دمای ساختمان با روف گاردن

پوشش گیاهی موجود روی سقف ساختمان تاثیر بسیار زیادی در جذب حرارت ایجاد شده بر اثر تابش نور خورشید دارد.

نور تابیده شده توسط گیاهان موجود جذب می شود و از این طریق، دمای ساختمان بر اثر این تابش افزایش پیدا نمی کند.

این ویژگی سبب می شود که دمای ساختمان در فصول گرم از این طریق افزایش پیدا نکند و در نهایت، سبب کاهش مصرف انرژی مصرفی برای خنک سازی ساختمان می شود.

مشابه این شرایط در فصول سرد و برای هوای سرد بیرون از ساختمان وجود دارد و روف گاردن ها، مانع از عبور هوای سرد به داخل ساختمان و از طریق بام ساختمان می شوند.

 

-عملکرد عایق صوتی بام سبز

گیاهان به کار رفته و خاکی که برای کشت آن ها تعبیه می شود، همگی به عنوان عایق صوتی به خوبی عمل می کنند و می توانند تا حدود زیادی مانع از ورود صدا های بیرونی مزاحم به داخل ساختمان و یا خانه شوند.

امکان کشت گیاهان و محصولات ارگانیک در روف گاردن با توجه به بستر منحصر به فرد و متفاوت ایجاد شده توسط روف گاردن، می توان محصولات کشاورزی مناسب برای مصرف روزانه را به راحتی بر روی بام کاشت و مورد بهره برداری قرار داد.

این محصولات به صورت طبیعی و بدون به کارگیری سموم و مواد شیمیایی مختلف رشد پیدا می کنند.

 

بام سبز گامی برای نزدیک شدن به معماری سبز و پایدار

معماری سبز و پایدار، علاوه بر اهداف اصلی بهینه سازی مصرف انرژی و استفاده از مصالح دوستدار طبیعت، بر روی ایجاد چرخه ای مناسب برای بهینه سازی و به کارگیری شرایط محیطی نیز تاکید دارد.

شما می توانید با سفارش به ارائه دهندگان این محصول، سیستمی برای مدیریت آب باران بر روی سقف تعبیه کنید و از این طریق، هم سطح آب بارشی بر روی بام را کنترل کنید.

با استفاده از سیستم مناسب، مجددا برای آبیاری پوشش گیاهی روی سطح بام استفاده کنید.

این کار علاوه بر پایدار سازی بنا، به کاهش میزان آب برای آبیاری و همچنین کاهش هدر رفت آب باران های بر روی بام منجر می شود.

 

بام سبز افزایش طول عمر سقف

سیستم و سبک مهندسی روف گاردن این امتیاز را فراهم می کند که سقف ساختمان در معرض شرایط محیطی فرسایش گر قرار نگیرد.

در پی آن طول عمر مفید سقف را افزایش داده و سبب کاهش هزینه های نگه داری مختص سقف ساختمان نیز می گردد.

 

روف گاردن محیطی مناسب و سالم برای دورهمی ها و کودکان

روف گاردن ها می توانند شرایط سالم و مناسبی برای جمع شدن دوستان، آشنایان و افراد خانواده را در فضایی خصوصی تر فراهم کنند.

از سوی دیگر، سالم ترین و طبیعی ترین محیط در فضای باز را در نزدیک ترین حالت ممکن برای تفریح کودکان فراهم می کنند که دارای هوایی سالم و تصفیه شده است.

 

دوام عالی و چشم گیر روف گاردن

متریال و مواد به کار رفته برای ساخت روف گاردن، دارای دوام بسیار بالایی هستند و از این رو، نیاز به تعویض قطعات و موارد در آن بسیار کم است و طول عمر بسیار بالایی دارد.

از سمت دیگر این ویژگی سبب می شود هزینه های تعمیر این محصول برای تعویض قطعات، کم باشد و هزینه ای در بر نداشته باشد.

 

روف گاردن گامی برای کمک به زمین

کاهش و بهبود نوسانات دمایی، افزایش بافت گیاهی در شهر، تصفیه هوا، کاهش سطح گرما، بهینه سازی و ایجاد چرخه به کارگیری آب باران، کاهش هزینه های فاضلاب و مصرف آب، همگی از ویژگی های مثبتی می باشند.

که علاوه بر تاثیری که بر روی زندگی فردی دارند قدم بسیار مثبتی در زمینه بهبود شرایط بحرانی موجود در سطح شهر و کشور و در نهایت کره زمین خواهند بود.

روف گاردن (بام سبز) و منظر شهرسازی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیمایش به بالا
error: امکان کپی برداری وجود ندارد