تفاوت عایق پلی یورتان سلول بسته و سلول باز

تفاوت عایق پلی یورتان سلول بسته و سلول باز

فوم اسپری پلی یورتان سلولی بسته به ساختار سلولی و محتوای سلول، محصول متفاوتی خواهد بود که نوع سلول باز و سلول بسته بودن نیز بر همین اساس شکل می گیرد و تفاوت های عمده ای در عملکرد محصول و برنامه های کاربردی آن خواهد داشت.

عایق پلی یورتان سلول بسته دارای بیش از ۹۰ در صد سلول های بسته در ساختار خود می باشد.

عایق پلی یورتان سلول باز در ساختار خود کمتر از ۲۰ در صد سلول بسته دارد.

البته ممکن است نسبت ها کمتر و یا بیشتر شود و تعریف ارائه داده شده در اروپا شکل گرفته است و قطعیتی ندارد.

عایق پلی یورتان در هر دو نوع سلول باز و سلول بسته خود از یک نوع پوشش استفاده می کند.

در نتیجه عملکرد های هر یک نباید در حد تئوری باقی بماند و به آن تکیه کرد، بلکبه به درستی باید مورد بررسی و آزمایش های استاندارد قرار بگیرد.

از این رو تقریبا از نوامبر سال ۲۰۱۴ همه عایق های اسپری پلی یورتان دارای علامت CE می باشد که به نوعی نشان دهنده استاندارد آن است.

عایق های پلی یورتان دارای CE بر اساس قوانین فنی تصویب شده در سازمان (ETA) اروپا استاندارد شده اند و مورد اعتماد می باشند و در نحوه استفاده از آن ها باید موارد فنی را رعایت کرد.

ارزش های رسانایی حرارتی ( ارزش لامبدا ) و ضخامت محصولات و نوع عملکرد و سایر خواص عایق پلی یورتان و EN 12667 و EN 12939 باید برای محصول به طور کامل مشخص باشد.

 

فوم پاششی پلی یورتان سلول بسته

اجرای فوم پاششی پلی یورتان در سطوح به عنوان عایق حرارتی کاربرد فراوانی دارد.

و می توان در فضاهایی نظیر روف گاردن، استخر رو باز و سالن اجتماعات و استخر روباز با کاسه فلزی، خصوصا روی سطح بام یا روف گاردن به سبب اختلاف شدید دمایی فضای داخلی واحد با فضای خارجی باعث ایجاد نقطه شبنم و تعریق کف و دیواره استخر شده و رطوبت و نمناکی را در پی خواهد داشت لذا استفاده از فوم پاششی پلی یورتان از ضروریت ها می باشد.

 

فوم پاششی پلی یورتان سلول باز

امروزه اغلب سازندگان بناهای، مرتفع، برج ها و یا حتی ویلاها در راستای تفریح و سرگرمی ساکنان نهایت بهره را از فضای بام می برند.

این فضاها که به روف گاردن نیز معروف هستند در ساختمانهای اداری و تجاری ازاقبال عمومی بیشتری بر خوردارند.

آلاچیق، استخر، کافه، فود کورت و… از جمله امکاناتی هستند که به رغم ایجاد جذابیت در فضای بام ها ، به لحاظ تولید صدای کوبه ای مخل آسایش ساکنین در طبقات پایین تر می شوند.

از این رو علاوه بربحث دمایی نیاز مبرم به عایق صوت نیز در آنهااحساس می شود.عایق صوتی پلی یورتان واجرای فوم پاششی سلول باز با ضخامت مناسب بهترین راه حل برای این معضل می باشد.

به طور کلی عایق پلی یورتان پاششی سلول بسته عایق حرارت و رطوبت می باشد ولی عایق پلی یورتان پاششی سلول باز عایق صوت می باشد.

تفاوت عایق پلی یورتان سلول بسته و سلول باز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیمایش به بالا
error: امکان کپی برداری وجود ندارد