-فیلتر دیسکی چیست و چه کاربردی دارد؟

فیلتر دیسکی یکی از مهمترین و اصلی ترین اجزای سیستم کنترل مرکزی تصفیه آب می باشد فیلتر دیسکی با داشتن شیارهای مختلف خود می توانند ذرات معلق در آب را گرفته و از این طریق تمیز ترین و پاک ترین آب را در اختیار شهروندان قرار می دهد.

همچنین توجه داشته باشید فیلتر دیسکی با داشتن صافی های جداسازی خود می توانید باعث افزایش عمر شیر فلکه ها، شیرها یک طرفه، شیرهای هواگیری و سایر قطعات مکانیکی شود.

بسیاری از افراد فیلتر دیسکی را با نام فیلترهای ثانویه نیز می شناسند که از ساختمان و طراحی بسیار ساده ولی در عوض از کاربرد و عملکرد بسیار بی نظیری برخوردار هستند.

شما نیز می توانید به راحتی این مدل از فیلترهای دیسکی را تهیه نموده و آن را مورد استفاده قرار دهید.

شما می توانید با استفاده به جا از این محصولات بیشترین و بالاترین راندمان را شاهد باشید.

لازم به ذکر می باشد که امروزه بسیاری از برندها و شرکت ها به دنبال تولید و طراحی یکی از بهترین و باکیفیت ترین انواع فیلترهای دیسکی هستند که بتوانند توجه و رضایتمندی بسیاری از افراد را از این طریق به دست آورند.

 

-بخش ها و قسمت های مختلف فیلتر دیسکی

توجه داشته باشید که آشنایی افراد با اجزای تشکیل دهنده هر وسیله ای می تواند سبب استفاده به جا و مناسب از آن وسیله نیز باشد به همین جهت توصیه می شود که حتما در مورد بخش ها و قسمت های بسیار مختلف فیلتر دیسکی اطلاعات مورد نیاز را به دست آورید.

از مهمترین و بارزترین بخش های مختلف فیلتر دیسکی می توان به مواردی از جمله زیر اشاره کرد:

– کنترل کننده.

– سیستم تمیز کننده.

– سیستم خلا.

– شاسی اصلی.

– صفحه سرامیکی با پارچه ای.

– همزن.

هر یک از بخش ها و قسمت های تشکیل دهنده فیلتر دیسکی از کارایی و وظیفه ی جای برخوردار می باشد که در کنار هم می توانند بهترین عملکرد را برای کاربران خود داشته باشند.

لازم است بدانید که در هر صورت خرابی یا ایجاد نقصی در یکی از این بخش ها ممکن است نتواند وظیفه ی خود را به بهترین و مناسب ترین شکل ممکن انجام دهد.

به همین جهت به شکل دوره ای فیلتر دیسکی مذکور را مورد بررسی قرار دهید تا در صورت بروز مشکلی سریعا آن را حل کنید.