مقایسه پوشش پلی یوریا و کفپوش اپوکسی

مقایسه پوشش پلی یوریا و کفپوش اپوکسی

یکی‌ از گزینه های انتخاب کفپوش، برای استفاده در کف گاراژ عایق پلی یوریا می باشد که احتمالا نامش را بسیار شنیده شده و شایع است که در این چند سال گذشته در صنعت کفپوش غوغایی به پا کرده است.

این نوع کفپوش بسیار جدید، که مردم را دچار سردرگمی کرده که آیا کفپوش پلی یوریا تبدیل به یکی از مورد علاقه ترین کفپوش ها برای جایگزینی به جای کفپوش اپوکسی می باشد ؟

 

-مزایای کفپوش پلی یوریا

این است که بسیار سریع و آسان، اجرا و نصب می گردد و این ویژگی بسیار منحصر به فرد، باعث شده است که مشتریان کفپوش های دیگر را رها کرده و به این کفپوش عالی روی بیاورند.

حال، زیرا مردم دچار سردرگمی هایی در مورد اجرای پلی یوریا شده اند، ما می خواهیم این مسئله را باز کنیم و بگوییم چرا بسیاری از مشتری ها این کفپوش برای گاراژ انتخاب می کنند ؟

رنگ پلی یوریا یک زیر گروه از کفپوش پلی اورتان می باشد. این نوع کفپوش که با ترکیب ایزوسپانات و آب واکنشی شیمیایی داده و یک پیوند آوره ای ایجاد می کنند.

این نوع کفپوش‌ نیز مانند کفپوش اپوکسی یک جز دو قسمتی می باشد که از مخلوط کردن رزین با یک کاتالیزور واکنشی انعقادی می دهد که سرانجام باعث می شود ماده سختی به‌وجود آید.

 

کفپوش پلی یوریا

این نوع پوشش بسیار انعطاف پذیرتر از کفپوش اپوکسی می باشد یعنی دقیقا ۳۰۰٪ فراتر از انعطاف پذیری اجرای اپوکسی است. به همین دلیل ، این مزیت بسیار خوب باعث می شود.

 

کاربرد کفپوش پلی یوریا

-اسپری کردن بر روی آستر تخت.

-پوشش تونل.

-پر کننده برای مفاصل دستگاه ها.

 

مقایسه کفپوش اپوکسی با کفپوش پلی یوریا

بر عکس اپوکسی، دما و زمان های مختلفی دارد که می توان به عنوان پایین ترین دما ۳۰- درجه فارنهایت و به عنوان بالاترین دما ۱۴۰ درجه فارنهایت را نام برده‌ و بسته به فرمول مورد استفاده قرار داد

فروش پلی یوریا در فصول گرم و سرد مختلف سال نیازی به تعمیر و بازسازی ندارد.

در صورتی که کفپوش اپوکسی بعد از مدتی البته مدتی طولانی نیاز به تعمیر دارد و امکان شکستگی در کفپوش وجود داشته و یکی از بارز ترین معایب این نوع کفپوش است.

عایق رطوبتی پلی یوریا معمولی فقط در دو پوشش اعمال می شود، اول وجود‌‌ پلیمر و رنگ کفپوش و بعد از آن، دوم اینکه رنگ کف روشن باشد.

نکته:

را در نظر داشته باشید که پوشش پلی یوریا نیز آسیب پذیر می باشد ولی هزینه ای که صرف‌ ‌تعمیر این کفپوش می شود، خیلی کمتر و مقرون به صرفه تر از اپوکسی می باشد.

مقایسه پوشش پلی یوریا و کفپوش اپوکسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
error: امکان کپی برداری وجود ندارد